Jste zde

Sex a pracovní přetížení, chronická únava, vyčerpání...

Sex a pracovní přetížení, chronická únava, vyčerpání...

Volné pokračování článků "Sexuální chování a vztahy" a "Manželství nebo partnerství bez sexu"...

Únava a stres, starosti a život pod tlakem - to jsou synonyma dnešní doby.

Pracovní přetížení, fyzická únava, vyčerpání a "bolest hlavy", to jsou nejčastější důvody pro odložení milování za zítra ... Jak je to možné, co se stalo s lidmi, kteří od první schůzky nemysleli na nic jiného, jak se vzájemně dotýkat, hladit, svlékat, mazlit a konečně se milovat? Proč nyní, když mají byt, soukromí, klid a nekonečně příležitostí, sex vzájemně odmítají tak obehranou výmluvou?

Můžeme si za to sami. Vše se nedá svádět na uspěchanou dobu, rychlý životní styl a společnost. Sami si můžeme volit životní tempo a nemusíme propadat obecné představě, že po práci je potřeba si otevřít pivo, zapnout televizi, sednout do křesla a plynule v něm usnout, pak se ještě unavenější donutit k jakési hygieně a padnout do postele. Z tohoto pohledu je opravdu možné uznat, že po tak namáhavém dni je sex již logicky vyloučen. Jenže pokud svůj denní snímek mírně upravíte, záhy zjistíte, že pro aktivní nebo pasivní odpočinek po návratu z práce je prostor a pokud nezapnete televizi a na místo toho se aktivně ujmete sexuálních aktivit vy nebo žena, zjistíte, že na sex máte nejen energii ale i chuť.

Televize není nepřítel, televize se dá vypnout.
(Jan Werich)

Běžná únava je většinou projevem nějakého jednostranného zaměření vaší činnosti nebo pozornosti. Chronická únava je pak následkem velkého pracovního přetížení, nedostatku spánku nebo dlouhodobého stresu a všech jeho negativních dopadů.

Milování vám dodá energii nejen po fyzické stránce, ale zlepší i váš psychický stav. Podvědomě nedostatek sexu způsobuje i posun nálady, negativní vnímání okolních podnětů i výkyvy psychiky v napjatých chvílích. Změna životního stylu, dostatek spánku a aktivní odpočinek na čerstvém vzduchu vám nejen zlepší zdravotní stav, ale také zvýší vaši sexuální touhu. Sex vám pak pomůže zapomenout na běžné starosti a obavy. Po sexu dochází k uvolnění svalů, lepšímu prokrvení tkání a orgánů a navozuje stav uvolnění a zklidnění. Po sexu si tedy dokážete i mnohem lépe fyzicky odpočinout. Následný spánek bude pak mít mnohem větší účinek na celkovou regeneraci těla a ráno se budete určitě cítit mnohem lépe, než po klasickém večeru u televize s pivem v ruce.

Dva chlápci v baru si povídají:
"Tos věděl, že 60 procent chlapů po souloži okamžitě usne?"
"Ne, a co těch zbylejch 40 procent?"
"No, ty musej před usnutím ještě dojet domů."

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)