Jste zde

Milování a vědomé nedosahování orgasmu

Milování a vědomé nedosahování orgasmu

Hlavní téma: "Sexuální dysfunkce".
Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus" a "Poruchy orgasmu u ženy - ženská anorgasmie".

Sex bez závěrečného vyvrcholení je mnohem složitější téma, než by se mohlo zdát. Pokud žena nebo muž při milování nedosahuje orgasmu, může se jednat o sexuální poruchu, ale také se může jednat o naprosto jiný přístup k sexu, v tomto případě milování. Pokud se jedná o sexuální poruchu, může být její příčinou jednak problém zdravotní, ale také problém psychický.

Je tedy zásadní rozdíl mezi sexem bez vyvrcholení a sexem bez závěrečného vyvrcholení. Rozhodně si tyto dvě situace nepleťme.

Nejdříve připomenu důvody pro odmítání nebo pro nedosahování vyvrcholení z důvodů zdravotních a psychických. U zdravotních problémů mohou důvody souviset s nemocí, poruchami orgasmu u muže a poruchami orgasmu u ženy. Tyto problémy se dají popsat a dají se s větším nebo menším úspěchem léčit.

Daleko závažnější a obtížněji diagnostikovatelné jsou problémy s odmítáním orgasmu z důvodu psychických problémů nebo sexuálních traumat. Velmi často mohou souviset s komplexy, strachy a zábranami při sexu..., s pocity nedokonalosti, studem nebo běžnými psychickými problémy. Vědomé odmítání vyvrcholení, tedy prožívání orgasmu však může být i proto, že si člověk namlouvá, že si něco podobného ani nezaslouží. Těch důvodů může být mnoho a není cílem je všechny vyjmenovat a řešit. Vše totiž záleží na konkretním člověku a nic se nedá jednoznačně posuzovat na základě obecných pravidel a pouček. Tady má svou nezastupitelnou úlohu lékař - psycholog. Jedině systematická práce psychologa s člověkem, který má s dosažením nebo odmítáním orgasmu problémy může teto nežádoucí stav změnit. Bez pomoci skutečných odborníků si tito lidé sami nepomohou. Takovéto stavy se nedají vyřešit pomocí rad kamarádů, rodičů, přátel nebo známých. Oni totiž mohou poradit jedině na základě toho, co si myslí, že je správné. Většinou to však problém vyřešit nedokáže a stav se jen zhorší a navíc se mnohdy pevně uloží do podvědomí, odkud je pak i pro psychologa nebo psychiatra problém ho vytěsnit. Proto v takových případech opravdu upřímně doporučuji vyhledat lékaře a problémy řešit ještě v době, dokud je to možné.

Vědomá forma odmítání orgasmu - "Karezza"

 

Musím se zmínit ještě o jedné formě ženské a někdy i mužské sexuality. Je jí stav, kdy (nejčastěji) žena orgasmu nechce nebo ani nepotřebuje dosáhnout vědomě. Jsou ženy, které po dosažení vysokého stupně vzrušení ani po dosažení orgasmu netouží. Naopak si velmi rády a naplno prožívají vlny vysokého vzrušení, ale bez potřeby vyvrcholení. Většinou to muži dopředu sdělí, že orgasmus při sexu pro ně není nejdůležitější a tím svým způsobem muži "volní ruce". Muž ví, že žena bude naplno prožívat vše, co jí při milování poskytne, ale nebude na závěr chtít dosažení svého orgasmu. Pro některé muže je to velice uvolňující pocit, že ví, že nemohou při sexu zklamat a o to více se mnohdy snaží ženě nápaditým způsobem poskytnout podněty, po kterých by jiná žena upřímně toužila. Žena se pak většinou dostává do stádia velmi vysokého vzrušení na kterém oceňuje množství nesrovnatelně krásných okamžiků velmi vysokého vzrušení. Nechce tyto krásné okamžiky a pocity naplnění ukončit orgasmem a tím i přechodem do stádia uvolnění, relativní únavy a relaxace. Chce si ponechat energii, kterou milováním získala. Pokud se vám to přihodí, nesmažte se za každou cenu orgasmu u ženy dosáhnout. Nemělo by to žádnou vyšší hodnotu ani pro ni ani pro muže. Zůstaňte na té hladině vzrušení, které jste dosáhli, pokračujete v laskání a postupně snižujte jeho intenzitu až do klidu. Sexuální energii si žena "ponechá" a ač to zní neuvěřitelně, potom z ní pozitivně čerpá i několik dnů.

Pokud je cílem opravdu to, o čem jsem psal, pak se tomuto způsobu milování říká KAREZZA. Jsou páry, které se sexuálnímu životu bez orgasmu praktikují přechodně nebo občas, jsou však i páry, které se mu věnují i dlouhodobě. Nevyžadování prožitku orgasmu a soustředění se na pocity při milování může mít zcela jistě i své nesporné výhody. Naplno je však ocení jen lidé, kteří tuto techniku někdy vyzkoušeli, praktikují ji a vyhovuje jim. Hledají pak v sexu, milování i souloži něco trochu jiného, než ostatní. Svoji sexualitu soustředí do prožitků, které nevedou k vyvrcholení a tedy z taoistického pohledu ke ztrátě sexuální energie. Při Karezze se uvolňuje hormon oxytocin, "hormon lásky a důvěry" někdy také nazývaný "mazlící hormon", který posiluje pouto mezi lidmi. Vytváří se tak velmi silné intimní pouto mezi partnery. Je to prostě jiný způsob prožívání sexu a bezesporu při Karreze může mít i prožitky, které při klasickém sexu jeho účastníkům mohou unikat. Prostě, pokud vás tato technika a tato forma sexu zajímá, pak není nic snadnějšího, než si ji vyzkoušet. Bližší informace naleznete v článku "Karezza - pomalé milování".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)