Jste zde

Lesbický sex - může se bisexuálně zvědavá žena "vrátit"?

Lesbický sex - může se bisexuálně zvědavá žena "vrátit"?

Volné pokračování článků "Sexuální orientace" a "Bisexualita".

Nejdříve si připomeneme, že bisexualita je typ sexuální orientace jedince k jedincům obou pohlaví, zastoupená v lidské populaci přibližně ve stejné míře. Jedná se o nevyhraněnou pohlavní orientaci, určitý střet mezi homosexualitou a heterosexualitou. Bisexuál je tedy člověk, který pociťuje sexuální přitažlivost jak k ženskému tak mužskému pohlaví. Za příznivých okolností se projevuje schopností vytvářet citový vztah s osobou nebo osobami stejného i opačného pohlaví. Nejde tedy jen o sex navenek homosexuální nebo lesbický, ale především o to, zda je jedinec schopen navázat s oběma pohlavími také hlubší vztah, kterému říkáme láska. Citový vztah se nedá ani nařídit, ani vynutit. Proto může o pohlavní orientaci vypovídat zřejmě nejvíce.

Důvodů, jak se někdo může stát bisexuálem je více, ale u skoro každého z těchto důvodů můžeme v pozadí nalézt zvědavost, touhu po poznání něčeho nového nebo prostě touhu poznat "jaké to je" vyzkoušet nějakou sexuální aktivitu s osobou stejného pohlaví. Většina "bisexuálně zvědavých" lidí ani tak moc nechce zažít přímo sex, spíše je zajímají jemnější formy sexuálních aktivit a když se časem osmělí, možná vyzkouší i něco víc.

Je známé, že lesbický sex je hodně dotykový a že lesbičky se častěji mazlí, než mají sex. Proto i sex lesbických žen nebo sex mezi ženami, které jsou bisexuálně "zvědavé" je mnohem jemnější a "opatrnější". Pokud ženy experimentují, pak je to proto, že chtějí zažít něco jiného než sex s mužem. Proto jsou nakloněny především technikám které jsou jemné, něžné, vzrušující, převážně bez penetrace, málokdy s penetrací. Pokud jejich vzájemné laskání a něžnosti vedou k vysokému vzrušení, pak vyvrcholení dosahují především sexuálními praktikami lesbického sexu, masturbací nebo technikami cunnilingu.

Pokud bisexuálně zvědavá žena takovouto sexuální zkušenost získá, nijak ji to v jejím dalším vývoji nezastaví nebo neomezí. Nejspíš však pozná trochu jiný, ženský přístup k tělu a milování. Může ji to překvapit a může získat i zkušenosti, které budou užitečné i v heterosexuálním vztahu.

Pokud je pouze bisexuálně "zvědavá" a není opravdová lesbička, pak se kdykoli může vrátit ke své skutečné sexualitě. Pokud je bisexuální, pak může nadále vnímat sexuální přitažlivost jak k ženskému tak mužskému pohlaví. Za příznivých okolností se může mezi partnerkami vytvářet citový vztah, což nebrání tomu, aby podobný citový vztah navázala i s mužem. Citový vztah se totiž nedá ani nařídit, ani vynutit, proto je ho možné považovat za dostatečně zřetelné vyjádření sexuální orientace. Pokud zjistí, že je lesbička, zůstane nejspíš u své přirozené homosexuální orientace.

Bisexuálně "zvědavá" žena si tedy lesbickou zkušeností nijak neublíží. To však rozhodně neznamená, že bych kohokoli naváděl k podobným experimentům na poli bisexuality nebo homosexuality. Takovéto rozhodnutí je věcí každého člověka, ale nikdo vám nezaručí, že vaše experimenty se sexualitou vás nezklamou. Rozhodně však zprávy o svých bisexuálních experimentech nešiřte mezi přátele. Nemuseli by vaše důvody pochopit a vaše experimenty by vás mohly v jejich představách posunout někam, kam by se vám to nemuselo líbit...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: