Jste zde

Poloha "Zezadu" - varianta 1

Poloha "Zezadu" - varianta 1

Varianta polohy "Zezadu" při které muž klečí jednou nohou na posteli a druhou stojí na zemi. Podobně žena je jednou nohou opřená kolenem na posteli a druhou nohou v úvodní fázi opřená o zem, rukama se opírá o postel. Poté, co muž zezadu do ženy pronikne a chvíli je s ní spojen, Může muž ženě pomoci nadzvednout nohu, kterou se doposud opírala o zem a za přidržování nohy za stehno a druhou za přidržování boků pokračuje v kopulačních pohybech. Největší změna oproti úvodní poloze, kdy žena stála nohou na zemi je v to,. že nadzvednutím nohy dojde k většímu roznožení a tím i většímu rozevření joni. Penis nyní může snadněji klouzat do pochvy a spíše se třít o stydké pysky a o stěny pochvy. Spojení je volnější a dochází ke stimulaci jiných částí joni vně i uvnitř. Základním předpokladem je dostatečná lubrikace joni ať již přirozená, nebo za pomoci lubrikačního krému. 

Tato poloha umožňuje muži střídat směr pronikání, rychlost i hloubku pronikání a je tedy pro ženu vzrušující především pro změny pocitů a podnětů vzrušení. Muž však má ruce využité k přidržování ženiny nohy a k udržování stability při spojení a proto stimulace prsou nebo stimulace poštěváčku rukou je velmi obtížná. Žena moc velkou volnost pohybů nemá.  Na kopulační pohyby muže však může reagovat tak, že svoji pánev bude tlačit proti pohybu muže a spojení bude pocitově hlubší a intenzívnější. Pokud žena udrží stabilitu, může přispět ke stimulaci klitorisu svou rukou. Není to však hlavním cílem této polohy, která je pocitově za měřena především na pocity volné penetrace zezadu s prožíváním pocitů spojení, stimulace stydkých pysků a vnitřní části pochvy, včetně oblasti bodu G a děložního čípku. 

Z tantrického pohledu je tato poloha vhodná pro střídání různých technik průniku a především pro techniku "devíti průniků", kdy 8 průniků bude jen málo hlubokých a devátý hluboký. Dochází k nárůstu a hromadění sexuální energie partnerů v oblasti pánevního dna a tak je vhodné provádět meditace pro rozvedení této energie po páteři do horní části těla, srdce a hlavy. Muž má poměrně dobrou kontrolu nad svým vzrušením a může tedy uplatňovat techniky oddalování orgasmu. Oba partneři  mohou soustředit svou pozornost do srdeční čakry, aby měl muž získal kontrolu nad vzrušením a žena nad orgasmem. 

Tato varianta není zas až tak dlouhodobě zvládnutelná, neboť Žena musí držet jednu nohu nadzvednutou a muž ji při tom musí pomáhat. Stabilitu mají sic dobrou ale časem se dostaví vysílení svalů a polohu bude potřeba upravit nebo změnit. pro dlouhodobé spojení se asi nedá počítat s delší dobou jak 5 minut. Nebude tedy příliš vhodná pro dlouhodobé meditace a nácvik oddalování orgasmu, případně pro nácvik orgasmu bez ejakulace. Je ale určitě zajímavým zpestřením a přínosem ve změně dráždění pohlavních orgánů.

 

Z hlediska doteků a dráždění:

  • Proniknutí - hluboké, muž může snadno měnit hloubku průniku a má nad pronikáním výbornou kontrolu. Poloha muži umožňuje "včas vytáhnout" penis při antikoncepční metodě přerušované soulože.
  • Klitoris – muž ne, žena omezeně. Je nutné, aby si jej rukou dráždila žena sama, jinak bude zcela mimo stimulaci.
  • G bod – je to jedna z nejlepších poloh pro dráždění bodu G, zvlášť, pokud je zadeček dáte co nejvýše a hlava s rameny se tiskne k polštáři. Takto žena i snadněji dosáhnete na klitoris a účinek penetrace, dráždění bodu G a pocity na poštěváčku, se sčítají.
  • Emoční prvek - muž je dominantní. žena podřízená. Malý vizuální kontakt s partnerem, žena nemá prakticky žádný vizuální kontakt. Pro dominantní ženy moc vhodná nebude z důvodu, že je v podřízené roli a nemá moc možností, jak spojení upravit podle svých potřeb. pro některé ženy je naprosto nepřijatelná. Pro muže je emoční stránka velmi silná. Je dominantní a nabízí se mu nevšední pohledy na ženin zadeček.

Jak se líbí mužům?
Muži tuto polohu mají většinou rádi. Je to primitivní a vášnivá poloha, kterou by si měl každý muž určitě vyzkoušet. Cítí se jako vládci že mohou ženu dobývat zezadu, ale někteří muži ji volí spíš proto, že u nich převládá pocit nadvlády a podmanění si partnerky, nad pocitem společného rovnoprávného sexu. Nabízí muži snadné velmi hluboké proniknut pod velmi dobrou kontrolou, což u vášnivých žen, které hluboké proniknutí vyhledávají, vyvolává silné pocity maximálního vzrušení. za hluboké průniky se muži většinou odměňuje vzdechy a chválou, což ještě více podporuje jeho sebevědomí. Také pohledy na rozevřený zadeček nejsou ani v partnerském vztahu běžné a mohou být velmi erotické. Lehké doteky a hlazení zadečku však moc možné nejsou z důvodu, že muž nemá volné ruce. Na to je vhodnější základní poloha "Zezadu".

Jak se líbí ženám?
Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

  • chce zvýraznit boky, štíhlejší či hezky tvarované nohy, hezkou linii zad
  • je vhodná pro plnoštíhlé ženy a pro ženy s problematickou partií oblasti břicha, obezitou, povislými  ňadry.

Většina žen tuto polohu příliš nevyhledává. Mají pocit, že jsou mužem zneužity pro jeho dominantní představu sexuální nadvlády nad ženou. Tuto polohu mají rády ženy bez toužící po tom, aby byly uchváceny a razantně uspokojeny. Některé ženy ji vyhledávají právě proto, že není příliš intimní a nevidí při ní partnerovi do tváře. Mají pocit, že sex není tak osobní, ale je prostě přímo animální. Ideální pro techniku "devíti proniknutí". Některé ženy mohou prožívat silné orgasmy, zvlášť pokud vhodně nastaví pánev při penetraci, aby pronikání silně dráždilo jejich citlivá místa uvnitř pochvy. Poloha je oblíbená ženami, které jsou schopné dosahovat vaginální orgasmus. Masochistky oceňují, když je partner občas zatahá za vlasy, nebo za vlasy přitáhne k sobě. Je to poloha pro ženy v sexu spíše divoké, které upřednostňují razantní a intenzivní sex. Romantické ženy ji určitě vyžadovat nebudou.

Literatura a zdroje

(AK)