Jste zde

Komunikace o "bezpečnému sexu"

Komunikace o "bezpečnému sexu"

Hlavní téma: "Vztah - na co je vhodné se zeptat a hlavně kdy".
Pokračování článku "O čem by si partneři měli včas promluvit".

Otázka bezpečného sexu by měla být v každém vztahu otázkou zásadní. Mnoho lidí se stydí zeptat partnera nebo partnerky na to, kolik měli sexuálních partnerů, kdy měli naposledy sex a jaký byl jejich vztah k antikoncepci nebo ochraně před sexuálními chorobami. Jenže taková "stydlivost" Vás může přiít hodně draho.

To, že jste zamilovaní a že po sobě emočně i fyzicky toužíte není žádnou zárukou, že Vy nebo partner či partnerka nejste nakaženi sexuálně přenosnou nemoci - pohlavní chorobou s delší dobou projevů jejich příznaků. Mezi takové nemoci patří například nemoc AIDS za kterou stojí virus HIV, který napadá bílé krvinky. Doba, kdy se příznaky nemocí nemusí projevovat je přitom až tři měsíce!!! Pokud si vzájemně pravdivě nedokážete promluvit o sexuální historii, riskujete, že aniž to víte, můžete být zdrojem zdravotních problémů i Vy. O sexuální historii se nikomu nechce moc mluvit a řada lidí raději mlží, nebo dokonce lže. I to je jeden z důvodů, proč se sexem v novém vztahu nespěchat!!!

Podobně je tomu se vztahem k antikoncepci. Představte si, že o těchto otázkách spolu nebudete VČAS mluvit a necháte všemu volný průběh. Mnoho mužů považuje ochranu proti nežádoucímu těhotenství za problém ženy a nemají zájem omezovat se ani použitím kondomu. Mnohé ženy pak spoléhají na to, že muž "ví jak na to" a že jí proto nic nehrozí. Takováto kombinace naivity a nezodpovědnosti už stála za nejedním nežádoucím těhotenstvím. Pokud se rozhodnete spolu mít sex, musí jít jakákoli stydlivost v otázkách rozhovoru o bezpečném sexu stranou!!!

Sex není jen zábava, povyražení, vzrušení a sexuální uvolnění. Hlavním účelem sexu je udržení lidského druhu!!! Tak to je, a žádná stydlivost, naivita a bláhové očekávání s tím nic neudělají!!! Pokud muž odmítá používat kondom, musí žena klesnout tak hluboko, že si bude pro muže muset nosit svůj a bude ho muset přesvědčit, aby ho použil. To už je ovšem na pováženou, zda si spíš nezaslouží trest za svoji naivitu, že s takovým mužem ji čeká v životě štěstí...

 

Články s podobnou tematikou