Jste zde

Časté omyly související s kondomem

Časté omyly související s kondomem

Volné pokračování článků "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)" a "Bariérová antikoncepční metoda - kondom".

 • Kondom snižuje sexuální prožitek - je to přímo mýtus, ale není to pravda. O snižování pocitů to rozhodně není. Problémem retardované ejakulace - opožděné ejakulace trpí jen malá část mužů, ale příčinou rozhodně není používání prezervativu. Pro většinu mužů, kteří naopak trpí problémem předčasné ejakulace, je kondom jistou formou záchrany, protože jim může, především psychicky, pomoci v jeho překonání. Jen omezeně sníží pocity intenzivní stimulace, která pak vede k předčasné ejakulaci nebo krátké souloži.
   
 • Kondom je možné koupit až od 18 let - rozhodně to není pravda!!! Kondom koupíte celkem bez rozpaků v každém věku. neexistuje žádné věkové omezení pro nákup barierové ochrany - kondomu. Omezení se týká pouze věkové hranice pro sex a tou je 15 let věku. Ochranu si však pro "výuku masturbace" mohou koupit i děti... A je to tak dobře. Seznamovat se s kondomem těsně před souloží opravdu není nejlepší nápad ...
   
 • Při orálním sexu není potřeba kondom - jedná se o velmi nebezpečný mýtus. Orální sex je bezpečný pouze se stálým a věrným partnerem. Nový partner nebo náhodný partner je rizikem! Orálním sexem se přenáší řada sexuálně přenosných nemocí. Je dost hloupé se domnívat, že zrovna vy jste proti nim imunní.
   
 • Nasazování prezervativu snižuje vzrušení - není to pravda. Prezervativ byste měli mít pře souloží připravený. Když ho v potřebnou chvíli začnete zuřivě hledat po skříních a šuplících, pak nespíš neochabne jen vaše erekce, ale i ženina trpělivost. Ke snížení vzrušení může dojít ale nejspíš také tehdy, když budete prezervativ nasazovat "proti srsti", tedy "naruby". To opravdu moc nejde a když boj s kouskem latexu trvá příliš dlouho, nebo se vůbec nepodaří, pak může dojít ke ztrátě erekce. Nasazení prezervativu správným způsobem trvá opravdu jen několik sekund.
   
 • Antikoncepce jako ochrana stačí - další smrtelně nebezpečný omyl. Antikoncepce chrání ženu před nechtěným otěhotněním. Prezervativ naopak tuto ochranu zdvojnásobuje. Sex je tedy z tohoto pohledu bezpečnější a jistější. Kondom má však také funkci barierové ochrany a ta chrání proti nákaze sexuálně přenosnými nemocemi - pohlavními chorobami.
   
 • Kondom stačí nasadit až těsně před orgasmem a ejakulací - jedná se o velmi nebezpečný mýtus. Pokud se penis bez ochrany spojí s ženským pohlavím, pak jeho jedinečná funkce barierové ochrany už ztratila smysl. Pokud poté prezervativ na penis nasadíte, zůstává už jen jeho funkce pro zabránění neplánovaného otěhotnění, tedy funkce antikoncepce. Pokud prezervativ budete používat při souloži tímto způsobem, nejste nijak chráněni proti sexuálně přenosným nemocem - pohlavním chorobám. Nejedná se tedy už o bezpečný sex. Navíc - žádný muž si nemůže být naprosto jistý, že prezervativ nasadí včas. Otěhotnět se dá i díky spermiím, které může obsahovat preejakulát, případně může dojít k předčasné ejakulaci, které většina mužů stejně neumí zabránit.
   
 • Prezervativy jsou všechny stejné - tak to rozhodně není pravda. Prezervativy vyrábí řada výrobců a každá výrobce se naopak snaží být co nejvíce odlišný od konkurence. Společné mají jen jedno a to tím, že se všichni snaží o co nejvyšší kvalitu. V sázce je totiž nejen zdraví lidí, ale i jejich další osudy. Dají se pořídit prezervativy různé tvarů, vzhledu, barvy, příchuti, struktury povrchu. Některé jsou extra silné, jiné extra jemné. ty silnější jsou vhodné pro anální sex, ty jemnější jsou tak jemné, že je při použití prakticky vůbec nebudete vnímat. Prezervativy se vyrábí různých velikostí, tedy průměrů a délek. Tu svoji si může snadno vybrat každý muž. Velikost prezervativu tedy nemůže být argumentem pro jeho nepoužívání.

Možná si vzpomenete na říkanku, kterou zná asi každý Čech:
Primeros je dobrá značka, ta ti ptáčka nepomačká!

 • Prezervativ omezuje cirkulace krve v penisu - není to pravda. Tak velký penis žádný muž nemůže mít! Muž, který se na to vymlouvá bude nejspíš bude trpět problémy s erekcí. Za ty však prezervativ rozhodně nemůže. Kondomy se totiž dají po obvodu natáhnout až na průměr blížící se 40 cm. Takovýto argument odzbrojí každého muže!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Poznámka:

 • Kondom (anglicky „condom“)
 • Kondom - prezervativ (slangově šprcka i šprcguma)

(AK)(Z)(L)

Štítky: