Jste zde

Misionářská poloha - žena na zádech, s rozevřenýma nohama muž ji podepírá pod koleny nebo drží za kotníky

Misionářská poloha - muž nahoře

Žena leží na zádech, s rozevřenýma nohama muž ji podepírá pod koleny, drží za kotníky nebo se žena opírá nohama o ramena muže.

Poloha vhodná pro dominantní muže, kteří mají rádi hluboké proniknutí a pohled na penis pronikající do vagíny. Poloha je odvozená od klasické "Misionářské polohy" kdy žena leží na zádech, roztáhne nohy a muž se opře o podložku rukama tak, aby nohy zůstaly podepřené pod koleny a opatrně zasune penis do vagíny. Velmi příjemné je nejprve penisem dráždit poštěváček a pak jej teprve zasouvat do pochvy. Žena může nechat nohy opřené o partnerovy ruce nebo je později opře o jeho ramena. Změní se napětí svalů, uvolní se a soulož tak může být delší. Nohy mohou zůstat roztažené od sebe nebo je žena může přitáhnout více k sobě. Pro muže to bude znamenat změnu pocitu sevření penisu v pochvě. Žena přinožením nohou může ovlivnit sílu sevření údu v pochvě. Čím více budou nohy u sebe, tím silnější pocit sevření bude muž prožívat.

Muž je dominantní a může snadno měnit hloubku, rychlost i úhel pronikání. Tato poloha umožňuje velmi hlubokou penetraci i při menším penisu. Další možností změny je, že muž uchopí partnerčiny nohy u kotníků o narovná se. Opět se změní úhel penetrace i napětí svalů. Střídáním způsobu uchopení nohou a šířkou roztažení nohou lze měnit jak hloubku penetrace, tak také úhel vstupu penisu do vagíny a dráždění oblasti bodu G. Při uchopení nohou za kotníky není vhodné používat razantní přírazy z důvodu menší hloubky penetrace a nebezpečí vyklouznutí penisu z pochvy. Pokud se tak stane, nabízí se ideální příležitost pokračovat v pomalém tření poštěváčku penisem vysunutým z vagíny - pro ženu to bude moc příjemný a silný pocit! Poštěváček je pak stimulovaný nejen žaludem, ale i celou délkou spodní části penisu. Dotýká se nejen klitorisu, ale hladí také stydké pysky a Venušin pahorek. Pouhou změnou úhlu pronikání vrátíte penis zpět do pochvy a můžete pokračovat ve vaginální stimulaci.

Velkou výhodou pozice, kdy muž je nahoře a žena má roztažené nohy, je možnost masáže poštěváčku. V případě této popisované varianty však masáž může provádět jen žena, protože muž nemá volné ruce. Pro muže však může být pohled na ženinu masturbaci s jeho penisem ve vagíně velmi silný zážitek. Žena se při masturbaci může dotýkat i partnerova údu, což bývá velmi silný podnět. Proto tento způsob masturbace a laskání na penisu mnozí muži po partnerce žádají.

Z hlediska doteků a dráždění:

  • Fyzicky - poloha je náročnější pro muže, pro ženu je ale obtížnější jak jiné a také je méně pohodlná.
  • Proniknutí - střední až hluboké, je možné snadno měnit hloubku a úhel průniku. Hluboká penetrace i při menším údu muže. Pozor na velký penis v menší vagíně - hluboké proniknutí může být ženě velmi nepříjemné až bolestivé!
  • Klitoris - slabě při souloži, žena si ale poštěváček může v průběhu soulože snadno dráždit sama. Muž nemá volné ruce a tak je klitoris mimo jeho dosah.
  • G bod – dostatečně, vzájemnou polohu genitálií je možné ještě vylepšit podložením zadečku polštářkem.
  • Emoční prvek- uspokojení může být velmi intenzivní vzhledem k dráždění oblasti bodu G. Muž má otevřený pohled na ženina prsa i vagínu. Možný je i oční kontakt. Rozevření nohou otevírá stydké pysky a uvolňuje přístup k poštěváčku. Pro některé muže však pocitově snižuje sevření penisu stydkými pysky, zato jim umožňuje dráždění poštěváčku penisem, nejlépe žaludem, což je pro oba velmi příjemné. Při zasouvání penisu do rozevřené vagíny může dojít k efektu zasouvání pístu do válce a ke stlačení vzduchu v pochvě, který při unikání z vlhké pochvy vydává zvukové projevy, které mohou být pro ženu nepříjemné a mohou ji rozhodit natolik, že opadne její vzrušení.

 

Poznámka:

Polohu je možné využívat i při análním sexu.