Jste zde

Tantra ve třech nebo čtyřech?

Tantra ve třech nebo čtyřech?

Hlavní téma: "Tantra".
Volné pokračování článků "Tantrická cvičení a meditace" a "Základní tantrické sexuální techniky".

Častým dotazem je, zda se tantra dá "dělat" ve třech nebo čtyřech lidech. Dovolím si znovu zopakovat, že základem tantrických sexuálních setkání je pár, tedy dva. Tantra však není "jen" o sexu, ale především je to filosofie a životní styl. Například v Indii nebo Nepálu by vás nejspíš překvapilo, že knihy o Tantře zde běžně nenajdete s pokyny "jak na tantrický sex". Většina těchto knih se totiž zabývá především výkladem tantrické filosofie. Západní tantra je také o filosofii, ale převažuje zde zaměření na tantrický sex. Filosofie je fajn, ale peníze jsou až za představu erotiky...

Tantra se nejlépe učí ve skupinách. Jsem ale přesvědčen o tom, že místní tantričtí mistři toho o filosofii tantry moc neví. Také si moc neumím představit tantrický kurz například na téma "Tantra a její božstva..." Za takový kurz by nejspíš tantrychtiví žáci velké netantrické peníze moc ochotně nedali. Pokud však bude název kurzu "Tantra a sexuální energie", bude přelidněno...

Ano, tantra se vždy "dělala" ve více lidech. Vždy to však neznamená, že by se muselo jednat o erotiku a proto ji společně mohou prožívat i lidé, kteří se nikdy dříve neznali. Takovéto semináře a kurzy lidi povedou k poznání sebe sama a naučí je pozitivně vnímat nejen sebe, ale i ty ostatní. Bohužel jsou takové kurzy spíše prezentovány jako "Ochutnávka tantry" a naznačují, že ty další kurzy nabídnou mnohem víc...

Problém dnešních mistrů je v tom, že kromě tantry mají rádi i peníze. Proto jsou kurzy postaveny tak, že mají zájemce o tantru naladit tak, aby přišli i příště. Moje skepse pramení z toho, že řadu těchto uznávaných "mistrů" znám a vím, co od nich dá očekávat.

Ale vraťme se k otázce, zda se dá tantra prožívat ve třech nebo čtyřech lidech. Už z toho počtu je zřejmé, že se nejspíš bude jednat o lidi, kteří se znají a chtěli by spolu prožívat víc i na poli erotiky. Tyto otázky jsem už dříve řešil ve článcích o skupinovém sexu, sexu ve třechsexu ve čtyřech (výměna manželek) nebo swingers.

Články o sexu ve třechsexu ve čtyřech (výměna manželek) jsou napsány tak, aby si lidé, kteří touží po vytvoření vlastní uzavřené tantrické skupiny uvědomili, že není rozdíl v tom, zda takovouto skupinu založí tantrici nebo lidé kvůli sexu. Rozdíl bude v tom, jak k sobě lidé ve skupině budou přistupovat, o co jim při setkání půjde a jak moc toho budou ochotni ostatním dát na úkor toho, co si od nich vezmou. Setkání tantrické skupiny je především o dávání a pokud dojde na erotiku, pak se odehrává na základech masážních a meditačních technik "pomalého milování" nebo něžné techniky, které se říká "karezza".

Upozorňuji však, že vytvoření uzavřené tantrické skupiny sebou nese naprosto stejná rizika, jako vytvoření jakékoli jiné skupiny skupinového sexu.

Také si dovolím připomenou, že přesto, že o skupinovém sexu sní většina národa, nemusíte mít obavy z toho, že většina národa by vás okamžitě neodsoudila a neupálila v okamžik, když by se zjistilo, že zrovna vy jste své představy a sny naplnili... A nemějte obavu, že by se nenašel někdo, kdo by po vás hodil tím pomyslným biblickým "prvním kamenem".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)