Jste zde

Mýty a pověry o prvním milování

Mýty a pověry o prvním milování

Hlavní téma: "První milování".

 • "Při prvním pohlavním styku nemohu otěhotnět"
  Pokud již menstruujete, znamená to, že jste již plodná žena. Proto už při prvním pohlavním styku musíte přijmout opatření, které zabrání otěhotnění.
 • "Nemohu otěhotnět, pokud mám sex během menstruace" 
  Jeden z nejčastějších mýtů vztahujících se k sexualitě dospívajících, to je úplně špatně. Sperma může zůstat uvnitř ženského těla po dobu až 5-ti dnů po posledním dni kdy jste měli sex. Počká si na období plodnosti .... je to však méně pravděpodobné.
 • "Odpanění" je jen technická záležitost a může je provést prakticky kdokoli, nejlépe někdo zkušený"
  Jedná se o názor z poslední doby, ale dost zvrácený .... Dívka by si měla k prvnímu sexuálnímu styku především vybrat partnera, kterého miluje.
 • "Musí to proběhnout co nejrychleji, tak aby ani nevěděla, že už to má za sebou" 
  Často mezi chlapci šířený názor. Jedná se o bezohledný a naprosto špatný přístup k tak závažnému a významnému okamžiku v životě ženy.
 • "Průměrná délka penisu při erekci je 20 centimetrů"
  Tento názor vychází ze sledování pornografických filmů. Délka penisu 20 centimetrů při erekci rozhodně není jeho běžná ani standardní délka. Průměrná délka penisu se podle dlouhodobě zveřejňovaných informcí pohybuje mezi 14-ti až 16-ti centimetry. Pro dokonalé sexuální uspokojení nejsou parametry penisu, jako je jeho délka a obvod ani délka soulože rozhodující.
 • "Čím větší penis, tím lepší"
  To určitě není pravda! Ačkoli je to hlavní problém pro většinu chlapců, na velikosti púenisu opravdu nezáleží. Důvodem je to, že nejcitlivější je jen první části pochvy, takže i malý penis dokáže ženu uspokojit. Muži si často myslí, že požitek ze sexu u partnerky závisí na velikosti jejich přirození. Zapomínají přitom, že přizpůsobivost vagíny je omezená a že tajemný bod G se nachází jen kousek za poševním vchodem. Příliš velký úd tak v malé vagíně může být větším problémem, jak malý ve velké. Cesta k uspokojení ženy je v milostné předehře, něžnostech, poznání jejího těla a touze dávat ženě co nejvíce.
 • "Každodenní ejakulace snižuje počet spermií"
  Častá soulož je prý škodlivá a onanie taky. Snižuje prý počet spermií v ejakulátu, a tím si dotyčný snižuje šanci na početí. Tak to se mužů opravdu netýká, pokud se snaží svoji ženu oplodnit, není pro toto tvrzení žádný důvod.
 • "Masturbace, ať už sólo nebo společná, je to schopna také zajistit orgasmus"
  Ano, to je pravda. Je dobře, že tuto techniku dnešní páry umí v milování využívat a že díky ní dokáží dosáhnout vyvrcholení. Velmi vhodné je masturbaci zařadit i do fáze milostné předehry.
 • "Pro ženy je sex a láska totéž"
  Dnes už tato becně platící poučka mnohdy neplatí. V tomto ohledu si ženy vzaly příklad od mužů - mnohdy jim už nevadí, že muže, se kterým měli sex, nemilují. Jedná se o doprovodný jev sexuální revoluce a emancipace žen. Ťeny také již nemají tak silné výčitky z mimomanželského sexu a nevěry, jak se dříve předpokládalo. Stále však ještě, více jak muži, rozlišují sex a lásku a preferují, když je oboje v souladu.
 • "Ženy zbožňují přijímání orálního sexu" - Je to hodně individuální. Cunnilingus - při laskání ženských intimních míst partnerem se téměř polovina žen stydí, s pokračujícím vzrušením pak ovšem rády zapomínají, proč se vlastně stydí.
 • "Milostná předehra není důležitá, důležitý je razantní sex"
  Jemná předehra, něžnosti a laskání jsou důležitou fází partnerského sexu, kdy dojde k potřebnému vzrušení a zvlhnutí pohlavních orgýnů ženy. Tato fáze milování je tedy nejvíce důležitá pro pro ženu.
 • "Žena dosahuje orgasmu pouze při spojení, normální je pouze sexuální vztah založený na penetraci" - existují ženy, které mají potíže s dosažením orgasmu pouze spojením, drtivá většina pro dosažení orgasmu potřebuje stimulaci klitorisu. To znamená, že existují i ​​jiné, neméně příjemné způsoby dosažení orgasmu u ženy. Klasickým příkladem může být například orální sex nebo párová masturbace. Více informací najdete v článku "Nepenetrační sexuální praktiky".

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)