Jste zde

Technika "Brána vědomí"

Technika "Brána vědomí"

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Tantrická masáž lingamu".
Technika patří mezi "Základní techniky tantrické masáže lingamu".

Technika patří mezi ty, při kterých je masírována oblast lingamu, která byla sexuologem Josephem Kramerem nazvána "Bránou vědomí". Připomeňme si, že má podobné cíle jako "Technika "Duha", při které se k masáži této oblasti využívá měkkou část dlaně. Technika "Brána vědomí" stimuluje místo ležící přímo pod žaludem, spojující žalud s předkožkou - uzdičku a část pásu  stažené předkožky, přímo pod lemem žaludu. Této oblasti se říká "Phrenulární zóna" a jedná se o oblast mimořádně vnímavou na podněty tření a další stimulaci. Energeticky toto místo odpovídá 6.čakře. a má mnoho nervových zakončení.

Z pohledu reflexologie se jedná oblast jejíž stimulací dochází k aktivaci vizuálního centra "třetího oka". Třetí oko se nachází na čele a představit si ho můžete v místech, kde hinduisté i budhisté na čelo malují výrazný červený bod. Při stimulaci "třetího oka" (například souvislým pramínkem teplého oleje při technice "Shirodara", se aktivuje vizuální centrum lidského mozku a lidé mají vize barev nebo jsou pohlcení vizuálními scénami a prožitky. Podobné vnímání barev a vizí je možné navodit i stimulací oblasti uzdičky na lingamu. Proto poetický název duch. který má představovat barvy a vize, které mohou při masáži muži vnímat.

Technika je založena na intenzivním tření žaludu v oblasti "Brány vědomí" palcem pravé ruky. Proto je nutné zajistit dostatečnou lubrikaci. Ideální je nanést horký olej na celý lingam a zvláště pak na jeho žalud. Teplý olej způsobí velmi příjemné pocity a ty pomáhají zpevnit erekci. Pozor na to, aby teplota oleje nebyla příliš vysoká. Proto nikdy nenalévejte olej přímo z misky, ale vždy jej nechávejte kapat z prstů. Teplotu tak pokaždé ověříte vlastní rukou.

Technika se provádí při stažení předkožky Tento hmat jsme si vysvětlili v článku "Technika stažení předkožky". Levou rukou (palec a ukazováček sevřeny kolem lingamu do O) předkožku stáhněte co nejvíce ke kořeni až bude napnutá a žalud zvýrazněný. Levou rukou ji pak po celou dobu masáže budete pouze přidržovat. Žalud bude dokonale obnažený.

Polštářkem palce druhé, pravé ruky, kroužíte pod žaludem na "Bráně vědomí". Technika je to velmi jednoduchá a klidná. Zatímco jiné techniky jsou založeny na plošném tření, tato je zaměřena na poměrně malou, zato však mimořádně citlivou oblast lingamu.

Technika "Brána vědomí" je vhodná i pro navýšení sexuálního vzrušení muže. Můžete ji použít v situaci, kdy už vidíte, že muž je silně vzrušený a touží po vyvrcholení. Když vyvrcholení nastoupí, nepřestávejte v pohybu pravé ruky, ale zpomalte ho a snižte úroveň přítlaku dlaně a prstů. Po vyvrcholení je žalud penisu mimořádně citlivý na dotek a tak postupně tlak a rychlost pohybu prstů snižte až na úroveň jemného hlazení. Na závěr žalud jemně sevřete v dlani a zůstaňte v klidu.

Pokud však máte na výběr, raději pro dosažení vyvrcholení muže využijte jednu ze sestavy technik masáže lingamu, které bezpečně vedou k vyvrcholení.

Doporučený počet opakování techniky:

 • 3x při nácviku "výdrže" s mužem. který má problémy s předčasnou ejakulací. Technika se provádí pomalu a velmi jemně!
 • 6x v případě kratších masáží
 • 9x v případě tantrické masáže hodinové

Pocity přijímajícího muže a poskytující ženy

Technika je používána jako jedna z technik celkové tantrické masáže lingamu. Je příjemná pro oba partnery. Může při ní docházet k nárůstu vzrušení, které přejde až do vyvrcholení. Není to však technika kterou by si muži pro vyvrcholení vybrali. Nejsilnější zážitky a prožitky jsou u ní spojovány s pocitem klidu a vizualizací představ a barev.

Pocity přijímajícího muže

 • příjemné a vzrušující teplo od masážního oleje
 • pocit sevření těla lingamu při stahování předkožky
 • pocity "prodloužení" a plnosti lingamu při stažení ukazováčku a palce levé ruky do tukové tkáně u jeho kořenu
 • pocit intenzivního tření na spodní části žaludu a v oblasti Phrenulární zóny
 • pocity klidu, propojení energií s "Třetím okem"
 • pocity vzrušení se sčítají a narůstají
 • možnost vnímání vizí nebo barevných představ
 • možnost vstoupit do barevného prostoru bez omezení (nejčastěji modrá barva všude kam se "podíváte")

Rizika: největším rizikem je možnost "odření" lemu žaludu, stažené předkožky nebo uzdičky při nedokonalé lubrikaci lingamu. Pozor dávejte i na použití příliš horkého oleje. Vnímavost pocitu tepla nebo horka je u prstů jiná než je vnímavost povrchu žaludu. Proto je potřeba teplotu oleje sledovat.

Pocity dávající ženy

Žena vnímá pocity klidu do kterého muž vstupuje. Jedná se o techniku klidnou, zklidňující a meditační. Proto je potřeba ji provádět pomalu. A právě ten klid a pohoda je pro ženu velmi příjemný okamžik masáže. technika ika "Brána vědomí" se dá provádět i na nedokonale vzrušeném lingamu, ale při dokonalé nebo pevné erekci je pocitově pro oba příjemnější.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)