Jste zde

Močová trubice

Močová trubice

Volné pokračování článků "Pohlavní soustava ženy" a "Vulva"

Vyústění močové trubice je těsně pod klitorisem a tudy odchází ženina moč z těla... Vyústění se skrývá pod menšími záhyby kůže malých stydkých pysků. Močová trubice vyvádí moč z močového měchýře kam je odváděna z ledvin, které moč produkují. Do močové trubice také vyúsťují kanálky "Skeneho žlázy", které při orgasmu ženy produkují "ženský ejakulát".

Některé ženy se obávají, zda při souloži nemůže dojít k průniku penisu do močové trubice. Je to podobná obava, jakou mají o to, zda při souloži nemůže penis proniknout do dělohy. Odpověď je stejná - NEMŮŽE. Vchod do močové trubice je uložený úplně mimo pochvu. Proniknutí penisu do močové trubice je přitom naprosto vyloučené. Už jen z důvodu naprostého nepoměru průměru močové trubice a velikosti penisu. Při sexu ale může hrozit nebezpečí odření ústí močové trubice při nedostatečné lubrikaci. Vzhledem k tomu, že délka močových cest je u ženy kratší, jak u muže, může snadněji dojít k přenesení infekce nebo k podráždění močových cest. To se pak může projevit jejich zánětem, který bývá spojen s pocity pálení až řezání a někdy končí až zánětem močového měchýře nebo močových cest.

Vzhledem k tomu, že močová trubice je umístěna poměrně blízko konečníku, měly by ženy při konání osobní potřeby po močení otírat při hygieně pohlaví zepředu zepředu dozadu, aby se zabránilo zanesení bakterií z oblasti konečníku do pochvy. Bakterie zanesené do močové trubice mohou způsobit infekci močových cest a jejich zánět.

 

Související články

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Volné pokračování článků "Pohlavní soustava ženy" a "Vulva"