Jste zde

Tantrické masáže od "klasických" masérů

Tantrické masáže od "klasických" masérů

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".

Tantrické masáže lidi lákají. Někteří by je sice rádi vyzkoušeli, ale mají své důvody proč se k tomu nedokáží odhodlat. Pro další je nepřijatelná cena takové masáže, která může dosahovat i několika tisíc korun. Nechci hodnotit, zda taková cena odpovídá tomu, co prožijete. Tantrické masáže jsou totiž cíleně obestřeny tajemnem a mýtem dokonalosti a posvátna... Ne vždy tomu tak v reálu opravdu je, ale podle ceny to určitě dopředu nepoznáte.

Možná právě proto se řada čtenářů webu dotazuje, zda mohou "něco takového" zažít i na klasické masáži u maséra nebo masérky ke kterým chodí na masáže.

Je potřeba si uvědomit, že klasická masáž má svá pravidla a ta se moc neslučují s cílem tantrických masáží. Ty jsou zaměřeny především na hlubokou relaxaci a samozřejmě i na vzrušení. Asi nejblíže pocitům z úvodní (seznamovací) tantrické masáže mohou být masáže relaxační, celotělové, aromamasáže nebo olejové masáže celého těla. Tedy masáže při kterých se nikam nespěchá a které mají navodit pocity relaxace, fyzického a psychického uvolnění i vnitřní pohody. Zda se tento stav dostaví nezáleží jen na tom, kdo masáž poskytuje, ale z velké části i na tom, kdo masáž přijímá. Tím rozhodně nechci ani naznačit, že by tyto masáže byly nějak cíleně spojovány s erotikou!!!

Hluboká relaxace musí být spojena s koncentrací na to, co masér nebo masérka poskytují a na straně přijímajícího na prožívání toho, co dostává. Pokud se vám podaří takovou vzájemnou souhru navodit, může se stát, že doteky, hlazení, teplo od olejů i jemné masážní techniky navodí pocity, které mohou být spojeny i s vlnkami a vlnami vzrušení nebo pocity, které se vzrušení mohou blížit. Pokud však masér nebo masérka u masáže s klientem čile konverzují, je málo pravděpodobné, že se vám pocity hluboké relaxace dostaví.

Velmi silným podnětem vzrušení může být i očekávání. Pokud klient nebo klientka na masáž už přijdou s tím, že by se vzrušení ani moc vnitřně nebránili, nejspíš budou vzrušeni již tím, co si pod tím očekáváním představují.

Nezanedbatelný je samozřejmě přístup maséra nebo masérky ke klientovi. Pokud bude muž poskytovat masáž muži, je málo pravděpodobné, že by masáž přijímajícího muže nějak vzrušila. U žen už to tak jednoznačné být nemusí a nejedna žena zažila při masáži dekoltu nebo prsou příjemné vzrušení, které ji samotnou možná překvapilo. Pokud bude masér nebo masérka do svých doteků vkládat něhu, jemnost, pozornost a možná až láskyplnou dobrotivost, může to na straně klientů vyvolat reakci, která bude odpovídat takto vedeným dotekům.

Je potřeba vzít do úvahy také to, že mnoha lidem doteky v životě chybí. Když jim je někdo ochoten je poskytnout a to v provedení, které si spojí s něčím mimořádně krásným, reakce vzrušení se může dostavit a to i bez vedlejších úmyslů.

Spontánní orgasmus se občas přihodí...

Většina masérů i masérek má dostatek zkušeností s technikami hluboce relaxačních masáží, takže pro ně nemusí být problém zvýšenou hladinu prožitků navodit. Ne každý masér nebo masérka však u klienta chce masáž vést tak, aby byla spojována se vzrušením!!! Někdy se však toto vzrušení může dostavit naprosto spontánně. Občas se dokonce stane i to, že přijímající prožije nejen vzrušení, ale dokonce může prožít i vyvrcholení. Dávající k takovému prožitku nemusí být vůbec nijak zvlášť nápomocen. Prostě hladina krásných prožitků z přijímané masáže, doteků, pocitů, tepla olejů nebo jemnosti masážních technik spontánně vystoupá až k vyvrcholení. Takový stav může nastat naprosto neplánovaně a moc se s ním nedá dělat... Nepředstavujte si však, že něco podobného zažije každý, kdo na relaxační masáž přijde. To rozhodně ne! Dokonce ani lidé, kteří něco podobného zažili, se nemusí obávat, že něco podobného automaticky prožijí někdy příště!

Plánovaný orgasmus - to už je erotická masáž

Jak již jsem uvedl, většina masérů i masérek má dostatek zkušeností s technikami hluboce relaxačních masáží, takže pro ně nemusí být problém zvýšenou hladinu prožitků navodit i cíleně. Je však málo pravděpodobné, že by tak postupovali cíleně bez toho, že by měli alespoň nějaký souhlas masírovaného. Jednak by to bylo značně rizikové a také by to nemuselo být zakončeno jen nepříjemnými pocity. Nevyžádané vzrušení a nebo dokonce navození stavu, kdy klient prožije vyvrcholení nemusí být ze strany klienta chápáno jako "bonus", tedy něco navíc. Mohlo by se stát, že by klient nebo klientka po takovém prožitku měli výčitky, komplexy nebo že by se cítili velmi nepříjemně!!! Většina "klasických" masérů a masérek proto takovýto konec masáže rozhodně neplánuje. Jednak to vůbec není tak snadné, jak si mnozí představují, ale také to tomu, kdo masáž poskytuje, nepřináší žádné zásadní výhody. Pokud by si za "bonus" chtěl nárokovat nějakou finanční odměnu, pak by se nejspíš sám cítil jinak, než jako zkušený masér...

Na závěr si dovolím názor, že "klasičtí" maséři a masérky jsou schopni vést hluboce relaxační nebo meditační masáž tak, aby její prožitek byl naprosto srovnatelný s prožitkem erotické nebo tantrické masáže.

Ovládají umění doteku a znají lidské tělo a jeho reakce na doteky. Ti opravdu dobří umí navíc pracovat s energiemi a umí doteky vést tak, aby hladina energií, tedy i sexuální energie v průběhu masáže narůstala a to někdy až k bodu, za kterým už není návratu... Aby však nedošlo ke špatnému chápání toho, co jsem napsal - maséři a masérky sice tuto schopnost mají a s lidským tělem umí pracovat, ale jen velmi, velmi malá část z nich své schopnosti a zkušenosti využije k tomu, aby naplnili erotické představy masírovaných. Pokud se k tomu rozhodnou, pak se určitě nebude jednat o klienty náhodné, ale pravděpodobně klienty se kterými se znají roky a se kterými je váže určitá vzájemná důvěra. Pro maséry a masérky se však na straně dávajícího nejedná o erotický zážitek, ale o něco, co by se spíše mohlo přirovnat k tomu, že mají radost z toho, že klient nebo klientka mají radost...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje