Jste zde

Milostná předehra a masáž

Milostná předehra a masáž

Hlavní téma: "Milostná předehra".
Volné pokračování článků "Umění doteku", "Senzuální partnerská masáž" a "Umění tantrické masáže".

Masáž patří do milostné předehry, to by vám potvrdila každá žena... Masáž je krásnou předehrou k milování a dokáže milování přirozeně a plnohodnotně prodloužit. Masáž umožní vzájemné zklidnění, uvolnění a naladění partnerů. Je projevem vzájemné intimity i vyjádřením zájmu a ochoty si vzájemně poskytnout příjemné okamžiky.

Masáž má svá pravidla a potřebuje prostor, soukromí, klid, čas, teplo a především zájem obou partnerů. Pak se masáž, která slouží i jako milostná předehra, vlastně stane takovou nevtíravou součástí milování.

Mnoho lidí si stěžuje na to, že partner nebo partnerka hned chtějí přejít k sexu, že nemají zájem o cokoli, co by milování prodlužovalo. Může to být pravda. Tento přístup však většinu volí lidé, kteří ani neví, jak příjemné je, když jsou masírování, konejšeni, laskáni doteky a masážními technikami. Protože to sami neví, tak ani nemají pocit, že by něco podobného potřeboval ten druhý.

Existuje celá řada masáží, ale jen některé jsou v rámci milostné předehry vhodné. Především jsou to masáže pomalé, zklidňující, uvolňující i vzrušující. Na masáž je potřeba se připravit. Jak se připravit, aby vám při ní nic nechybělo se dočtete v článku Příprava na tantrickou masáž je prostě její nedílnou součástí. Aby jste na nic nezapomněli, jsou základní informace shrnuty v článku "Příprava na tantrickou masáž" nebo článku "Jak vytvořit příjemnou atmosféru pro masáž".

Při milostné předehře je při masáži dovoleno skoro vše. Masáž je umění a ne nadarmo se jí poeticky říká umění doteku. Masírovat se člověk musí naučit. Existuje řada kurzů, školení i škol, kde vás to oba mohou naučit. Absolvovat alespoň základní jednodenní nebo dvoudenní kurz je vhodné i u partnerských masáží, ale když se masírovat naučíte intuitivně, nebude vaše masáž o nic horší... Jaké doteky a kde zvolíte, to samozřejmě záleží na tom, jak intimně blízcí partneři jste. Masáž při milostné předehře ale nemusí být hlavně o stimulaci pohlaví. Možná vás překvapí, že mimořádně vzrušující může být právě to, že při masáži se záměrně budete vyhýbat oblasti genitálií vyhýbat.

Masáž se nedá uspěchat. Masážních technik je celá řada a mají svá pravidla i postupy. Erotická masáž nohou je ideální masáž pro muže i ženy a nikdy nezklame... Obecně nic nepokazíte, když začnete u prstů u nohou, pomalu, jemnými, pevnými krouživými pohyby prstů a dlaní přejdete k nártu, kotníku, lýtku, kolenní jamce a k vnitřní straně stehen. Právě oblast vnitřní strany stehen je u mužů i žen mimořádně silná erotogenní zóna. Dotyky by měly být pomalé, plynulé a kontinuální. Takto pomalu můžete promasírovat celé tělo, především záda, křížovou oblast ramena, paře i hrudník. Nevěnujte se jen těm místům, která vzrušují vás. Ten, kdo masáž přijímá ocení láskyplný dotek na celém těle nejen na pohlaví.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)