Jste zde

Dá se změnit chuť a vůně ejakulátu?

Dá se změnit chuť a vůně ejakulátu?

Hlavní téma: "Orální sex".
Volné pokračování článku "Komplexy, strachy a zábrany při sexu...".

Zdravý člověk, který dbá na přirozeně zdravou životosprávu a dostatečnou hygienu, nemusí mít o chuť a vůni svých pohlavních sekretů žádné obavy. Jejich chuť a vůně je přirozená a vzrušující a... normální. Hlavně zvýrazňuji to, že chuť a vůně ejakulátu je normální, aby někoho nenapadlo ji něčím vylepšovat!!!

Začneme hustotu spermatu

V článku "Ejakulace - množství, kvalita a složení ejakulátu" jsme se zabývali tím, že pro oplodnění ženy nemá největší význam barva, množství, chuť nebo vůně ejakulátu, ale jeho kvalita a speciálně kvalita spermií, které jsou jeho součástí. Spermie prostým okem neuvidíme a tak vizuálně muži (hlavně muži) posuzují, jak je jejich spermie "husté" a kolik ho bylo... Na strukturu a samozřejmě i hustotu spermatu mají vliv složky ze kterých seskládá a z nichž některé mohou mít na hustotu spermatu větší vliv. Sperma, mimo jiné obsahuje bílkoviny, vaječných bílky a želatinu a další látky. Hustotu spermatu pak nejvíce ovlivňuje správná životospráva a pravidelná konzumace:

  • konzumace pšeničných klíčků, ořechů, paraořechů a luštěnin
  • omega-3 mastných kyselin ve formě olejů, tučných mořských ryb, oliv a dalších potravin, které je obsahují
  • selenu a zinku, které se podílejí především na vzhledu a hustotě spermatu. Doporučená denní dávka zinku je 15 miligramů. Nejlepším zdrojem zinku jsou plody moře jako například ústřice, garnáti, krabi, slávky, mořští raci, sardinky. Poslouží však i domácí zdroje jako je maso krůtí, kachní, husí, zvěřina. Zinek je možné získat i konzumací tvrdých sýrů nebo vajec. Obsahují ho i celozrnné potraviny a hnědá neloupaná rýže. Je dobré vědět, že nadbytečné množství zinku může způsobit horečku, nevolnost a zvracení. Proto všeho s mírou.
  • vitamínu C. Po vstříknutí spermatu do pochvy ženy její tělo začne vytvářet protilátky, které způsobují to, že se spermie shlukují a snižuje nebo omezuje se tak šance na oplodnění vajíčka. Vitamín C tuto nežádoucí reakci omezuje. Vitamín C hraje podstatnou roli pro možnost oplodnění vajíčka a otěhotnění ženy.
  • základem však je zdravá výživa bez uzenin a konzervantů

Dá se ovlivnit vůně a chuť ejakulátu?

Výše jsme si vysvětlili co vlastnosti spermatu, především jeho hustotu ovlivňuje. Znovu připomínám, že pro oplodnění ženy nemá největší význam barva, množství, chuť nebo vůně ejakulátu, ale jeho kvalita a speciálně kvalita spermií, které jsou jeho součástí. Chuť a vůně ejakulátu je víceméně specifická a snadno ji rozeznáte od jiných chutí a vůní. Pokud se domníváte, že ji nějak zásadně ovlivníte, pak máte částečně pravdu. Nebude to však tolik patrné, aby se dalo uvažovat o tom, že když budete jíst slané, bude sperma slané nebo naopak, pokud máte rádi sladké, že si ho osladíte... Tak tomu opravdu není.

Pravdou však je, že strava ovlivňuje naše tělo a tedy i jeho výměšky. Nejvíce a nejrychleji to poznáte tehdy, když zásadně změníte svůj jídelníček a stanete se vegetariány. Již několik dnů poté, co přestanete jíst maso a dráždivé potraviny zjistíte, že váš pot se stal mnohem méně agresivní a i když se potíte stejně, není to tak moc cítit. Už to je zásadní poznatek, ze kterého můžete vycházet. Vše, co vyměšujete bude méně vnímáno vaším okolím. Na specifické chuti i vůni vašeho ejakulátu se tato změna ve stravování nijak výrazně neprojeví a je málo pravděpodobné, že by si jí všimla vaše partnerka.

Musím se zastavit ještě u jedné situace, kdy vaše sperma může měnit chuť nebo vůni. Jedná se o situace, které nesouvisí se stravou a životním stylem, ale s užíváním léků. Jsou léky, které výrazně ovlivňují vlastnosti moči. Je jich celá řada a asi nejvíce se to projevuje u léků na cukrovku, které zajišťují, aby cukry odcházely z těla močí a nezatěžovaly tělo a jeho orgány. Pokud budete takové, nebo podobné léky užívat a budete mít pocit, že se chuť nebo vůně spermatu nějak změnila, může to souviset se zbytky moči v močové trubici, které se do ejakulátu prostě přimíchaly při jeho průchodu močovou trubicí. Zbytky moči v močové trubici se nedají nijak "vypláchnout" nebo odstranit. Prostě tam nějaké minimální množství vždy zůstává. Pokud je člověk zdravý a neužívá léky, takové malé množství moči cítit prostě není. Pokud však užíváte léky, mohou ovlivnit pach moči natolik, že i opravdu malé množství budete vnímat. Je to však "daň" za to, že vám léky pomáhají bojovat s vašimi zdravotními problémy.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: