Jste zde

"Tahitský orální sex" - historie a význam

"Tahitský orální sex" - historie a význam

Hlavní téma: "Orální sex".
Volné pokračování článku "Cunnilingus".

Orální sex, v tomto případě cunnilingus, je v dnešní době běžnou sexuální praktikou především mezi mladými lidmi. Návrat k umění orálního sexu je vlastně návratem ke kořenům starých technik milování, pocházejících především ze zemí odkud se rozšířilo taoistické učení a s ním i tantra. Nyní se budeme zabývat jednou velmi starou a nesmírně účinnou formou orálního sexu která pochází z Tahiti a Polynésie. Díky zemi původu se jí někdy říká "Tahitský orální sex" nebo "metoda Kivin".

Z pohledu orálního sexu věnovaného ženě se jedná o techniku mimořádně významnou a proto je popsaná ve třech na sebe navazujících článcích.

Je potřeba si uvědomit, že Tahiti a Polynésie mají jiné podmínky pro život a tedy se i jinak staví k různým aspektům života. Polynéská společnost měla a má zcela jiný pohled na sex, sexuální praktiky i techniky. Pro pohlavní styk byla tradiční "Oceánská poloha", ve kterém pár seděl čelem k sobě, mnohem populárnější, než "Misionářská poloha" propagovaná křesťanskými misionáři.

Oddalování ejakulace, zadržování ejakulace, prodlužování sexuálního spojení, vícenásobný orgasmus muže a mnohonásobný orgasmus ženy, byly a jsou v těchto končinách považovány za projev sexuálních schopností. Byly a jsou velmi uznávány a oceňovány. Ve Staré Polynésii se schopnost muže kontrolovat své vzrušení a ovládat ejakulaci vysoce cenila, neboť mu usnadnila uspokojit ženu při sexuálním spojení, což bylo považováno za povinnost muže vůči ženě.

Vícenásobný orgasmus ženy byl ​v tradiční Polynésii ceněn oběma partnery stejně. Proto byla (z našeho pohledu) "sexuální výchově dětí" věnována mimořádná pozornost. Koitus interruptus, technika přerušované soulože spojená s technikami oddalování orgasmu byla v té době základní antikoncepční metodou. Možná proto o děti nebyla nouze...

Při tradičním sexuálním styku byl největší důraz kladen na prožitek orgasmu ženy. Milostné předehře sice nebyl přisuzovaný tak velký význam, o to více se však věnovala pozornost zvládnutí technik kontroly orgasmu a ovládání svalstva pánevního dna. Pokud muž nebyl schopen ženu dovést k orgasmu, bylo to považováno za projev jeho slabosti, neschopnosti až ponížení. Proto muži technikám oddalování orgasmu a kontrole ovládání ejakulace věnovali mimořádnou pozornost už od dětství. Muži také velmi dobře znali význam klitorisu pro vzrušení ženy a pro dosažení jejího vyvrcholení. I dnes je proto předávání těchto tradičních znalostí nezbytnou součástí sexuálního vzdělávání chlapců i děvčat.

Na milování se však od dětství připravovaly i ženy. Ty pak byly schopné sexuální spojení prožívat na zcela jiné úrovni, než ženy v jiných částech světa. Výchova dívek byla zaměřena na zvládnutí jejich schopnosti uspokojit muže a být mu při sexuálním spojení důstojnou partnerkou. Tyto schopnosti se označovaly jako "teo" nebo "ami", což byly výrazy zaměřené na ženskou erotiku. Za jedinečné pak byly považovány schopnosti některých žen, které dokonale ovládaly stahování a uvolňování vaginálních svalů během pohlavního styku. Pro tuto mistrovskou techniku je havajský pojem "amo'amo" a učily se jí dívky již od raného dětství. Spočívá v systematickém posilování svalstva pánevního dna. V dospělosti, po zahájení sexuálního života, pak byly schopny bez pohybu těla, pouze stahováním a povolováním svalstva pochvy, dovést muže k orgasmu.

Kromě soulože se na Tahiti a v Polynésii velmi často a s velkou oblibou pro dosažení uspokojení ženy využívá právě cunnilingus. Proto na Tahiti a v Polynésii tato sexuální praktika byla a je tak oblíbená mezi mladými lidmi. Po generace zkušenosti a techniky orálního sexu mladým předávají zkušenými dospělí, kteří ji sami praktikují až do velmi vysokého věku. Orální sex zde není žádné tabu a je naprosto normální, že "zkušení" jej "učí" dospívající generace. Pro mladé lidi se jedná o prvotní seznámení se s uměním navození vyvrcholení ženám a dívkám...

Orální sex byl a je relativně bezpečnou technikou, která poskytuje ženě úžasný prožitek a přitom nepředstavuje žádné riziko neplánovaného otěhotnění. Vzhledem k tomu, že v Polynésii začínají dívky se sexuálním životem poměrně brzy, jedná se o rozumnou fázi jejich sexuálního života. Pro začínající sexuální partnery je technika "Tahitského orálního sexu" neocenitelnou zkušeností spojenou se zaručeně kvalitním prožitkem.

Proto je tato technika dlouhodobě předávána z generace na generaci a po celý život se udržuje a vylepšuje. Vzhledem k tomu, že technika je pojímána trochu jinak, než běžný orální sex a je propracovaná v prožitek orálního milování, stala se tradiční orální technikou praktikovanou na velkém území Polynésie. Nic na ní nezměnily snahy misionářů o zavedení soulože v "Misionářské poloze" pro sex, jako jediné "správné".

Kivin metoda

Je to vlastně jiný název pro stejnou techniku tradičního "Tahitského orálního sexu". Pro západní svět ji znovu objevil sexuolog Dr. Patti Britton. Ten ji po 30 let používal ve své sexuologické praxi pro léčení ženské anorgasmie. Protože je poměrně jednoduchá a dala se mužům postižených žen snadno vysvětlit, měl s touto metodou velmi dobré terapeutické výsledky. Metodu popularizoval v odborných sexuologických kruzích a stala se známá jako "Kivin metoda" nebo "Tahitský orální sex" nebo "Tahitian cunnilingus".

Pokračování článku naleznete ZDE jako Úvod do techniky "Tahitského orálního sexu" - "metody Kivin"

 

Články s podobnou tematikou

Literatura zdroje

(AK)(Z)(O)