Jste zde

Poloha "Na koníčka", na taburetku "Tváří v tvář"

Poloha "Na koníčka", na taburetku "Tváří v tvář"

Muž leží na zádech na vyvýšené podložce nebo lehátku a vzadu se podepírá rukama. Žena sedí na něm. 

K této variantě polohy "Na koníčka" je potřeba připravit pevnou vyvýšenou podložku, sedák nebo taburet. Ideální je na něj dát ještě deku nebo měkký hebký přehoz, aby se o čalounění nedřelo mužovo tělo. Muž si lehne na taburet tak, že jeho pánev a kříže budou pohodlně položeny na této relativně krátké podpoře a ponesou většinu jeho váhy. Zezadu se opře o rukama podlahu a zajistí si tak stabilitu trupu. Žena si opatrně obkročmo nasedne na jeho ztopořený penis a rukou jej správně navede, aby byl dobře a hluboko zasunut v pochvě. Žena by měla být dostatečně přirozeně lubrikovaná nebo je možné pro jistotu přidat i trochu lubrikantu. 

Muž je v naprosto pasivní roli nemá ani možnost nějakého zásadního pohybu. Žena, která  v této poloze hraje aktivní roli, sedí na muži a svou váhou docílí maximální hloubku proniknutí penisu do její pochvy. Tato dominantní poloha jí zajišťuje, že si může s mužem dělat co chce. Plně ovládá proniknutí, pohyby, jejich rychlost i směr. Nejčastěji ženy využívají pohybů pánve nahoru a dolů, kroužení pánví nebo pohybů dopředu s dozadu. Střídání pohybů pro ženu znamená, že penis bude stimulovat všechna její citlivá místa uvnitř pochvy a to podle jejích představ. Žena může také hladit stehna a stimulovat poštěváček, hladit se na prsou a dráždit si bradavky. Pro muže to je nesmírně erotické, neboť on nemůže dělat nic a žena vlastně využívá jeho tělo pro uspokojení svých potřeb.

Právě pro podřízené muže, kteří potřebují k maximálnímu vzrušení "dominu" je tato poloha přímo úžasná. Trpí nepohodlím a nemohou nic dělat proti tomu, že žena využívá jejich nemohoucnosti ke svému uspokojení....

Vzájemné sledování výrazu tváře a projevy těla při vzrušení pomáhá oběma ve zvyšování prožitků rozkoše. Žena také může zaměřit svoji pozornost na muže.  Kombinace, kdy ho svádí laskáním svého těla o občas  jeho něžně pohladí na břiše nebo na hrudi, případně ho poškrábat nehty bývá pro oba velmi stimulující. Může ho také hladit na stehnech a na šourku. Pro některé muže je kombinace těchto podnětů nesmírně erotická, zvláště ve spojení s naprosto odkrytým pohledem na její prsa, tělo a vyzývavou autoerotiku. Mnohdy pak muž prožije vyvrcholení a ani k tomu nebude potřebovat příliš intenzivní stimulaci penisu uvnitř vagíny.

Z hlediska doteků a dráždění

  • Fyzicky - pro ženu náročnější, pro muže relaxační, zůstává víceméně pasivní
  • Proniknutí - hluboké, je možné snadno měnit hloubku průniku
  • Klitoris – několik možností dráždění
  • G bod – intenzivní dráždění
  • Emoční prvek- velmi silný pro ženu, partner zastává více pasivní roli, má však nádherný výhled ... 

Jak se líbí mužům?
Je to nejpohodovější poloha pro muže, kteří vyhledávají polohu, kdy jsou pod ženou. Je vhodná pro muže, kteří dopřát ženě maximální volnost a přitom si bezpečně užijí. Nabízí nádherný výhled na ňadra a přináší pocit hlubokého proniknutí až na maximum. Nevyžaduje od muže skoro nic, kromě dostatečné erekce.  Žena si sama volí rychlost a úhel proniknutí a tak je na její tváři dobře poznat, kdy se jí to líbí. Žena musí být ale hodně vlhká, jinak muže brzy dovede k vyvrcholení. V případě nedostatečné lubrikace může muž zažívat pocit příliš silného přetahování předkožky třením o stěnu pochvy, zvláště pokud žena nasedne plnou váhou a zasune úd do maximální hloubky. Tento pocit může být až bolestivý a může vést i k odeznění erekce. Proto je při malém přirozeném zvlhnutí vhodné použít lubrikační krém.  Pozor na sexuální dračice s nadváhou. Hrozí fraktura nejen penisu, ale i pánve.

Jak se líbí ženám?

Tato varianta poloha žena nahoře "Na koníčka" bude zcela jistě vyhovovat především sebejistým dominantním ženám. V této poloze si sex vychutnají, neboť naplno určují pravidla soulože.

Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

  • chce ukázat: prsa, přední část těla 
  • chce skrýt:    větší zadeček (pokud to potřebuje)

Ideální poloha pro feministky
Dává ženě prosto maximálně k využít mužovy erekce. Vzhledem k hloubce nasednutí je to optimální poloha pro případy, o kterých muži říkají, že na velikosti přece nezáleží. Žena muži představuje svoje vnady a muž může ocenit její krásu, vynalézavost a smyslnost. Vše řídí žena a také si to ovšem musí sama "odpracovat". Každá žena se může naučit si tuto polohu příjemně prožít a vychutnat. Muž moc aktivní být nemůže, ale poskytuje ženě prostor pro naplnění její představy o souloži. Je však nutné na muže brát ohled a dát si pozor, aby muž dlouho vydržel a poskytl ženě dostatek času pro maximální vzrušení. Nejhorší varianta je, že vyvrcholí zrovna v okamžiku, kdy ho žena bude ještě chvíli potřebovat! 

 

Tantrický pohled

Varianta v provedení, kdy muž leží na taburetku a opírá se vzadu rukama o podlahu není pro tantrické milování. Pokud se tato varianta má praktikovat jako tantrické milování, pak je možné ji pojmout tak, že spojíme dva taburetky k sobě, přikryjeme je dekou a vytvoříme tak měkkou lavici, na kterou si muž může pohodlně lehnout celým tělem a ruce mu zůstanou volné. 

To je významná změna. Zůstává výhoda, že žena na muže nasedne celou svou váhou, muž však není odkázán na udržování stability rukama a navíc ještě v poměrně nezvyklé poloze. Žena je nadále dominantní, to má ale v tantrické praxi jiný význam, jak při běžném sexu. Tantrická dominance znamená, že prvořadá role bude ženy, která si sama bude rozhodovat o svém vzrušení. Může však muži ukázat jak velkou tantrickou mistryní se již stala. Muži poskytuje pohled na své ňadra a umožňuje mu sledovat i své pocity vyjádřené pohyby a mimikou tváře. Muž má možnost volnýma rukama hladit ženu na stehnech , v tříslech , případně omezeně stimulovat její klitoris nebo hladit ňadra a dráždit bradavky. Pokud si to žena nepřeje, stačí aby se zaklonila a muž nedosáhne...

I v tantrickém pojetí této polohy však má muž velmi omezený prostor pro upozornění ženy na okamžik blížící se potřeby ejakulace. Proto žena musí být připravena na případný signál, že je potřeba zastavit pohyby i techniky tantrické masáže penisu uvnitř pochvy. Proto tato varianta není příliš vhodná pro začátečníky v nácviku technik oddalování ejakulace nebo orgasmu bez ejakulace. Muž i žena by s těmito technikami měli mít zkušenosti, neboť nebezpečí, že muž brzy vyvrcholí, je v této poloze značné. 

V okamžiku, kdy muž vnímá, že okamžik potřeby ejakulace se blíží, upozorní na to ženu smluveným signálem a žena okamžitě přestane s jakoukoli stimulací a pohyby. Muž silně přitiskne jazyk na horní patro, otevře oči a zatají dech v nádechu (nebo naopak bude zhluboka dýchat). Muž silně zatne PC svaly. Oba nasměrují svoji pozornost a sexuální energii do srdeční čakry. Pomohou si tak, že pravou ruku si vzájemně položí na oblast srdce. Zůstanou v klidu zůstanou a nechají energie proudit do oblasti solar plexus nebo přímo do srdeční čakry (podle druhu meditace se kterou mají lepší zkušenosti). Rozvedou sexuální energii z oblasti pánve po páteři směrem k horní části těla a do srdeční čakry. Mohou přitom zažívat intenzivní stavy pocitů vln vzrušení uvnitř těla vznikající v křížové oblasti vlnící se po páteři až do hlavy. Rozvedení sexuální energie podél páteře směrem do hlavy pomáhá muži zvládnout orgasmus bez ejakulace a ženě zabrání prožití nekontrolovaného orgasmu, jehož následkem by muž zcela jistě techniku orgasmu bez ejakulace nebyl schopen zvládnout. Kopulační pohyby může žena obnovit teprve tehdy, když vnímá, že muž má zpět kontrolu nad vzrušením a svou sexuální energií.

Pokud je tato varianta polohy "Na koníčka" využita k dosažení prožitku závěrečného orgasmu muže, pak se žena soustředí především na sebe a své prožitky spojení a masáže penisu ve vagíně. Pohyby nahoru a dolů nebo krouživými pohyby pánve, za současně prováděné techniky nasávání a vypuzování penisu vaginálními svaly penis masíruje a bezpečně dovede mužovo vzrušení až k vrcholu. 

Literatura a zdroje