Jste zde

Lesbický vztah - nenávidí lesbičky muže?

Lesbický vztah - nenávidí lesbičky muže?

Hlavní téma: "Co je to lesbický vztah" a "Lesbický sex".
Pokračování článku "Lesbický vztah - otázky které raději nepokládejte..."

Vztahy mezi ženami a muži mohou být vynikající, dobré i špatné. Podle vyjádření nejedné skupiny výrazně emancipovaných žen by to však mohlo vypadat, že ženy muže přímo nenávidí. Tomuto dojmu by se rozhodně nemělo podléhat. Prostě jen jsou některé ženy, které muže "nemusí" a dávají to všemi způsoby najevo. Je klidně možné, že pro to mají své, velmi silné a oprávněné důvody - mnoho mužů se totiž k ženám nechová zrovna nejlépe...

Nenávist člověka k člověku je však obvykle spojena se špatnými osobními nebo pracovními zkušenostmi, případně vzniká na základě nevydařených partnerských vztahů či nenaplněných očekávání. Ženy ani muži přece nemohou nenávidět každého, koho je sexuálně nepřitahuje!

Když si představíme ženu, která bojuje za práva žen, rozhodně ji nebudete spojovat s lesbickou sexuální orientací. Ona za práva žen vycházející z nekritického vztahu k mužům určitě nebude bojovat proto, že ji přitahují ženy. Těch skutečných důvodů může být mnohem víc... Některé "feministky", aby byly mediálně zajímavé nesmiřitelnou nenávistí k mužům, svůj postoj přehánějí možná proto, aby se dostaly do podvědomí, na internetové weby, stránky novin, do televize nebo rozhlasu. Určitě by se našly i takové, které jejich veřejná agresivita k mužům vynesla do čela některého hnutí za práva žen nebo do politiky. Vůbec tady však nejde o práva žen, ty považuji za samozřejmost, včetně rovnosti s muži. Jde o to, že se díky svému postoji mohou někteří jedinci celkem "levně" dostat k moci nebo do podvědomí lidí, kterým se jejich názory líbí.

A to je také odpověď na otázku, zda lesbické ženy nenávidí muže. NE ... Vztah lesbických žen k mužům je naprosto srovnatelný se vztahem heterosexuálních žen k mužům. Některé muže "nemusí", jiným jsou lhostejní a pro velmi malou skupinu žen představují "nepřítele"... Je to však obecně naprosto stejné, jako se vztahy lidí mezi sebou. Znovu zopakuji, že nenávist člověka k člověku je obvykle spojena se špatnými osobními nebo pracovními zkušenostmi, případně vzniká na základě nevydařených partnerských vztahů nebo nenaplněných očekávání. To může být skutečným důvodem negativního postoje ke konkretnímu muži, nikoli však k mužům obecně.

Lesbické ženy a sex s mužem

V článku "Lesbická žena - je schopna sexu s mužem?" je řešeno, jakým způsobem může lesbická žena dosáhnout svého oplodnění. Obecně ženy ženy chápou, že bez mužského spermatu, které by oplodnilo jejich vajíčko, nemohou otěhotnět. Mnohé ženy (nejen lesbické) volí variantu "po domácky", tedy oplodněním spermatem muže přes stříkačku nebo přirozeně při souloži. Žena je pro to, aby mohla mít dítě, ochotná udělat cokoli. Pokud se cítí být natolik zásadně lesbická, že se muže nemůže ani dotknout, zvolí variantu "dopravy" spermatu například přes injekční stříkačku. Základem úspěch je ovšem dostupnost spermatu!!! Samotná stříkačka stačit nebude!!!

Lesbická žena je schopna sexu s mužem, stejně jako homosexuální muž je schopen sexu se ženou. Jen tyto formy sexuálního uvolnění rozhodně nevyhledávají. Mohou však s mužem prožívat orgasmus stejné kvality prožitku jako se stejně sexuálně orientovanou ženou. Je to naprosto individuální a nedá se to zobecňovat!

Ještě si dovolím připomenout, že nemálo lesbických žen zjistilo, že je více sexuálně přitahují ženy než muži až poté, co se vdaly. Ne všechny se však rozhodnou muže opustit a žít se ženou. Jednak v době když zjistí svou sexuální orientaci už možná mají rodinu a možná si vůbec neumí představit jak by jejich život dál vypadal. O jejich setrvání ve vztahu s mužem nakonec rozhodne vztah k manželovi, jejich okolí, rodina, možná náboženství nebo společenské postavení. S mužem pak nadále udržují sexuální vztah, protože ví, že muž sex potřebuje a že bez něj by jeho další setrvání ve vztahu možná ani nebylo možné. Je to stejný problém jako ten, který musí řešit mnoho homosexuálních mužů, kteří se oženili...

Rozhodně názor "že lesbické ženy muže nenávidí a že s nimi nemohou sexuálně žít", není správný.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje