Jste zde

Bezpečný sex a stimulace vulvy prsty

Bezpečný sex a stimulace vulvy prsty

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Volné pokračování článků "Milostná předehra", "Stimulace vulvy prsty - "prstění"" a "Stimulace vulvy prsty - techniky "prstění"".


Otázky bezpečného sexu se týkají jak lidí heterosexuálních, tak také homosexuálů. Proto se nad tímto článkem nezamýšlejte jen z pohledu své sexuální orientace, ale snažte se ho přijmout obecně.


Jednou možností, jak při technikách "prstění" zajistit aby je jednalo o bezpečný sex, je použít chirurgické rukavice. Z hlediska "bezpečného sexu" se dají považovat za barierovou ochranu. Ochrání ženu i v případech, kdy má muž drsnou kůži na prstech nebo záděry. Rukavice mají hladký povrch a ve spojení s přirozenou lubrikací nebo lubrikantem uvnitř pochvy dokonale kloužou. Takovýto "hladký pohyb" prstů uvnitř pochvy udělá dobře každé ženě.

Z pohledu bezpečného sexu je použití barierové ochrany rozhodně vhodné až nezbytné. Zvláště v případech, kdy se jedná o náhodné nebo krátkodobé partnerské vztahy. Někteří muži mají problém s alergií na poševní sekrety. Použitím chirurgických rukavic se dá podráždění kůže prstů od kyselého vaginálního sekretu bezpečně předejít. Výskyt takového alergie je však v praxi opravdu jen ojedinělý.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

POZNÁMKA
Prstění (prstování, anglicky fingering, latinsky penetratio digitibus, odborně také digitální penetrace) je nepenetrační sexuální praktika (bez penetrace penisem) využívající jeden nebo více prstů ke stimulaci klitorisu, pochvy nebo konečníku. Společně se stimulací mužského penisu se jedná o nejběžnější formu autoerotiky nebo vzájemné masturbace. Lidově se pro tuto techniku používá název "prstění", "prstování" nebo "soulož prsty".