Jste zde

Sex z milosrdenství

Sex z milosrdenství

Hlavní téma: "Sexuální chování a vztahy".
Volné pokračování článku "Jaké bývají důvody pro sex?".

Už samotný název vypovídá o všem... Je potřeba si včas uvědomit, že zrovna tento důvod proč se milovat nepatří mezi ty důvody pro sex, které se dají akceptovat dlouhou dobu, nebo dokonce celý život. Přesto tento důvod existuje a dokonce není úplnou výjimkou.

Jsou situace, kdy tento "důvod" své opodstatnění mít může. Takovýto přístup k sexu však většinou není ani o vypočítavosti, ani z důvodu udržení si životního standartu, které možná vztah partnerů nabízí, ani proto, že jeden na sex nemá náladu, ale podvolí se.... Jedná se o důvod který může být dokonce chápaný jako něco, co partnerský vztah může dlouhodobě udržet.

Jedná se o sex partnerů, kdy jeden z nich je homosexuál nebo asexuál

"Sex z milosrdenství" může být spojovacím prvkem manželství nebo partnerského vztahu, kdy jeden z partnerů je homosexuál nebo asexuál. Není důležité, zda je to žena (lesba) nebo muž (gay).

Některé partnerské vztahy, ve kterých je jeden z partnerů jinak sexuálně orientovaný, tedy orientovaný na stejné pohlaví, vzniknou z vypočítavosti, jiné však ze skutečné lásky nebo se také někdy stává, že sexuální preference partnerů se "vyjasní" až později, někdy i po mnoha letech soužití.

Pro pochopení toho, o co při takovémto sexu jde, si musíme připomenout, že ve vztazích se dnes rozlišují čtyři pohlavní orientace

Lidé, kteří se necítí přitahováni k partnerovi opačné sexuální orientace mívají se sexem problémy. Jsou si však vědomi toho, že pokud žijí v pěkném vztahu, musí nějakým způsobem řešit jeho nebo její sexuální potřeby.

Mnohdy svou skutečnou sexuální orientaci partner nebo partnerka ve vztahu tají. Je to celkem pochopitelné, protože mají obavy o to, co by takovému přiznání řekli nejen ti, se kterými žijí v domácnosti, ale také rodiče a známí. Proto se se svou jinou sexuální orientací snaží nějak vyrovnat, většinou tak, aby nikdo skutečný stav nezjistil. Není to však vůbec snadné a mnohdy je takový stav dlouhodobě neudržitelný. Přesto jsou partnerské i manželské vztahy, které mohou roky nebo celý život relativně spokojeně fungovat a navenek nikdo ani netuší, že je vykoupen mnoha osobními ústupky, který takový člověk musí každodenně dělat.

Život však není jen o sexu a proto i takovýto vztah může být šťastný, dokonce šťastnější než jiné, "normální" heterosexuální vztahy. Vše je totiž o lidech a o jejich snaze vzájemně si porozumět a naučit se vzájemně kompromisem, ohleduplně a rozumně řešit problémy. Tehdy ani zásadní problém v jiné sexuální orientaci než té, která je u partnera nebo partnerky očekávaná, nemusí být nepřekonatelný.

Z tohoto pohledu "milosrdný sex" není o nějaké charitě, ale o reálném zhodnocení stavu a uvědomění si oprávněných sexuálních potřeb partnera nebo partnerky.

Muž, gay může mít problémy se vzrušením při pohledu na ženu, může mít problémy s erekcí při manuální nebo orální stimulaci od ženy. Může se však naučit oddělit to, co se děje, od toho, co by potřeboval. Většinou se to těmto lidem daří tehdy, když zapojí svoji představivost a zaměří se na prožívání toho co se děje a neřeší to, po čem touží. Funguje to tak i v mnoha heterosexuálních vztazích, kdy si partner nebo partnerka představuje sex s někým jiným, než ho reálně má... Muž gay však dokáže do sexu zapojit i jiné techniky, než jen soulož. Je celá řada dalších nepenetračních i penetračních technik, kterými ženu dokáže bez problémů vzrušit a uspokojit. Mnozí muži, homosexuálové, mají pro ženu dokonce mnohem větší pochopení než jejich heterosexuální kolegové... Prostě sex berou jako něco, co jim dovoluje ženě udělat radost, vyjádřit jí vděčnost za rodinu, děti, spokojený život...

Podoběně je to u žen, které jsou lesbické orientace. I ony mohou od muže přijímat hlazení, laskání, něhu i vzrušení. Pokud si při tom představují nějakou jinou ženu, mohou prožívat i vyrušení a dosáhnout bez větších problémů i vyvrcholení.

Není to o "zásadním" postoji mnoha dnešních emancipovaných lesbiček, které i pro oplodnění raději zvolí spermabanku... než výpomoc od kamaráda...

Techniky, které se používají v lesbickém sexu jsou až na pár výjimek kontaktu vulvy s vulvou stejné, jako při heterosexuálním sexu. Muž proto nemá problémy s jakoukoli technikou, která se v sexu běžně používá, a to včetně soulože. Mnohé lesbické ženy ve vztahu s heterosexuálním mužem však raději pro soulož volí polohy, kdy jsou k muži otočené zády, tedy polohy "Zezadu", ve kterých muži poskytnou vše, co očekává a přitom mají prostor pro své osvědčené techniky, kterými své vzrušení dovedou až k vyvrcholení. "Klasické" polohy pro takovýto sex jsou polohy ve kterých si žena může rukou stimulovat klitoris nebo případně nepřímo stimulovat klitoris tlakem navozeným sevřením stehen nebo tlakem navozeným překřížením nohou a stažením jejich svalů. Tím rozhodně nechci říct, že pokud pár takovéto techniky ve svém milostném sexuálním životě často používá, že žena je lesbička!!! To rozhodně NE!!! Jen to uvádím proto, že mnohé lesbické ženy pro sexuální vzrušení při souloži s heterosexuálním mužem potřebují "soukromí" pro vytvoření předpokladů dosažení vyvrcholení jinými, "svými" technikami...

Musíme si připomenout, že takto složité vtahy, ve kterých je jeden z partnerů homosexuál nevznikly pro nic za nic. Nějaký důvod vznik takovéhoto vztahu byl a pokud ty důvody přetrvávají, dá se i sexuální soužití takto orientovaných partnerů zvládat. Nejednou se stalo, že teprve po smrti jednoho z partnerů ten druhý zjistil, že partner nebo partnerka byli jinak orientovaní, než se celý jejich život předpokládalo. Většinou je to zjištění učiněné při nostalgickém procházení korespondence nebo mailů... Prostě žili tak, jak se očekávalo a ... a nikdo nic nepoznal.

Pokud se v průběhu partnerského života projeví skutečná sexuální orientace jednoho z nich, je na výběr tuto skutečnost přiznat nebo si takovéto zjištění nechat pro sebe a žít tak, jako doposud. Mnoho lidí volí tu druhou možnost, protože nepovažují za rozumné rozvrátit vše, o co doposud usilovali a čeho se jim společně podařilo dokázat. "Sex z milosrdenství" pak může být tou "obětí", kterou lidé podstoupí, přestože to není přesně to, co by chtěli zažívat.

Někteří však volí tu první možnost i za cenu nejistoty, co bude dál...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje