Jste zde

Meditační masáže

Meditační masáže

Hlavní téma: "Tantra".
Volné pokračování článků "Tantrické meditace a cvičení" a "Umění tantrické masáže".

V článku "Tantrické meditace a cvičení" jsme se zabývali různými druhy meditací a tantrických meditací. Mezi ty nejdostupnější meditace však patří i obyčejná masáž. Musí to však být masáž při které dávající i přijímající chtějí naplno dávat i přijímat aby se dostali do stavu, který se meditaci blíží nebo ji přímo naplňuje.

Meditační masáže jsou určené pro hlavně pro dvojici, některé je však možné provádět ve trojici i čtveřici. Trojicí se myslí dva muži a žena nebo dvě ženy a muž. Čtveřicí muž nebo žena jako přijímající ze dvou párů.

Postupně budeme tantrické meditace zpracovávat a k tomuto tématu zařazovat. Některé z nich (z těch prováděných individuálně a ve dvojici) můžete prožít na tantrických seminářích a v tantrických školách (většinou ale až v těch pro uzavřené skupiny).

Naprostou většinu tantrických masážních a meditačních technik můžete využít i při "pomalém milování" nebo něžné technice, které se říká "karezza".

Jemné a hladivé doteky mohou muže i ženy v jejich prožívání pocitů posunout do prožitků a pocitů, které se s meditaci dají bez obav srovnávat. Některé pocity mohou být prožívány do takové hloubky, že jejich účinky mají, především na psychiku, pozitivní léčený dopad. Většinou se techniky smyslných doteků a hlazení provádí v partnerské dvojici.

Jsou však i techniky hlazení využívané při tantrických setkáních dvojice partnerů, trojice, případně setkání dvou párů, kdy se více lidí věnuje svými doteky jednomu. Některé je snad možné zařadit mezi techniky "cudných" masáží ve trojici nebo čtveřici partnerů, jiné jsou odvážnější... Především ty odvážnější ale patří výhradně do prostředí dlouhodobých tantrických skupin.

 

Články s podobnou tematikou