Jste zde

Lesbický sex - jsou lesbické ženy promiskuitní?

Lesbický sex - jsou lesbické ženy promiskuitní?

Volné pokračování článků "Ženská homosexualita", "Bisexuálně "zvědavá" žena", "Lesbický sex" a "Promiskuita".

Než se budeme zabývat ženskou promiskuitou, speciálně promiskuitou lesbických žen, musíme si položit otázkou "touží lesbičky mít sex s každou atraktivními ženou, kterou potkají?". Odpověď je NETOUŽÍ. Jsou jako heterosexuální muži ve vztahu k ženám. Atraktivní a nejen "atraktivní" ženy se jim líbí, možná si i pomyslí jaká by asi byla v posteli, ale tím skutečný zájem pro většinu mužů končí.

Stejné to je i s heterosexuálními ženami. Rády se podívají na pohledného nebo zajímavého muže, možná si i představují jaký by mohl být milenec, ale na tom většina z nich končí... Lesbické ženy ženy jsou úplně stejné, jako ženy heterosexuální. Jediný rozdíl je v tom, že jejich sexuální orientace je přitahuje k ženám.

Většina lesbických žen prioritně nehledá ani tak sex, jako a hledá vztah. Jsou stejné jako ženy nebo muži, jejich vztah k ostatním lidem je sice ovlivněn jejich sexuální preferencí, ale jinak mají stejné potřeby, jako všichni ostatní.

Pokud potkají zajímavou ženu, určitě si pomyslí, že by bylo hezké se s ní seznámit a případně a navázat vztah. Problém je, že lesbické ženy jsou sexuální menšinou. Většina žen je heterosexuálních, ale i mezi nimi se najdou ženy, které o sexu nebo a vztahu s jinou ženou přemýšlí, nebo ho i touží vyzkoušet.

Lesbická žena preferuje ženu. Pokud se s nimi pokouší navázat vztah muž, bude mít nejspíš smůlu...

Vztahy mezi lidmi jsou složité a proto se z různých příčin stává, že lesbická žena vztah s mužem naváže a dokonce s ním někdy i uzavře manželství. Ženy k tomu mohou mít mnoho důvodů a jedním z nich je například strach z přijetí vlastní sexuality nebo touha splynout s okolím a neprobouzet emoce v lidech kteří jejich orientaci nikdy nepochopí. Často je to rodina, kvůli které se chtějí chovat jako "normální ženy". Mnohé lesbičky touží po rodině a po tom, aby jejich děti vyrůstali v "klasické" rodině. Přestože jejich vztah s mužem může být hezký, trpí tím, že jejich přirozená sexuální potřeba není naplněna. Většina lesbických žen však v dnešní době hledá partnerku mezi "svými", tedy mezi lesbičkami. Co se sexu týká, někdy se stane, že lesbická žena naplní erotické představy bisexuálně "zvědavé" ženy. Vztahy mezi lesbickou ženou a heterosexuální ženou však vznikají pouze ve výjimečných případech a to většinou "z rozumu"...

To, že je žena lesbičkou však neznamená, že by se automaticky zamilovala do kterékoli jiné lesbičky. Vztahy mezi nimi vznikají i zanikají ze stejných důvodu jako vztahy heterosexuálních párů. Základní důvodem je samozřejmě náklonnost, vzájemné sympatie a především láska. I lesbické ženy se setkávají s odmítnutím, nebo se jejich vztah časem rozpadne. Ale tak už to v životě chodí. Vždy to však záleží na tom, jak moc těm dvěma na vztahu záleží a jak moc se snaží o jeho udržení. Sexuální orientace je v tomto případě vedlejší.

Teprve nyní se můžeme zabývat promiskuitou lesbických žen.

Domnívám se, že promiskuita lesbických žen je podobná jako promiskuita heterosexuálních mužů a žen. V dnešní době při hledání partnera na celý život mladí lidé sexuálně poznávají více sexuálních partnerů. Je jich mnohem více než bývalo před několika desítkami let a to i přes to, že jejich počet se dá zjistit jen pode toho kolik jich "přiznají". Dnešní pohled na sex se mění a ze sexu se stává "zábava". Tomu u některých jedinců odpovídá i počet sexuálních partnerů.

Teprve před několika lety se vztahy mezi lesbičkami mohly "uzákonit" jako "registrované partnerství". Z právního hlediska je to podobný, ne však stejný, vztah jako manželství. Ženy, které do takovéhoto vztahu vstoupí a myslí to upřímně, si vzájemně slibují partnerskou věrnost. Je to stejný slib, jaký si si dávají manželé. O problémech s nevěrou toho bylo napsáno opravdu hodně a nevěra se nevyhýbá ani vztahům lesbických žen.

Promiskuita je o střídání partnerů, v tomto případě partnerek.

Je otázkou kolik partnerek je ještě "normální" navazovaní partnerských vztahů mezi lesbičkami a kdy se už jedná o promiskuitní chování. Lesbičky také střídají partnerky ať už z důvodu potřeby uvolnění sexuálního napětí nebo proto, že možná touto cestou hledají "tu pravou". Pokud však pro sex hledají partnerky nezávazně, střídají je, účastní se sexuálních akcí lesbiček nebo hledají partnerku na jednu noc, jeví jejich chování známky promiskuity. Rizika takovéhoto chování jsou však značná!

Je lesbický sex bezpečný?

Lesbický sex věrných partnerek je bezpečný. Mohou ho však provázet stejné zdravotní problémy, jako mají i ženy v heterosexuálních vztazích s jedním věrným partnerem. Proto je z tohoto pohledu sex lesbických žen stejně bezpečný jako je "bezpečný sex" heterosexuálních partnerů. Střídání partnerek, nebo vysloveně promiskuitní chování mezi lesbickými ženami, představuje naprosto stejné rizika. Takovýto lesbický sex bezpečný rozhodně není. Podrobněji otázky bezpečného sexu řeší článek "Je lesbický sex bezpečný?".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Štítky: