Jste zde

Masturbace a onanie - sexuální přínosy

Masturbace a onanie - sexuální přínosy

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článku "Pozitivní a negativní dopady masturbace".

Masturbace je nejčastější formou zahájení sexuálního života mužů i žen. Z pohledu osobní sexuality je to tak trochu první intimnější seznámení se s vlastním tělem. Masturbace je naprosto normální a zdravá forma zahájení sexuálního života. Nepřináší žádná rizika nežádoucího otěhotnění nebo otcovství, učí poznávat vlastní tělo, vzrušení i emoce. Nehrozí nákaza pohlavní chorobou ani jiné zdravotní problémy, které přináší partnerská sexuální život.

  • Masturbace u žen a onanie u mužů jsou nejlepší přípravou na sexuální život. Poznání vlastního těla a jeho potřeb je velmi důležité pro další rozvíjení zkušeností v sexuální oblasti. Mimo jiné dojde i k uvolnění sexuálního napětí, které mladí lidé vnímají jako neklid nesoustředěnost, napětí psychické i fyzické. Uvolnění tohoto napětí přináší zklidnění, uvolnění a pocit úlevy a pohody.
  • Masturbace a onanie plní roli jakéhosi sexuálního ventilu, který pomáhá překovávat sexuální napětí a nenutí tak dospívající mladé lidi vyhledávat jiné formy uspokojení.
  • Zvláště je masturbace prospěšná u dívek a žen. Umožňuje jim poznat vlastní tělo a naučit se vzrušení navozovat, přijímat a kultivovat. Díky tomu se dívka nebo žena může naučit technikám, které jí umožní vystupňovat vzrušení až k vyvrcholení. Žena pak ví, že prožitku orgasmu schopná je. To ji motivuje k tomu, aby se ho učila dosahovat co nejpříjemnější cestou.
  • Znalost navození a prožívání vlastního orgasmu u žen je velmi důležitý předpoklad pro její další sexuální rozvoj a pro zahájení partnerského sexuálního života. Pokud žena tuto životní etapu zanedbá, může pak mít v pozdějším období problémy s dosahováním vyvrcholení při sexu. Důležité je, aby žena vyvrcholení poznala a znala techniků, kterou ho dokáže dosáhnout. Také zjistí, že tím nejdůležitějším orgánem ženské rozkoše je klitoris a proto se ho naučí stimulovat. Své zkušenosti pak může předat partnerovi, který vždy nemusí plně chápat sexuální potřeby své ženy. Může ho vlastně naučit tomu, co ona potřebuje k dosažení orgasmu.
  • Ženy i muži snadno zjistí jak dosáhnou vyvrcholení a jaké techniky jsou pro ně nejúčinnější. Muži to mají snadnější, ti dosáhnou vyvrcholení velmi brzy a podstatně snadněji. Většinou se ani nemusí až tak moc snažit a výsledek se dostaví.
  • Pozitivní je, když muž začne zkoumat, jak slastný okamžik vyvrcholení co nejvíce oddálit, aby mohl prožívat co nejdéle příjemné vzrušení, které mu stimulace penisu poskytuje. Řada mužů pak jen tak mimochodem zjistí, že když při stimulaci penisu budou dělat pauzy, nebudou spěchat a vzrušení nenechají dojít až k vrcholu, že pak vydrží mnohem déle a někdy i dosáhnou intenzivnějšího pocitu při orgasmu. Tato zkušenost se pak může hodit při sexu, kdy kontrolované vzrušení pomůže prodloužit sexuální akt a ženě poskytne více času pro nárůst jejího vzrušení. Onanie se tak stává tou nejsnadnější technikou oddalování orgasmu a dá se její pomocí léčit i další sexuální problém - předčasná ejakulace nebo krátká výdrž při souloži.
  • Onanie před milováním pak pro mnoho mužů znamená výrazné posunutí prahu vzrušení, při kterém ejakulují. Je to pak pro ně nejsnadnější cesta k prodloužení soulože. Prvotní překotné vzrušení uvolní onanií a pak mohou snáze kontrolovat své vzrušení a tím prodlouží i vlastní spojení při souloži.
  • Sex nemá jen rekreační účel. Jeho hlavním cílem bylo, je a snad i bude zachování lidského rodu. K tomu je však potřeba u mužů kvalitních spermií, které budou schopní ženu oplodnit. Kvalita spermií u mužů však výrazně klesá. Kouření, alkohol, nesprávná životospráva, nezdravé životní prostředí i všudepřítomné pozůstatky hormonální antikoncepce za spermie mužů moc dobrý dopad nemají. Při onanii se mužský pohlavní orgán a pohlavní žlázy prokrvují úplně stejně jako při souloži. Sex však nemusí být dostupný tak často, jak si může muž dopřát onanii. Udržuje tak svůj orgán v lepší kondici, jak kdyby spoléhal na to, že vše se dořeší sexem. Výměna sekretu pohlavních žláz a spermií pak podporuje jejich novou tvorbu. Tím se vlastně rozmnožovací ústrojí muže udržuje v aktivní činnosti a nedochází ke stagnaci a snižování kvality spermií.

Téma navazuje na článek "Masturbace a onanie - zdravotní přínosy".
Téma pokračuje článkem "Masturbace a onanie - partnerské přínosy".
Téma pokračuje článkem "Masturbace a onanie - společenské přínosy".

Související články webu

Literatura a zdroje

Štítky: