Jste zde

Předčasná ejakulace - potřebuje pochopení

Předčasná ejakulace - potřebuje pochopení

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Volné pokračování článku "Předčasná ejakulace - porucha orgasmu".

Problém sexuální dysfunkce předčasné ejakulace je řešitelný a léčitelný. Dobrou informací je, že správná léčba je nebolestivá, levná (někdy i zadarmo) a relativně snadná. Potřebuje však alespoň základní lékařské vyšetření a vedení. Velkou chybou však je, že lékaři se svým problémem svěří jen okolo 10 % postižených mužů. Ti ostatní doufají, že se to nějak vyřeší samo, nebo se tím jen trápí. Lékař však poradí, pomůže i povzbudí.

Při snaze obou partnerů bývá léčba velmi úspěšná a určitě i příjemná. Jedná o léčbu dlouhodobou a i proto je vhodné, aby probíhala pod vedením lékaře - sexuologa nebo psychologa. Lékař "pacientovi" nejspíš vysvětlí, že vlastně ani není nemocný není. Léčba se zaměřuje na to, aby muž začal prožíval své vzrušení pomaleji a naučil se sex naplno užívat ve všech jeho podobách. Není možné si ale představit, že výsledky budou ze dne na den. 

Především bude potřeba zjistit jaké jsou důvody předčasného vyvrcholení. Naučit se je rozpoznat, potlačit, případně odstranit, je cesta ke zlepšení stavu. Jedná se hlavně o sebepoznávání vlastních pocitů a reakcí které sex provází. Mnoho párů má také problém s tím, že sex chápou pouze jak soulož. Vynechávají milostnou předehru nebo ji zkracují na minimum. Žena pak není dostatečně vzrušená ani přirozeně zvlhnutá a muž už to souloží už nedožene. Hlavně však jde o změnu náhledu na sex a jeho podoby.

Muž musí pochopit, že sex není o jen orgasmu. Naučí se své touhy, sny, pozornost, představy a vášně zaměřit na svoji na partnerku. Když změní priority a stanoví si v sexu, že nejdůležitější je to, aby byla spokojená a šťastná především žena, pak se bude více soustředit na ni, než na své obavy a své vzrušení. Tato změny myšlení a podnětů pozmění i jeho touhu po souloži jako jedinému způsobu dosažení orgasmu. Naučí se svou vlastní techniku, která mu dovolí prožít orgasmus v klidu poté, co jeho žena již vyvrcholení dosáhla. Cestou léčby je milovat se často a i jinými technikami, než je jen penetrační sex.

Jakákoli forma prevence zabránění předčasného orgasmu muži pomůže i psychicky. I malé prodloužení soulože zvýší jeho sebevědomí a muž se přestane zabývat představami, že nedokáže ženu kvalitně uspokojit. Prevencí je i jisté vyžadování kázně a potřeba tolerance od obou partnerů. Tam, kde je láska žádný problém není takový, aby se nedal zvládnout.

To, že muž ejakuluje dříve, než žena dosáhne orgasmu přece není takové neštěstí. Jen to ze své strany muž nesmí až tak moc řešit, ale hlavně nesmí zapomenout na to, že i žena má právo na vyvrcholení. Může jí ho přece poskytnout jinou technikou. Důležitý je výsledek a k němu vede mnoho příjemných cest. Stačí si vybrat a netrápit se tím, že muž vyvrcholil jako první. Tak to dnes byl muž a zítra - kdo ví, třeba to bude žena. Pokud budete trpěliví a společně budete hledat vyhovující řešení, nakonec společnými silami dokážete vše zvládnout a milování vám bude přinášet radost a pohodu.

Ať už jsou příčiny předčasné ejakulace jakékoli, žena by měla vědět, že muž to nedělá schválně, není sobecký a nemá z tohoto stavu žádnou radost. Většinou tím značně trpí a je zdrojem jeho strachů, obav a depresí. Muž z prožití předčasných orgasmů mnoho nemá - většinou to není plnohodnotný prožitek. Ženy by neměly nechávat partnera, ať se s tímto problémem nějak vyrovná sám. Tento problém se přece dotýká nejen muže, ale i ženy. Nejhorší, co by mohla žena pro muže udělat, by byl výsměch, že nic nevydrží nebo výčitky, že myslí jen na sebe.

Partnerka, která muži pomůže uvolnit se, nebát se selhání a podpoří ho mu s léčbou pomůže pomoci naprosto zásadně. Muž se přestane soustředit na sebe, na "výkon" a získá více prostoru pro své sebeovládání a kontrolu nad ejakulací. Pomáhá změna stimulace, cviky na posílení pánevního dna, případně různé znecitlivující gely a přípravky na oddálení ejakulace. Mnoho mužů zvládne předčasnou ejakulaci vyřešit i bez odborné lékařské pomoci. S lékařskou pomocí je to však snadnější a rychlejší.

 

Téma pokračuje články:

Doporučené články

Poznámka:

Podle průzkumu Evropské urologické asociace řeší problémem předčasné ejakulace 28-32 % mužů světové populace a to všech věkových kategorií.

Literatura a zdroje