Jste zde

Tantrická masáž lingamu - obecný popis techniky

Tantrická masáž lingamu - obecný popis techniky

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Tantrická masáž lingamu"

Hned na úvod si dovolím zásadní poznámku - jak se před staletími prováděla tantrická masáž lingamu dnes nikdo neví. Z historie se zachovaly popisy některých technik masáže pohlaví muže i ženy, vždy se však o jedná pouze o dílčí informace, které není možné považovat za ten "jediný", "správný" návod, jak masáž provádět.

Dnešní popisy masáží lingamu vychází ze zkušeností nebo představ o tom, jak asi taková masáž vypadala. To ale vůbec není to nejdůležitější. Každý, kdo se rozhodne muži takovou masáž poskytnout a myslí to upřímně, může vytvořit svůj vlastní styl nebo techniku, která může být stejně dobrá, jako jsou techniky těch největších minulých i současných tantrických mistrů. Na masáž se však musí dobře připravit a musí zvládnout základní techniky, ze kterých se každá masáž lingamu skládá. Ne jinak tomu bylo v minulostí, je dnes a bude i za stovky let...

Tantrická masáž musí "začít", "probíhat" a ... "končit". V tomto rámci je potřeba pracovat s jednotlivými masážními technikami a postupy tak, aby na počátku vedly ke zklidnění vnitřního napětí, které si oba (dávající i přijímající) přinesli do "posvátného prostoru pro masáž". Další techniky pak vedou k postupnému nárůstu vzrušení masírovaného muže a posléze možná k vyvrcholení a nakonec ke zklidnění. Tomu musí odpovídat jednotlivé techniky ze kterých si svou vlastní masáž poskládáte. Pokud nevyužijete všechny dílčí techniky a vytvoříte si svou vlastní sestavu, nic se nestane. Jen si musíte představit, že na místě masírovaného jste Vy. Hodně vám pomůže, když se dokážete vžít do pocitů, které při masáži přijímající muž prožívá.

V dalším se zaměříme na jednotlivé část masáže v posloupnosti, která z masáže udělá onu "tantrickou".

Příprava na tantrickou masáž

Před začátkem tantrické masáže je vhodné zvládnout důslednou přípravu na masáž, její rituály a zakončení. Pamatujte na to, že po masáži bude unavený jak přijímající, tak také dávající partnerka (partner). Proto si nic dalšího neplánujte a plně se věnujte jen masáži a jejímu prožití. Další potřebné informace naleznete v článcích "Příprava na tantrickou masáž" a "Jak vytvořit příjemnou atmosféru pro masáž", které se touto otázkou zabývají podrobněji.

Tantrická masáž lingamu má několik částí

 • Zaujetí polohy vhodné pro tantrickou masáž lingamu
  Před zahájením masáže je potřeba zajistit, aby se masírovaný cítil co nejlépe, pohodlně a uvolněně. K tomu je nutné najít takovou polohu pro masáž, která mu tyto předpoklady zajistí. Masáž se dá provádět dvěma způsoby:
  • Tantrická masáž lingamu na masážní podložce - klasická technika masáže orgánu rozkoše
  • Tantrická masáž lingamu na masážním stole - snadnější varianta masáže lingamu
   Vhodně zvolená poloha pro masáž je jejím základním předpokladem. Musíme vzít do úvahy, že masáž většinou trvá minimálně hodinu. Není však nijak výjimečné, když se protáhne i na dvě hodiny. Z toho je jasné, že pohodlná musí i pro ženu, která muži masáž poskytuje.
    
 • Oba partneři mohou být oblečeni do tradičního tantrického oděvu lunghi. Mohou však být i svlečeni.  Podrobnější informace naleznete v článku "Rituály a úvodní část tantrické masáže".
   
 • Úvodní část masáže lingamu
  Masáž začíná navázáním kontaktu s partnerem. Společně se vydáte hlubokým dýcháním "cestou dechu" - zklidníte se, uvolníte psychické napětí, sjednotíte dýchání a pozornost. Žena si zahřejte třením vlastní ruce a položí je zlehka na kolena muže. Chvíli tak setrvejte a prožívejte svá těla a společný dotek. Pak žena pozdraví muže pozdravem "Namasté" a nabídne společné hluboké dýchání.
   
 • Navození důvěry a uvolnění napětí při tantrické masáži lingamu
  Bez vzájemné důvěry a uvolnění fyzického a psychického napětí by tantrická masáž nemohla splnit očekávání ani muže, který masáž přijímá, ale ani ženy, která masáž poskytuje. Proto se masáž v jejím úvodu zaměřuje na hlazení nohou, vnitřní a vnější strany stehen, perinea, varlat, třísel, a bříška. Podrobnější informace naleznete v článku "Navození důvěry a uvolnění napětí při tantrické masáži lingamu".
   
 • Vlastní masáž lingamu
  Masáž lingamu není pouze o technikách masáže, ale je také celkové filosofii nezištného dávání. Masérka si musí uvědomit, že se nejedná o erotickou masáž, ale o posvátnou masáž lingamu. A ta má svá pravidla a hluboké meditační a filosofické pozadí. Teprve když vnímáte, že muž je na masáž lingamu připraven, opatrně na něj položte ruce a zůstaňte v klidu. Poté chytněte kořen lingamu a jemně ho stiskněte. Přejíždějte po něm rukou nahoru a dolů. Zkuste při tom měnit ruce, ale tak, aby byl vás pohyb plynulý. Nespěchejte a dopřejte muže klidné dosažení dostatečné erekce. Masáž genitálu je pro muže velmi příjemná – umožní mu vnímat vaše dotyky s nebývalou intenzitou. Bude se moci naplno uvolnit a starat se pouze o svůj vlastní prožitek. Podrobnější informace naleznete v článku "Zahájení vlastní masáže lingamu".
   
 • Masážní techniky masáže lingamu
  Tantrická masáž lingamu se skládá z více jak dvaceti technik hlazení, tření, chvění, tlaků a tahů. Základní představu o technikách používaných při tantrické masáži lingamu naleznete v článku "Základní techniky tantrické masáže lingamu". Vzhledem k tomu, že správně provedená masáž vyžaduje dobrou znalost jednotlivých dílčích technik, budu se každou technikou detailně zabývat v samostatných článcích svázaných s článkem "Základní techniky tantrické masáže lingamu". Dílčích technik je více jak 25 a tak na jejich zpracování bude potřeba více času...
   
 • Zakončení tantrické masáže lingamu je závěrečnou částí masáže. 
  • Fáze vyvrcholení
   Partnerka by se měla snažit o to, aby masáž lingamu muži poskytla alespoň hodinový prožitek do okamžiku, než vyvrcholí. Pro zkušenou masérku, která se dokáže orientovat v jeho vzrušení by to neměl být vůbec žádný problém. Běžná délka tantrické masáže lingamu se pohybuje mezi jednou až třemi hodinami masáže...
  • Fáze zklidnění a odpočinku
   Fáze zklidnění nastupuje po vyvrcholení by neměla být kratší jak 10 minut. Po této době žena muže otře papírovými ubrousky a nechá ho odpočívat. Vzhledem k tomu, že tantrická masáž lingamu není jen o masáži lingamu, ale i hlazení nohou, stehen, třísel a břicha, bude muž nejspíš potřebovat, po krátkém odpočinku, odejít na WC. Techniky masáže totiž velmi dobře uvolní i lymfatický systém jeho těla...
 • Závěrečný rituál tantrických masáží, kterým jsou všechny tantrické masáže zakončeny.

 

POZNÁMKA
Na článku a celé kapitole o tantrické masáži lingamu se ještě pracuje a pracovat bude ... Například bude doplněna kreslenými obrázky s technikami masáže...

Články s podbnou tematikou

Literatura a zdroje