Jste zde

PROČ??? - placený sex s prostitutkou - PROČ???

PROČ??? - placený sex s prostitutkou - PROČ???

Volné pokračování článků "Prostituce" a "Placený sex s prostitutkou".

Profesionální milenky byly (a jsou) považovány za kurtizány (prostitutky) a profesionální milenci za gigola.

Placený sex je nejstarším řemeslem na světě. Otázkou PROČ??? muži vyhledávají sex se ženou, která si za něj nechá platit, se zabývají filosofové a učenci už staletí. Přesto jasnou a srozumitelnou odpověď neznají.

V tomto článku rozhodně nepropaguji placený sex. Je však potřeba o problémech placeného sexu něco vědět. Nestačí jej jen oprávněně kritizovat. Selhat totiž může i muž nebo žena, kteří jsou jinak ctnostní, morálně na výši a jinak dokonalí ....

Osobní zkušenost s placeným sexem má zhruba "jen" 10% až 15 % Čechů. Vzhledem k ožehavosti tématu je velmi obtížné jakýmikoli sexuologickými nebo sociologickými průzkumy zjistit "pravdu". O tom, že taková možnost existuje však ví pravděpodobně každý muž, ale i žena. Díky internetu jsou informace o možnostech sexuálních aktivit za úhradu snadno dostupné a řada lidí si ještě dobře pamatuje například na televizní reklamy typů "zavolej mi..." Zajímavější však je to, že nějakou alternativu sexuální služby by si za jistých okolností leckdo dopřál. Abych hned na úvod vyvrátil názory těch, kteří řeknou, že "já nikdy" uvedu, že za placenou erotickou službu je možné považovat i "tantrické masáže" a to i přes to, že se tomuto označení zuby nehty brání... A řada lidí si něco podobného připustila ve svých představách nebo to bylo součástí jejich podvědomého erotického snu.

Sex za peníze je ožehavé téma protože se jedná o něco, co je na hraně společensky akceptovatelného chování.

O sexu za peníze někdy uvažovalo podstatně více mužů, jak žen. Zkušenosti s placeným sexem však má zhruba 1/10 (možná více) mužů a zhruba "jen" 1% žen. Jednak je to dáno tím, že "nejstarší řemeslo" provozují především ženy a využívají ho především muži, ale také tím, že pro ženy je představa platit za sex příliš ponižující a k takovémuto žešení svých sexuálních potřeb se uchylují opravdu vyjimečně a za specifických podmínek.

Co je to za muže?

Placený sex s prostitutkou vyhledávají muži bez rozdílu věku, náboženství, politických názorů, finančního zázemí, muži svobodní, ženatí, rozvedení i vdovci .... Prostě se nedá tvrdit, že nějaká skupina prostitutky chce a jiná ne. Nejedná se ani o muže, kteří by si nemohli dovolit oslovit ženy a najít si normální sexuální vztah. Mnozí z nich navíc ani o sex nemají nouzi. Zákazníci prostitutek a "erotických služeb" a escortů většinou na první pohled úplně normální mladí mladí chlapci a muži, jaké potkáváme kdekoli na ulici.

Nabízí se tedy naprosto logická otázka, proč tito muži, na první pohled zcela normální, vyhledávají služby placeného sexu?

Co od sexu s prostitutkou očekávají?

Co od sexu s prostitutkou čekají je samozřejmě jasné. Chtějí sex, sexuální vzrušení a vyvrcholení. Co konkrétně, to však ví jenom každý muž sám za sebe. Jsou muži, kteří se prostě rozhodnou, že chtějí sex, tak to přání realizují. Neřeší, zda je to správné, morální, případně zda riskují zdraví nebo pověst. V takovýchto chvílích většina mužů mozkem nepřemýšlí. Někdo může mít argument, že je to nákladné, oni mají svůj, že méně, jak kdyby si vydržovali milenku nebo vynakládali nemalé investice někde v baru, kde by navíc výsledek nemusel odpovídat vynaloženým nákladům.

Zvláštní je, že nejvíce lidí se na sex s prostitutkou dívá skrze to, že se za něj musí platit a ne z pohledu morálního! Riziko možné nákazy pak zvažují až v druhém pořadí.

Placeným sexem mohou řešit nedostatek sexu, ale řada mužů touží především zkusit něco nového, co jim manželka nebo partnerka odmítá dopřát... Pro některé muže je to otázka zábavy, využití volného času na služebních cestách, odreagování od starostí nebo každodennosti. Berou příležitost mít sex když se nabízí... Sází na jistotu, zkušenosti a především anonymitu a jistotu, že prostitutka po nich nic víc než peníze, chtít nebude...

Očekávají sex

Od prostitutky muži očekávají sex a mnohdy i sexuální hrátky po kterých tajně touží. Ví však, že sex prostě bude. Sází na jistotu. Pokud by podobnou touhu po sexuálním dobrodružství řešili "lovem" v baru nebo v nějakém zábavním podniku, nemuseli by uspět. Sex s prostitutkou je sázkou na jistotu.

V úžasném filmu "o básnících" se mladý zahraniční student ptá kamaráda, jak se to u nás dělá s láskou. Ten mu to vysvětlí, že je to snadné. "Nejdříve se zamiluješ, pak po ní toužíš, potom s ní budeš chodit na výlety a do divadla a nakonec bude sex". On mu na to odpoví - "ale to trvá moc dlouho, to je program na celý semestr!"...

Nějak podobně zřejmě uvažují muži, kteří hledají sex. Na vztah nemají kvůli jiným povinnostem a práci čas a tak sex hledají jako službu. Prostě si sex koupí. Ne nadarmo se prostituci říká placená láska.

Ženský přístup k sexu je prostě jiný než mužský. Mnozí muži také nejsou se ženou ochotni kvůli sexu řešit své problémy nebo její problémy. Žena většinou potřebuje na sex nějakou dobu přípravy a jistý stupeň naladění. Také si chce popovídat a případně se i kulturně nebo společensky vyžít, než přijde sex. Pro muže to však může představovat "program na celý semestr" a na to nemá náladu ani čas...

Očekávají ochotu naslouchat

Mnoho mužů, kteří žijí single nebo dlouhodobě bez partnerky, tedy bez bližšího kontaktu se ženou mají fyzickou potřebu doteku se ženou, komunikace s ní a případně i běžného fyzického kontaktu. Ne všechny prostitutky sází na "rychlovku". Některé potřebu kontaktu muže se ženou chápou a tehdy mohou být pro muže hotovým pokladem. Taková prostitutka neklade sex na první místo. Ví, že muž touží po něžnostech, společné koupeli, po dotycích, hlazení, vzrušování a teprve až úplně nakonec po sexu. Mnohé poskytnou mužům to, co potřebují. Když potřebují sex, bude sex. Když muž touží po něžnostech, budou něžnosti. Když žena pozná, že muž hledá vrbu, které by svěřil všechna svá tajemství a trápení, stane se vrbou. Sex je pak spíš jako bonus, aby přišel i jindy. Takováto prostitutka je pak spíš sexuální terapeutkou, než jen prostitutkou.

Jsou prostitutky lepší milenky?

Placený sex není o milování, ale o uspokojení sexuálních potřeb muže. Srovnávat ženu, která muže miluje s prostitutkou, která muže uspokojuje je neetické. Milování má zcela jinou rovinu emocí, ve které se partnerský sex odehrává. Zcela jin jsou sexuální zkušenosti a znalosti potřeb, které se mezi partnery vyvinou. Žena zná muže a muž zná ženu. Navzájem o svých potřebách a tužbách hodně ví a mohou si tedy lépe vyhovět. Partnerka, která přesně ví, co na muže platí, musí být vždy lepší jak sebe zkušenější prostitutka! Tedy tak by tomu mohlo být...

Jestli jsou prostitutky v praxi opravdu lepší nebo horší milenky se nedá zhodnotit. Je to stejně individuální jako srovnání běžné ženy s jinou. Především je to individuální srovnání představ muže. Samozřejmě zásadně bude záležet i na "kategorii" prostitutky. Rozdíly bezpochyby budou patrné už v tom, jaké podmínky prostitutka má pro udržení osobní hygieny a v jakém prostředí se prodejná láska provozuje. Pracovnice u silnice těžko zajistí alespoň základní hygienické podmínky. V luxusním erotickém podniku podmínky přece jen budou výrazně jiné. Prostitutky jsou přece normální ženy. Pouze dělají jiný druh práce. Mnoho z nich je manželkami, matkami nebo babičkami. Jen sex provozují možná častěji a mají k němu výrazně jiný vztah. Takže bude samozřejmě záležet i na prostitutce, jak moc se bude chtít klientovi věnovat...

Jenže většina "klientů" tyto ženy pouze kvůli lepším sexuálním technikám a zážitkům mnohdy ani nechodí. Sex s prostitutkou je v podstatě neosobní. Je obecně známé, že prostitutky se s klienty nikdy nelíbají. To by pro ně bylo příliš osobní, intimní a nehygienické! Nemají problém muži poskytnout své tělo nebo sexuální služby, ale líbat se s ním? To rozhodně NE!

Prostitutka ví, co muž potřebuje a to mu poskytne. Bez emocí, rutinně,. jako když umývá nádobí nebo pere. Některé muže jejich rutinní přístup a profesionální zručnost možní trochu překvapí, ale jsou i takoví, kteří přesně takovýto přístup potřebují. Asi se nebude dát mluvit o úžasném sexu, ale v danou chvíli a za daných potřeb muž dostane přesně to, co hledal - sexuální uvolnění.

Prostitutka splní i tajná přání

Hned po uspokojení sexuální potřeby mohou muži vyhledávat služby prostitutky z důvodu hledání uspokojení jejich touhy vyzkoušet něco nového, zakázaného nebo si splnit tajné sexuální přání. Mnoho mužů se svá přání snaží vysvětlit své partnerce nebo manželce. Mnohdy je problém v komunikaci, ale také může být problém v tom, že žena prostě tato přání muži odmítne realizovat. Přitom se může jednat i o sexuální praktiky, které jsou v dnešní době považované za běžnější až normální. Většinou se jedná o odmítání orálního sexu. Někdy ho žena odmítá muži poskytnout, jsou však i ženy, které orální sex odmítají i přijmout. Většinou je na vině zase špatná partnerská komunikace a odmítání o svých sexuálních potřebách vzájemně vůbec mluvit. Prostitutka ví, co muži hledají a nechá si to klidně a bez ostychu vysvětlit. Potom ji většinou nedělá problém muži jeho přání pomoci zrealizovat. Orální sex však bývá tím nejsnadnějším požadavkem mužů. Mnozí z nich touží po análním sexu i různých hrátkách s "dominou" nebo s erotickými pomůckami. Pokud prostitutka některé praktiky odmítá klientovi poskytnout, pak zcela jistě ví, kam jej poslat, aby byl spokojený...

Proč chodí muži za prostitutkami?

Je to sice vulgární, ale pokusme se sexuální aktivitu s prostitutkou ohodnotit klady a zápory. Možná pak snadněji pochopíme uvažování mužů, kteří sex s prostitutkou vyhledávají.

Začneme "OČEKÁVANÝMI KLADY"

 • Muž dostane sex tehdy, když na něj mí náladu!
 • Muž nemusí poskytnout ženě sex tehdy, když na něj náladu nemá!
 • Když je prostitutka v "práci", tak poskytne sex.
 • Je to profesionálka.
 • Ví, co se mužům líbí a umí jim to poskytnout.
 • Splní i ta nejtajnější přání
 • Nic po muži nechce, přesně ví, co chce on.
 • Umí muže pochopit.
 • Neočekává pokračování sexuálního vztahu.
 • Chce jen peníze, nehledá osobní vztah.
 • Nemá zájem o klientech mluvit a kompromitovat je.
 • Nezdržuje.
 • Dokáže muži vysvětlit, co má dělat a přitom jí nevadí, když se mu to nedaří.
 • Nečeká svůj orgasmus.
 • Nezajímá ji co tomu říká manželka
 • Udělá svou práci a odejde

"ZÁPORY"

 • Není známá její její sexuální historie, ale na 100% předpokládat, že nebudete první.
 • Je nutné předpokládat, že může mít pohlavní chorobu. Ale ani ona netouží se nakazit.
 • Je nutné použít ochranu proti nákaze sexuální chorobou.
 • Jedná se pouze o sex, žádné city se nedají očekávat.
 • Za práci si nechá dobře zaplatit.

Prostituce a rizika pohlavních chorob

Ze všech podob sexuální chování a vztahů je riziko nákazy pohlavní chorobou jsou u sexu s prostitutkou nebo prostitutem na nejvyšších místech v žebříčku rizik. Poskytování sexuálních služeb není trestný čin. Prostitutky většinou nejsou pod žádnou systematickou kontrolou lékařů. Některé pohlavní nemoci mají značně dlouhou dobu mezi nákazou a projevy nemoci. Občas prostitutky za vyšší příplatek souhlasí i se sexem bez kondomu. Ani kondom není 100% ochrana proti všem pohlavním chorobám. To vše dohromady dává poměrně jasnou představu o tom, jak velké riziko lidé při placeném sexu podstupují. Díky nezodpovědnost k sobě může snadno dojít k nakažení jejich blízkých lidí, kteří jsou jinak věrní.

Připomeňme si ještě nejrizikovější skupiny lidí z pohledu rizika nákazy pohlavní chorobou.

 • Nejvíce jsou ohroženi lidé promiskuitní. Nezáleží přitom na tom, kolik mají sexuálních partnerů.
 • Velmi rizikovou a početnou skupinou jsou narkomani.
 • Zdrojem rozšiřování sexuálně přenosných nemocí bývají prostitutky a prostituti, protože mají mnoho sexuálních partnerů a občas souhlasí s nechráněným sexem.
 • Všichni, kteří mají víc sexuálních partnerů jsou možným zdrojem nákazy jejich blízkého partnera.
 • Protože sexuálně přenosné nemoci jsou přenášeny v jakékoli formě sexuálního vztahu, mohou tak být nakaženi i lidé partnersky věrní.
 • Složitější a o to nebezpečnější je, že nositel nemoci může být asymptomatický - bezpříznakový přenašeč sexuálně přenosných nemocí.
 • Rizikovou skupinou z hlediska popisu práce jsou všichni zdravotníci, hemofilici a terénní pracovníci v oblasti práce s narkomany.
 • Pracovníci záchranné služby - pracují při záchranných akcích s potenciálně nakaženými lidmi.

 

Pro zasmání

Přijde děda do bordelu a nastoupí do výtahu.
Vyjede do 1. patra a tam visí cedulka "Blondýnky".
Jede do 2. patra, tam je cedulka "Brunetky".
Ve 3. patře "Rusovlásky", v 5. patře "Asijské tanečnice".
Tak postupně dojede až do 10. patra a tam visí cedulka: "Přišel sis zasouložit, nebo se povozit výtahem?"

Literatura a zdroje

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: