Jste zde

Bezpečný sex a tribadismus

Bezpečný sex a tribadismus

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Volné pokračování článků "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření" a "Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky".


Otázky bezpečného sexu se týkají jak lidí heterosexuálních, tak také homosexuálů. Proto se nad tímto článkem nezamýšlejte jen z pohledu své sexuální orientace, ale snažte se ho přijmout obecně.


Vzhledem k tomu, že "tribadismus" patří mezi nepenetrační sexuální praktiky, je riziko přenosu sexuálně přenosných infekcí menší jak u penetračního sexu. Snížení nebezpeční nákazy se týká těch druhů pohlavních chorob, které pro své šíření potřebují přímý kontakt mezi sliznicí, pre-ejakulátem nebo spermatem. Mezi ně patří například smrtelně nebezpečné nákazy virem HIV, ale i jiné sexuálně přenosné infekce, jako je HPV, HSV-II (genitální herpes) nebo genitální bradavice. Předpokladem je samozřejmě zabránění vzájemného styku s tělními tekutinami a dodržení zásad bezpečného sexu.

Pokud je tato praktika používána jako tření vulvy o kolena, stehna ruce nebo nohy partnerky, pak je nebezpečí přenosu nákazy relativně malé. Pokud se však používá i praktika přímého tření vulvy o vulvu, pak platí stejné riziko jako u nechráněného penetračního sexu.

Tělní tekutiny vzrušených žen se navzájem promíchávají a může mechanickým drážděním dojít i k vzniku oděrek na sliznicích velkých a malých pysků. V takovémto případě se jedná z pohledu nebezpečí přenosu nákazy o naprosto nechráněný styk. Jedinou možnou ochranou je stejná ústní rouška, jaká je doporučovaná jako ochrana při orálním sexu pro muže, ale i pro ženy. Jen je potřeba zajistit, aby rouška splnila svůj úkol - oddělení dvou těl od sebe navzájem. Zatímco u orálního sexu je rouška relativně snadno udržitelná na ženině pohlaví a dá se případně přidržet rukou, u praktiky tření vulvy o vulvu bude její fixace jen velmi obtížná, možná i nemožná. Tuto sexuální praktiku z hlediska bezpečného sexu lze doporučit pouze za předpokladu naprosté partnerské věrnosti v lesbickém páru.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: