Jste zde

První milování je jen zahájením sexuálního života

První milování je jen zahájením sexuálního života

Hlavní téma: "První milování".

Schválně si povšimněte, že když se mluví o zahájení sexuálního života, většinou si každý představí první milování a defloraci. Prožitky při prvním milování bychom však neměli podceňovat ani přeceňovat. Tehdy hlavně překonáváme přirozený strach z neznámého, poznáváme reakce svého i partnerova těla, obáváme se bolesti, nechtěného těhotenství, zároveň prožíváme touhu, vzrušení i obavy. Proto je důležité, než se rozhodnete mít první sex, být přesvědčení o tom, že jste nejen na první milování, ale i na následující sexuální život dostatečně připraveni.

Začátky sexuálního života často i po delší dobu doprovází nervozita, stydlivost, strach obavy z bolesti, předsudky a mýty. Tímto rozpoložení prochází asi každý. Proto je důležité být psychicky i fyzicky připraven a mít dostatek správných informací. Mezi ty nejzásadnější patří ochrana před neplánovaným otěhotněním a hlavně před nákazou pohlavními chorobami.

V případě že nezajistíte ochranu před otěhotněním život vznikne, ale v případě že nezvládnete ochranu před nákazou smrtelně nebezpečných pohlavních chorob může život zaniknout. 

Už při prvním sexu je potřeba myslet na ochranu. Nejčastěji to bývá kondom u muže a některý druh antikoncepce u ženy. S antikoncepcí je vhodné poradit se s lékařem. Doporučí tu nejvhodnější a může ji předepsat ještě před zahájením sexuálního života. Ženy si musí uvědomit, že z jejich strany je možné zajistit pouze ochranu před nežádoucím těhotenstvím. Ochranu před přenosem pohlavních chorob musí zajistit muž. V poslední době se začíná prosazovat i ženská ochrana proti nákaze pohlavními chorobami a tou je ženský kondom - Femidom. Nakazit se nebo otěhotnět můžete už při prvním pohlavním styku. Obavy z deflorace se pak zpětně budou zdát naprosto malicherné.

Při prvním, ale i každém dalším sexu se nesmíte do ničeho nutit. Nedělejte nic, co je proti vašemu přesvědčení, morálním hodnotám, náboženskému přesvědčení, co se vám hnusí nebo je nepříjemné. Důležité je,byt při milování uvolněný a mít z něho radost nejen za sebe, ale i za partnera nebo partnerku. Sex není povinnost a vždy je lépe jej taktně ukončit, než pak mít výčitky nebo nepříjemný pocit. Nikdy se nesmíte partnerovi vysmívat, když se něco nepodaří. Chlapci mohou mít problémy s erekcí nebo s předčasnou ejakulací. Dívky pak s dosažením orgasmu. Tyto problémy jsou dokonce velmi pravděpodobné. Důležitý je být taktní a hlavně si být vědom toho, že jste na začátku cesty sexuálního života a že se musíte ještě mnoho společně naučit. S nabíráním zkušeností se bude měnit i váš pohled na společný sexuální a erotický život. Musíte se naučit se navzájem podpořit když něco nevyjde a společně se radovat, když se vám něco naopak podaří. S každou novou společnou zkušeností bude váš milostný život lepší a prožitky hlubší.

Zahájení sexuálního života a zákony ČR

V České republice je zákonná hranice věku pro zahájení sexuálního života dovršení věku 15-ti let. Znamená to, že ještě v den svých patnáctých narozenin můžete mít problém se zákonem. Je dobré vědět, že mezi sexuální aktivity, které spadají pod tento zákon patří vše, co se týká penetračních i nepenetračních sexuálních aktivit a stimulací. Na sex by měl být chlapec i dívka připraveni nejen po fyzické, ale hlavně po psychické stránce. Splnění těchto dvou doporučení vám však nezajistí občanský průkaz, ani představa dospělosti. Bavíme se tady o nejnižší hranici při které končí trestní zodpovědnost za zneužití mladistvé osoby. Děti však v tomto věku neumí ještě rozlišit co je a co není správné. Na sexuální aktivity máte ještě dostatek času a věřte tomu, že pak až opravdu dospějete fyzicky i psychicky a budete na sex zralí, prožijete ho na úplně jiné úrovni. Proto se nenechejte ovlivnit nátlaku okolí, spolužáků, kamarádů, přátel i nepřátel. Nevěřte tomu, že jste jediní, kteří "to" ještě nezkusili. Schválně si to vyzkoušejte tak, že jednoho dne oznámíte, že i vy "to" máte za sebou a že to bylo krásné. Najednou zjistíte, že vám všichni uvěří stejně, jako jste vy uvěřili jejich pohádkám. Hlavně si uvědomte, že máte klid a nesnažte se dále terorizovat ostatní spolužáky a kamarády, kteří ještě se svou pohádkou nebo skutečností na veřejnost nevystoupili. Navíc je naprostá hloupost a vlastní sebe ponížení s tak intimními informacemi bavit své okolí.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)