Jste zde

Muži kondom nemilují, ale neodmítají ho

Muži kondom nemilují, ale neodmítají ho

Volné pokračování článku "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".

Sex je přirozená lidská potřeba. Neustálá propagace sexu jako životního stylu, zneužití lidské sexuality a lidského těla v reklamě, filmu i na internetu však poměrně zásadně mění i postoje lidí k této velice intimní lidské činnosti. Sex je mnohdy představovaný jako společenská záležitost, jako konzumní záležitost a naplnění potřeby. V žádném chlapáckém filmu neuvidíte, jak by neohrožený hrdina nejdříve pohledal, kam si dal prezervativ a pak teprve neohroženě zdolal krásnou ženu. A mnoho mužů postupuje stejně i v běžném životě. Není možné jim to mít za zlé, když neohrožení hrdinové, ve kterých se mnohdy shlížejí, se takovýmito detaily prostě nezdržují.

Bezpečný sex je však v normálním, ne filmovém životě, jedním ze základních pravidel, které je potřeba dodržovat. Nedodržení zásad bezpečného sexu má za následek mnohdy vážné zdravotní komplikace nebo dokonce osobní životní tragedie. Ani ženy však nejsou zcela bez viny. Pokud jsou muži o kondom požádáni nebo kondom při sexu žena vyžaduje, tak ho použijí. I když ho muži sice moc nemilují, většina z nich, když jim je jasné že ho žena vyžaduje, tak se jeho použití nebrání. Nakonec zjistí, že to zase není až tak velká překážka ani pro něj ani pro ženu. Na kondom si bez problémů rychle zvyknou. Zjistí, že při vzrušení vůbec kondom nevnímají a prožitky orgasmu jsou stejné jako bez něj. Muži i ženy totiž prožívají milování s kondomem naprosto plnohodnotně a stejně intenzivně jako bez něj.

Bohužel ne všichni se zásadami bezpečného sexu řídí a to přes to, že ví jak velká podstupují rizika. V jednom filmu zazněla krásná věta: "Za krásu ručím, za zdraví nikoli ..." Když muž vidí pro něho krásnou ženu, vnímá svoji sexuální touhu, pak se řídí instinkty a ne rozumem. Krása a touha ho natolik přesvědčí, že prostě riziko už nevnímají jako problém a otázku ochrany proti těhotenství předpokládají na straně ženy... Otázku možné nákazy prostě už neřeší, protože jak by tak žádoucí žena mohla mít tak hrozné nemoci - nepředstavitelné!!!!

Aby to však nevyznělo, že v ohrožení jsou jen chudáci muži, je potřeba si uvědomit, že naprosto stejné riziko při nechráněném sexu podstupuje žena. Krása ani mužnost totiž nejsou zárukou, že partner nemůže být nakažený hned několika sexuálně přenosnými nemocemi najednou ... V počátečním stádiu nemoci příznaky pohlavní choroby nevnímá ani sebekrásnější muž s naprosto dokonalým tělem sportovce a modrýma očima. Nákaza pohlavní chorobou má svou inkubační dobu, po kterou nejsou její příznaky zřetelné nebo se snadno zamění za jiné drobné a celkem bezproblémové zdravotní potíže. Jenže absence příznaků neznamená, že nehrozí nákaza. Navíc některé pohlavně přenosné nemoci - pohlavní choroby jsou přenosné už kontaktem těl a není k přenosu nákazy potřeba ani pohlavního spojení.

Promiskuitní lidé také nepředpokládají, že by se mohli nakazit! Vždyť už tolikrát měli sex s někým novým a nikdy žádný problém nenastal! Proto tyto lidi ani nenapadne, aby se občas nechali preventivně vyšetřit. A proč taky, to by museli přiznat sami sobě, že dělají něco nesprávného a že ohrožují sami sebe nebo i své sexuální partner.

Nejčastější výmluvy nezodpovědných mužů

Pokud při sexu žena kondom vyžaduje, tak ho muž použije. Přece se kvůli kondomu nepřipraví o sex! Toto základní pravidlo by měla znát každá žena... I muži totiž mají své zásady!!!

To ale neznamená, že se žena nemůže setkat s celou řadou někdy i docela originálních výmluv. Kondom je přitom poměrně bezpečná barierová ochrana, která chrání proti nežádoucímu otěhotnění , ale jako jediná ochrana i proti sexuálně přenosným chorobám. Při pohlavním styku s novým partnerem u kterého neznáme jeho "sexuální minulost" a zodpovědnost, ale i při při častějším střídání partnerů je použití kondomu při sexu naprostou nutnost!!! Jsou muži, kteří použití kondomu považují za samozřejmost. Většina mužů, když vidí, že žena sex bez kondomu nedovolí, přistoupí na jeho použití, ale jsou i takoví muži, kteří se budou raději vymlouvat.

 • Jsem naprosto zdravý!
  Nejčastější informace, která vůbec nic neznamená, ale přesto potěší ....

 • Bez kondomu si to víc užívám!
  Nejen že to není pravda, ale navíc je to i hloupost. Kondomy jsou dnes tak dokonale tenké, že pocity mužů to nijak neovlivňuje a navíc pokud ano, pak jen tak, že s kondomem muž vydrží déle souložit a o to mu přece vždy šlo! Žena nepozná, zda má muž kondom nasazený nebo nikoli. Samozřejmě pokud je dostatečně vzrušená a zvlhnutá nebo dodatečně lubrikovaná lubrikačním krémem. Základním předpokladem je samozřejmě i to, že muž má kondom správně nasazený. Pro ženu je použití kondomu spíše podporou jejího vnitřního klidu a uvolnění. Psychický totiž kondom uvolňuje napětí, které v ženě podvědomě vytváří obava z možného otěhotnění a nákazy pohlavní chorobou, Žena se uvolní a o to více si sex může užít!

 • Copak mně nevěříš?!
  NE nevěřím! To je ta jediná správná odpověď na tak hloupou otázku! Otázka je totiž položena tak, že si i hned odpovídá. Pokud by žena trvala na kondomu, tak je jasné, že muže podezřívá z nekalostí a případně i nevěry. Jak jinak by mohl k problémům přijít? Jiné vysvětlení, než to, že žena nechce sex bez kondomu, není, než takové, že se žena obává na základě svých předcházejících zkušeností. Jinak by se tak usilovně nechtěla chránit! Dopředu je vina výhradně na straně ženy. Otázka je rafinovaná a nemá rozumnější řešení, než se jednoznačně postavit za své NE nevěřím!. Žena však musí počítat s tím, že pro některé muže může být její neústupnost ve věci vyžadování kondomu až "zásadní problém důvěry"!!! Jak si to může žena vůbec dovolit chtít po MUŽI používat ochranu?! Jediná rada je - takovému nátlaku žena nesmí podlehnout a to i za tu cenu, že ze sexu nic nebude!!!

Prostě musí platit zásada - "Žádný kondom = žádný sex". A věřte, že se to vyplatí!!!.

 • Nemusím si brát kondom, já vím, že jsi zdravá!
  Ještě rafinovanější je tvrzení o tom, že muž ženu nepodezřívá z toho, že by byla nakažená. Tato výmluva patří mezi ty nejsilnější protože zcela obrací situaci v neprospěch ženy. ON by se kondomu nebránil, ale ON nechce, aby si myslela, že jí nevěří. Takže žena, která bude kondom vyžadovat vlastně potvrzuje, že by nemusela být úplně v pořádku! Jedná se o velmi silný psychický nátlak na ženu. Muž vyžaduje svolení na základě toho, že ženu nepodezřívá z toho, že by byla nakažená! Mnoho žen to nezvládne a souhlasí s mužem. Když on mi tak věřil, pak vysvětluje svému venerologovi ... Rozumná odpověď ze strany ženy může znít například: "Já jsem zdravá, ale když já si to s kondomem o mnoho víc užiji, že mi tu radost dopřeješ!" Tím decentně odmítne mužovu nabídku na "sex s důvěrou". Lepší je žádný sex na 5 minut, jak tři týdny prožité na venerologickém oddělení...

 • Neskutečně jsi mne vzrušila, už nemohu čekat nebo vyvrcholím!
  To se může sice ženě líbit, ale jen té, která neví, že předčasná ejakulace není žádná přednost, ale spíše sexuální problém. Když se na to podíváte z této stránky, tak je ona lichotka spíše ke smíchu. Tak se spolu s partnerem zasmějte a na kondomu o to víc trvejte! Třeba muže trochu zpomalil a prodlouží tak pohlavní styk.
   
 • Kondom u sebe nemám, kde ho teď budu shánět?
  Na to měl muž myslet dřív. Ideální je, když žena má v kabelce vedle svých běžných kosmetických potřeb i kondom pro takto průhlednou a i hloupou výmluvu. Když muž tak po sexu toužil, pak se na něj měl i připravit. Pokud se jedná o impulzní touhu, kdy sex při nenadálé příležitosti tak nějak vyplyne, pak je potřeba si dát raději sprchu studenou vodou a vychladnout, než jít do rizika nechráněného sexu!!!
   
 • S kondomem nedojdu k vyvrcholení. To budu potřebovat alespoň hodinu....
  Takovouto výmluvou si může muž nadělat docela problémy. Slibuje dopředu něco o čem ví, že stejně nebude možné. Vtipná (nebo znalá) žena to okamžitě využije například takto: "Miláčku, po tom jsem vždy toužila, ti všichni před tebou nevydrželi ani pět minut. Konečně jsem potkala toho pravého. Vem si pro jistotu dva ..."

Když vše selhává

Pro ženy, jejichž partner si nedá říct a neustále na nechráněném sexu trvá, může žena použít jednu fintu, která cice není moc příjemná, ale zato ověří pevnost mužova názoru, že sex bez kondomu je nejlepší. Prostě mu při neustálém toku jeho argumentů tiše, se sklopeným zrakem sdělí " Miláčku, víš já ještě nevím, jak dopadl ten test na AIDS, na kterém jsem minulý týden byla". A budete mít jasno v tom, jak moc váš muž touží po nechráněném sexu!.

Kondom a partnerská věrnost

Snad jediným skutečně pádným důvodem proč při sexu a milování nepoužívat kondom, je partnerská věrnost. V dlouhodobém partnerském svazku, ať již manželském nebo partnerském, je vzájemná důvěra základním předpokladem nejen pro sex. Muži však ochranu proti nežádoucímu těhotenství nechávají na ženě. Ta pak používá některou z forem ženské antikoncepce nebo přímo hormonální antikoncepci. Při dlouhodobém používání antikoncepce však může žena mít specifické zdravotní problémy, které tato vyvolává. Mnoho mužů používá nejstarší způsob mužské antikoncepce a tou je přerušovaná soulož. Je však metoda značně nespolehlivá a vyžaduje od muže velké soustředění a zodpovědnost. Takže nakonec je použití kondomu tou nejjednodušší a nejbezpečnější antikoncepcí i v párech, které jsou dlouhodobě spolu a kde je vzájemná důvěra je podpořená skutečnou věrností. Odpadá totiž obava z nechtěného těhotenství a není nutné nic "řešit".

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)

Štítky: