Jste zde

Přátelství s výhodami a bezpečný sex

Přátelství s výhodami a bezpečný sex

Hlavní téma: "Sexuální chování a vztahy".
Volné pokračování článku  a "Přátelství s výhodami (přátelství s benefity)".

Přátelství s výhodami nepředstavuje tak vysoké riziko možné nákazy pohlavní chorobou, jako jiné formy sexu s neznámým člověkem nebo při placeném sexu.

Dnešní doba však má i svůj sexuální strašák kterým jsou pohlavní choroby a hlavně virus HIV a AIDS. Mnoho lidí má z těchto nemocí obavu a proto jsou podvědomě opatrnější. Na plně promiskuitní sexuální život většina z nich ani nemá povahu. Touha po změně, po něčem novém, vzrušujícím je však silným motivem pro potlačení obav ze sexu s více lidmi.

Je zřejmé, že "sex na zavolání", tedy i "přátelství s výhodami" je bezpečnější než sex na jednu noc nebo sex s prostitutkou. Pokusím se jeho riziko seřadit v porovnání s jiným sexuálním chováním lidí.

  • Jedná se o bezpečnější formu sexuálního vztahu, která se může týkat jednoho nebo více "přátel s výhodami, přátel na zavolání".
  • Míra nebezpečí, kterou takovýto vztah přináší velmi silně závisí na tom, kolik má každý z účastníků takovéto sexuálního vztahu dalších "přátel na zavolání".
  • Může se jednat o relativně věrné přátelství, které se dále nerozšiřuje ani u jednoho z účastníků, ale stejně tak se může jednat o rozvinutou "síť přátel na zavolání" z nichž každý účastník má své další přátele.
  • Těžko se to dá takováto "věrnost" ověřit a pro rozšíření pohlavní choroby do celé sítě stačí nechráněný sex s nákazou u jednoho z účastníků
  • Nákaza se velmi snadno přenese do celé sítě a navíc za relativně krátkou dobu.

Není tedy možné prohlásit, že sex s "věrným" přítelem nebo přítelkyní je možné považovat za bezpečný nebo bezpečnější. Ano, zcela jistě bude bezpečnější než s prostitutkou, ale zdaleka jej nelze doporučovat jako bezpečnou variantu sexu.

Používání antikoncepce u ženy zabrání pouze nežádoucímu otěhotnění, proti pohlavním chorobám však chrání pouze bariérová antikoncepční metoda - kondom a ženský kondom (Femidom). Bližší informace o srovnání sexuálních styků z pohledu bezpečného sexu naleznete v článku "Sexuální vztahy a bezpečný sex".

Téma pokračuje články "Přátelství s výhodami má svá rizika" a "Přátelství s výhodami - jak ho ukončit?".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)