Jste zde

Poloha "Žena nahoře", "Na koníčka", základní "Tváří v tvář"

Poloha "Žena nahoře", "Na koníčka", základní "Tváří v tvář"

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Volné pokračování článku "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Sexuální poloha patří mezi pět nejoblíbenějších milostných poloh.

Poloha je ženami velmi ceněná a často ji vyhledávají. Hlavně je to proto, že žena si v ní může sex naplno vychutnat, protože je to ona, která si určuje průběh soulože, sama si může určovat rychlost a hloubku zasunutí mužova údu. Tato poloha je vhodná i pro první milování. Žena si může sama provést defloraci tak, jak je pro ni nejpříjemnější. Muž leží na zádech a žena na něm klečí, "tváří v tvář". Někdy se této poloze pro podobnost jízdy na koni říká "Jezdecká poloha" nebo "Na koníčka".

Je to vynikající dominantní poloha vhodná především pro dominantní ženu. Při této poloze může žena mnohem snadněji dosáhnout vaginální orgasmu. Pro větší dráždění oblasti bodu G bod se stačí se mírně zaklonit a pocity budou intenzivnější. Obvykle, při jiných polohách, si muž řídí rychlost, úhel a směr zasouvání údu sám, v této poloze ale na svůj úd a jeho pohyby v pochvě nemá celkem žádný vliv. Vzhledem k tomu, že kopulační pohyby vede žena a ta se při nich samozřejmě řídí především svými pocity a vzrušením, může občas dojít k vyklouznutí mužova údu z pochvy nebo k jeho příliš velkému namáhání rázy při nevhodném úhlu zasouvání. Žena proto musí být k mužově údu ohleduplná, aby při prudkých pohybech pánví a nešťastném úhlu jeho zasouvání nebo zaseknutí, nedošlo ke zranění mužova penisu ("zlomení údu").

Ideální poloha pro sebevědomé ženy

Jen málo poloh poskytuje ženě tak ideální využít mužovy erekce. Žena určuje jak bude soulož probíhat. Pro muže je tato pozice spíše pasivní, ale nabízí mu nádherný pohled na ženina ňadra. Má také snadný přístup k poštěváčku a dobře dosáhne i na prsa. Masáž klitorisu i prsou může žena dělat společně s mužem nebo i sama. Tato poloha vyhovuje především dominantním ženám, protože jim dává možnost přizpůsobit průběh soulože jejich potřebám. Rády ji však mají všechny ženy, jen si o ni někdy neumí říci. Vzhledem k hloubce nasednutí je to optimální poloha pro případy, o kterých muži říkají, že na velikosti přece nezáleží. Žena muži představuje svoje vnady a muž může ocenit její krásu, vynalézavost a smyslnost. Vše řídí žena a také si to ovšem musí sama "odpracovat". Každá žena se může naučit si tuto polohu příjemně prožít a vychutnat. Muž sice moc aktivní být nemůže, ale poskytuje ženě prostor pro naplnění její představy o souloži. Je však nutné na muže brát ohled a dát si pozor, aby muž dlouho vydržel a poskytl ženě dostatek času pro maximální vzrušení. Nejhorší varianta je, že vyvrcholí zrovna v okamžiku, kdy ho žena bude ještě chvíli potřebovat!

Možné kopulační pohyby při této technice jsou:

  • nahoru-dolu - zvedání a spouštění - jsou velmi náročné na fyzičku, unavující a někdy hrozí vyklouznutí penisu z pochvy. Důležité je se při nich uvolnit a nastavit pánev do takového úhlu, aby docházelo ke střídání pocitů hlubokého a mělkého proniknutí. Některé ženy cíleně vyhledávají i úplné vysunutí údu z pochvy z důvodu intenzivního dráždění stydkých pysků a poštěváčku při novém úplném zasunutí. Takováto technika vyžaduje jistou zručnost a opatrnost. Odměnou je střídání pocitů a intenzivní dráždění.
  • dopředu-dozadu - jedná se o pohyby pohyby pánví dopředu a dozadu. Je možné je provádět při úplném nasednutí nebo částečně nadzvednutá, kdy průnik je menší a dráždění spíše v přední části pochvy. Pohyby dozadu-dopředu se dají dobře kombinovat s kroužením. Tato technika pohybů je vhodná i pro jiné varianty polohy "Na koníčka", kdy žena mění záklon těla přes vzpřímenou polohu až do polohy, kdy na partnerovi leží a objímá ho.
  • krouživé - kroužením ženiny pánve dochází k dráždění celé vagíny a pocity proniknutí údu mohou být mnohem "plnější" a "hlubší".
  • když aktivitu pohybů převezme muž - je to příjemná změna, kdy aktivitu převezme muž, žena se mírně nadzvedne (jako v sedle) a vytvoří tak muži prostor pro pohyby pánví směrem nahoru a dolů. Muž může ženu držet za zadeček a nadzvedáváním pánve zespoda pronikat do ženy podle své potřeby frekvence, rychlosti a hloubky průniku. I pro ženu to bude velmi příjemná změna pocitů při variantě žena nahoře.

 

Poloha "Žena nahoře" - kdy žena přebírá zodpovědnost za milování

Některé muže "Misionářská poloha" až příliš vzrušuje a nedokáží v ní dostatečně kontrolovat své vzrušení. Je to možná z důvodu, že mají pocit, že tato poloha je pro ně dominantní. Muž tuto roli "organizátora sexu" prostě psychicky nezvládá. Pro tyto muže může být poloha, kdy je "Žena nahoře", "Na koníčka" vhodnější. Muž se může podřídit, nemusí myslet na to, že vše záleží jen na něm, zbaví se "odpovědnosti" za soulož. Žena však musí být velmi ohleduplná a muž se musí naučit VČAS ženě naznačit, aby přestala s jakýmikoli pohyby. Muž může také kontrolovat pohyb jejích boků a VČAS ji zastavit. Navíc v této poloze si žena může stimulovat rukou klitoris a i tak si zvyšovat své vzrušení. Některé ženy dokáží v této poloze s minimem pohybu, který by muže stimuloval, dosáhnout stimulací klitorisu svého orgasmu a tak vlastně vyřeší problém s nízkou výdrží svého muže.

Využití mužova údu pro posilování svalstva pánevního dna

Naprosto jedinečná tantrická technika je, kdy se žena pohodlně usadí na mužův úd, urovná si stydké pasky tak, aby nebyly vtlačené dovnitř a najde si takový uhel, při kterém bude mít pocit maximálního proniknutí a maximální plnosti pochvy. Partneři si dopředu ujasní, že budou prožívat tuto variantu milování pro posilování svalstva pánevního dna ženy a případně i muže. Oba partneři se musí začít soustředit na své pocity v pohlaví. Muž položí ruce na ženina stehna a žena si ověří, že poloha nohou umožňuje delší klečení bez nutnosti změny polohy. Protože tato technika patří mezi vynikající meditační techniky při spojení muže a ženy, je jí věnovaný samostatný článek "Meditace a posilování pánevního dna při spojení lingamu s joni".

Z hlediska doteků a dráždění

  • Fyzicky - pro ženu náročnější, pro muže relaxační, zůstává víceméně pasivní.
  • Proniknutí - hluboké, je možné snadno měnit hloubku průniku. Dovoluje prožívat meditace při hluboké penetraci s stimulaci děložního čípku penisem.
  • Klitoris – několik možností dráždění. Žena muže v klidném spojení s mužem stimulací dosáhnout svého orgasmu a překoná tak problémy muže s předčasnou ejakulací nebo krátkou souloží.
  • G bod – intenzivní dráždění.
  • Emoční prvek - velmi silný pro ženu, partner zastává více pasivní roli, má však nádherný výhled ... 

Jak se líbí mužům?

Je to odpočinková poloha pro muže, kteří snesou být pod ženou, dopřejí ženě maximální volnost a přitom si bezpečně užijí. Nabízí nádherný výhled na ňadra a přináší pocit hlubokého proniknutí až na maximum. Nevyžaduje od muže skoro nic, kromě dostatečné erekce. Žena si sama volí rychlost a úhel proniknutí a tak je na její tváři dobře poznat, kdy se jí to líbí. Žena musí být ale hodně vlhká, jinak to muže brzy dovede k vyvrcholení. V případě nedostatečné lubrikace může muž zažívat pocit příliš silného přetahování předkožky třením o stěnu pochvy, zvláště pokud žena nasedne plnou váhou a zasune úd do maximální hloubky. Tento pocit může být až bolestivý a může vést i k odeznění erekce. Proto je při malém přirozeném zvlhnutí vhodné použít lubrikační krém.  Pozor na sexuální dračice s nadváhou. Hrozí fraktura nejen penisu, ale i pánve.

Jak se líbí ženám?

Poloha žena nahoře "Na koníčka" je poloha velmi ceněná ženami. Žena si může milování naplno vychutnat, protože je to ona, která určuje pravidla. Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když chce ukázat prsa, krásný hrudník a pocity ve tváři a přitom chce skrýt větší zadeček.

 

Související články

(AK)(Z)(L)