Jste zde

Za svá přání v sexu se nestyďte!!!

Za svá přání v sexu se nestyďte!!!

Hlavní téma: "Sexuální poruchy".
Volné pokračování článků , "Poruchy sexuální touhy - libida", "Poruchy vzrušení", "Poruchy orgasmu".

Nejlepší je vědět, že o prožitcích při sexu se mezi partnery MLUVÍ. Když to budete respektovat hned od začátku vztahu, budete to mít celý společný život jednodušší. Když jste sice našli odvahu se sblížit fyzicky, ale nenašli jste důvěru si o svých prožitcích pohovořit, pak je nutné to změnit. Prostě to jednoho dne změníte a zeptáte se i na intimní prožitky při sexu. Není to mnohdy snadné, je to však nutné! Vždyť je jasné, že pokud nebudete vědět po čem Váše partnerka, nebo partner touží a co se mu naopak nelíbí, pak může nastat ve vztahu okamžik, kdy to bude hledat jinde. Je rozumné si o těchto věcech popovídat. Nakonec budete překvapeni, co všechno se možná dovíte. Může se stát, že jste o sexu nemluvili jen proto, že jste si navzájem mysleli, že to ten druhý nechce. Ale určitě není vhodné začít například větou: "Víš, moje bývalá to dělala úplně jinak, nechceš jí zavolat a přeptat se jí, co mne vzrušuje?".

Za svá přání se nestyďte!!! Mluvte o nich otevřeně a hlavně spolu!!! Když se s nimi svěříte přátelům, moc Vám to nepomůže...

Začněte s debatami na téma sexu nenuceně. Nemusíte hned najednou vychrlit, co všechno bylo špatně. Začněte pozitivně a popovídejte si o tom, co by se Vám líbilo a pak začněte zvídat, co máte dělat lépe, nebo jinak. Existuje tolik cest, jak říkat intimní věci beze slov! Pokud se Vám něco nelíbí, někdy stačí jen jemně naznačit. Pokud naopak po něčem toužíte, neváhejte a pokuste se naznačit, co je potřeba dělat. Většinou stačí jen správně reagovat a partner nebo partnerka si Vaši rekci na dotek, či laskání doprovázenou vzdechy, či projevy blaha, zapamatují a příště se k této "správně" prožívané technice rádi vrátí. Není nad pozitivní zkušenost. Stav, kdy se při sexu žena nebo i muž tváří jako "němý Bobeš" je nejhorší. Závěreční otázka "Tak co, už to bylo?" pak opravdu nevytvoří tu správnou erotickou atmosféru mezi partnery. Někdy pomůže i společné sledování decentního jemného porna, které se může stát inspirací. Když Vám se bude některá praktika líbit, není nic snadnějšího, jak se k ní vrátit a nenuceně ji vyzkoušet.

Takže, když se Vám bude něco líbit a bude to příjemné - dejte to najevo, když se něco nebude líbit, stačí většinou naznačit a třeba jen jemně odsunout ruku, nebo se natočit jinak.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)