Jste zde

"Výhody" panenství a panictví

"Výhody" panenství a panictví

Hlavní téma: "První milování".
Pokračování článku "První milování a sexuální zkušenosti".

Samostatné články "výhody" a "nevýhody" panenství (panictví) vznikly jednak proto, že ty původní byly částí článku "První milování a sexuální zkušenosti" a nebyly obsahově dotažené, ale také proto, že v minulosti nezřídka přicházely dotazy na to, zda je po 15-tém roku věku ještě vhodné býti pannou nebo panicem. Logicky se jednalo o dotazy té nejmladší generace, která vážně uvažovala o tom, zda otálet s "odpaněním" je IN nebo svědčí o malé aktivitě mladých na poli sexu... Protože se jedná o především o mladé lidi, je potřeba jejich problémům věnovat mnohem větší pozornost a rozhodně je nijak nezlehčovat.

Výhodou vztahu do kterého vstupuje panna nebo panic může být, že partner nebo partnerka mají prvního sexuálního partnera a tedy nemají možnost srovnání. To srovnání však může být v kladném nebo i záporném smyslu. Někdy je to považováno za výhodu, neboť tím, že chybí srovnání, odpadá i touha něco zásadně měnit. Z tohoto pohledu by pak člověk mohl být v manželství spokojenější a vyrovnanější. Jenže je opravdu větší množství předmanželských zkušeností výhodou? Vydržel by úžasný milovník i v trvalém partnerském vztahu být tak pozorný, nápaditý a snaživý nebo by po nějaké době začal okouzlovat svým sexuálním uměním někde jinde? Je velmi obtížné posuzovat, jakým směrem se sexualita dlouhodobého páru bode jednou ubírat. Stejně tak není možné z úvodních selhání, které partnerský život na počátku intimního vztahu mohou provázet, že by to tak bylo trvale.

Asi hlavní významnou předností je zdravotní hledisko. Panenství nebo panictví má samozřejmě význam zdravotní, kdy se dá předpokládat, že panna nebo panic nemohou být nakaženi pohlavní chorobou.

Předcházející sexuální zkušenosti jsou vždy spojeny s rizikem možné nákazy sexuální chorobou. Některé pohlavní choroby mají inkubační dobu i tři měsíce, než je možné nákazu bezpečně potvrdit nebo vyloučit. Takže otevřenost v těchto otázkách v novém vztahu je rozhodně na místě.

Názory na panenství a panictví při vstupu do partnerského nebo manželského života se logicky různí. Podmínky pro vstup do dlouhodobého vztahu, včetně manželství, citelně ovlivňují i demografické a náboženské podmínky a nejrůznější zvyklostní doporučení. Zda si někdo své panictví nebo panenství ponechá až do doby, než potká toho pravého, je právem každého muže i ženy. V našich podmínkách je takovéto rozhodnutí především na lidech, kteří do partnerství nebo manželství vstupují. Radit jim nebo je odsuzovat za ten nebo onen názor, je naprosto nevhodné. Je to pouze na jejich rozhodnutí.

Realita dnešní doby je však taková, že dnes je jen málo žen, které až do svatební noci zůstanou neposkvrněnou pannou. U mužů je to srovnatelné...

Článek se bude průběžně rozšiřovat.

Téma pokračuje články "Nevýhody" panenství a panictví a "Kdy je nejlepší věk pro první milování?"

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)