Jste zde

Poloha "Zezadu" - varianta vzpřímená, vkleče

Poloha "Zezadu" - varianta vzpřímená, vkleče

Do této varianty se pár nejsnadněji dostane z klasické polohy "Zezadu" "Na pejska", kdy muž klečí ve vzpřímené poloze a žena je na všech čtyřech "Na pejska". Pak stačí, aby i žena zaujala vzpřímenou klečící polohu a bez přerušení spojení mohou pokračovat v laskání a kopulačních pohybech. 

Zaujímat tuto variantu cíleně by si nebylo praktické, neboť navázat spojení by vyžadovalo přece jen nějaké úsilí a nemuselo by vždy být úplně snadné. Přechodem z varianty "Na pejska" to jde snadno a spolehlivě. 

Hlavní změna oproti poloze "Na pejska" je ve změně hloubky a směru proniknutí penisu do vagíny. Spojení má jiný úhel, dráždění se přesune spíše do oblasti bodu G, ale nebude tak intenzivní. Žena tuto variantu může zvolit i v případě, že do ní muž v poloze "Na pejska" pronikal příliš hluboko. Také v případě, že se chce z  jednoznačně podřízené polohy dostat do polohy, kdy má větší možnosti pohybu a volby, je tato změna nenásilná a nemusí muži nic vysvětlovat. Změna se projeví i podstatným zkrácením hloubky penetrace a tak dominantní, případně agresivnější muž bude mít najednou co dělat, aby se spojení nepřerušilo.

Tato varianta umožňuje muži snadné laskání poštěváčku, velkých a malých pysků, hlazení Venušina pahorku a bříška. Také prsa jsou muži snadno dostupná a žena mimo jiné zcela jistě ocení i polibky na krk, ramena a hlazení prakticky celého těla. Pro muže s delším penisem je to varianta, kdy mají pocit intenzivního pronikání do ženy, ve skutečnosti je to však podstatně kratší průnik, než v poloze "Na pejska". Žena při něm nemá problémy s velkou hloubkou penetrace kratší pochvy. Proto se často doporučuje pro páry, které vzájemně nejsou, co se velikosti pohlavních orgánů, úplně v souladu.

Muži s kratším penisem budou mít př změně polohy z "Na pejska" do vzpřímené varianty vkleče pocit, že jim penis musí každou chvíli opustit ženinu pochvu. Pokud se tak stane, není to žádná tragédie a nové polohy mohou využít k jiným formám hlazení a stimulace ženina těla. Žena ví, proč se do vzpřímené polohy postavila a asi si potřebuje trochu odpočinout. Až se vrátí do polohy "Na pejska. bude se s ní muž s kratším penisem zase pohodlně spojit. 

Žena může převzít i aktivnější roli při stimulaci klitorisu a při té příležitosti se dotýkat i mužova penisu nebo jeho žaludu zasunutého v pochvě. Tyto podněty muž naprosto bezpečně rozezná a určitě je ocení. Zpět do polohy "Na pejska" se žena může vrátit kdykoli ji napadne. Sama si o tom může rozhodnout a muž pak ale pravděpodobně změní hloubku penetrace, která pak bude větší a razantnější. 

Střídáním polohy na pejska" s touto vzpřímenou variantou může žena velmi snadno měnit druhy stimulace a hloubku penetrace.

Když je žena ve vzpřímené poloze může pouhým přinožením významně muži zvýšit pocit sevření penisu v pochvě a v případě, že penis vyklouzne, může muž pokračovat v kopulačních pohybech mezi jejími sevřenými stehny. 

Z pohledu tantry je tato poloha spíše přechodná, neboť moc neumožňuje meditaci partnerů pro rozvádění sexuální energie po těle. Stabilita partnerů vkleče je přece jen menší a muž bude spíše dávat pozor na to, aby se jejich spojení změnou úhlu penetrace nepřerušilo.

 

Literatura a zdroje

(AK)