Jste zde

Tantrický přístup k orálnímu sexu

Tantrický přístup k orálnímu sexu

Volné pokračování článku "Sexuální polohy".

Tantrický přístup k sexu je dnes natolik popularizovaný a informace o něm volně dostupné, že se s jeho technikami setkáte i v jiných směrech a školách zabývajících se sexem a milováním. Je však dobré vědět, jaké možnosti páru poskytují a jaká očekávání při nich můžeme mít.

Odlišují se jednak způsoby stimulace pohlavních orgánů, ale i prožitky u muže a ženy. Některé sexuální polohy pro orální sex umožňují větší volnost pohybu pohybu a tedy tedy i lepší kontrolu nad stimulací. Jiné jsou sice pohybově omezenější, zato však účinnější a intimnější.

Pro dosažení orgasmu je pro ženu naprosto zásadní stimulace jejího orgánu rozkoše - klitorisu neboli poštěváčku. Pro muže je to pak jeho penis.

Jsou to nejcitlivější orgány na lidském těle. Klitoris je nejvíce inervovaný orgán ženského těla. Klitoris má 8000 nervových zakončení, která reagují na stimulaci a přinášejí tak ženě slastné pocity. Klitoris je dvakrát více inervovaný než mužský penis. Mužský penis je samozřejmě nejen mužovo chloubou, ale také jeho orgánem rozkoše....

Sexuální polohy však nejsou všechno, co dělá milování milováním.

Některé popisovaných sexuálních poloh nebo orálních technik jsou známé z knihy Kámasútra nebo mají tantrickou tradici. Najdete zde však také polohy jejichž původ je možné hledat ve starověké Indii, Číně, Japonsku i dálného severu Ruska. Kniha Kámasútra ve všech případech popisuje techniky prováděná heterosexuálním párem, tedy párem tvořeným mužem a ženou. Naprosto stejný popis techniky však platí i pro páry tvořené lesbickými ženami, s jediným rozdílem – poskytujícím není muž, ale žena.

Orální sex mezi dvěma partnery kteří se milují, nestydí se, vzájemně si vycházejí vstříc a nevadí jim použít to, co má ten druhý rád, je vždy příjemný. Je tomu tak bez ohledu na nějaké, mnohdy i dost neurčité nebo často vyumělkované polohy.

O tom, že orální sex není vymezen výhradně heterosexuálními vztahy svědčí řada vyobrazení na zdech Chrámů lásky v Khajuraho, které nepostrádají i zobrazení sexuálních aktivit mezi ženami a mezi muži. Jednoznačně jsou však vyobrazeny sexuální aktivity mezi mužem a ženou nebo skupinové sexuální scény.

O sexuálních polohách pro orální sex jsou články

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)