Jste zde

Vaginal mapping (vaginální mapování)

Vaginal mapping (vaginální mapování)

Hlavní téma: "Dosažení tantrického mistrovství".
Pokračování článku "Základní tantrické sexuální techniky".

Jednou z technik, kterou nabízí sexuologická práce s tělem (sexological bodywork), je technika "Vaginal mapping (vaginální mapování)". Tato technika přináší revoluční přístup v řešení prakticky většiny potíží v prožívání sexuality a intimních vztahů ženy.

Ať už je žena zrovna single nebo ve vztahu, čerstvě zamilovaná nebo ve dvacetiletém manželství, vždy o sobě pomocí vaginálního mapování může získat zcela nové, a často velmi objevné, informace. Ačkoli název zní pro někoho možná děsivě a mnozí si pod ním představují leccos, je toto sousloví zcela přesné. Vaginální mapování totiž skutečně MAPUJE CITLIVOST VAGINÁLNÍ TKÁNĚ v pochvě ženy.

Ta může být často poškozená důsledkem všemožných zranění.

  • Chirurgické zákroky (jizvy), gynekologická vyšetření, nástřih při porodu, natržení při porodu, nucený sex bez lubrikace, nešetrné zavádění tamponů, znásilnění aj.
  • Zranění mohou být ale také na psychické (emoční) úrovni. Reakce vaginy bývají totiž mnohdy podobné jako reakce srdce. Je-li žena zraněna na úrovni srdce (citů), uzavírá se do sebe. Aby se ochránila před případnou další bolestí, či zklamáním, vystaví kolem svého srdce pomyslnou bariéru, aby ji příště už zranit nikdo nemohl. V případě emočních zranění souvisejících s intimitou a sexualitou to funguje podobně i s vagínou. Vagina se uzavře a „znecitliví“. Protože lepší, než cítit bolest, je necítit nic.
  • Klasický případ emočního vaginálního zranění je opakované milování s mužem, který trpí předčasnou ejakulací. Žena vstupuje do aktu připravená se milovat. Po několika málo minutách, kdy se teprve stihne otevřít plnému prožívání a začne cítit potěšení, se muž dostane ke svému vrcholu a milování je u konce. Žena zůstává otevřená, neuspokojená, prázdná se svým vybudovaným vzrušením. Opakuje-li se tato situace často, žena si v předtuše dalšího zklamání vybuduje obranný systém – necítit. Nedovolí si prožívat potěšení, protože by to „stejně nestihla“. Vagina se „uzavírá“. To má za důsledek frustraci, nenaplněnost, omezené sexuální prožívání nebo ztrátu chuti k sexu vůbec.
  • Dalším příkladem emočního zranění, po kterém se cítění vaginy „uzavírá“, je hrubé zacházení nebo urážky týkající se intimity nebo vzhledu, vydírání v podobě výčitek ze strany muže, když žena nemá chuť na sex každý den, ponižování, nevhodně zvolené načasování, vynucování, bolestivá nebo nepříjemná zkušenost při ztrátě panenství, nátlak (psychický nebo fyzický), zneužívání, nevěra, hluboké zklamání, znásilnění aj.

Pro ženu, která při milování nedosahuje orgasmu, nemá zdravý sexuální apetit, pohlavní styk ji bolí nebo je jí nepříjemný, cítí se sexuálně nenaplněná, schází jí vášeň, plný prožitek, nedokáže se milování oddat, není zkrátka v sexuálním životě naplněna, je vaginální mapování dar z nebe.

Pomocí této techniky může nalézt důvody své nespokojenosti, případně příčiny nekvalitního prožívání intimity.

 

Jana Mašková Zimolová, CSB
Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů

 

Články s podobnou tematikou

Doporučená literatura a odkazy

(AK)(Z)(L)(TD)