Jste zde

Meditace hlazením - část druhá

Meditace hlazením - část druhá

Pokračování článků "Meditace hlazením - úvod", "Meditace hlazením - část první".

Meditace hlazením pokračuje bez přestávky druhou částí. Tou je hlazení přední strany těla.

Muž i žena leží tak, jak tomu bylo na konci první části meditace kdy nejdříve hladila žena zadní část těla ležícího muže a následně ženu stejnou technikou hladil muž ženu. Meditace bude pokračovat dál. Signálem pro zahájení druhé části je další hudební orchestrální, nejlépe meditační, skladba doprovodné hudby.

Když srovnáte postup hlazení těla v první části meditace a porovnáte ho s technikou hlazení v druhé části meditace zjistíte, že techniky hlazení jsou naprosto stejné. Jediný rozdíl je v tom, že v první části hladíte zadní část těla a v druhé části přední část těla. Ta samozřejmě muži i ženě poskytuje více vzrušujících podnětů. Jejich navození však není cílem meditace hlazením.

Techniku hlazení přední strany těla zahájí žena na muži. Muž se otočí na záda a pohodlně se uloží. Mírně roznoží nohy. Žena se otočí na bok. Podle toho, jak (na kterou stranu) si k muži na počátku meditace lehla, má volnou pravou nebo levou ruku. Pokud je pravačka, leží nyní tak, že její pravá ruka je volná. Celou plochu dlaně položí na mužovu hruď v oblasti jeho srdce a zůstane v klidu. Zavře oči a procítí dotek na jeho těle. Vnímá teplo, dýchání, jemné pohyby jeho těla. Naladí je na něj a pokusí se ho procítit. Opačně muž vnímá teplo ženské ruky a příjemný dotek, který mu ruka poskytuje. Naladí se na ženu a její dotek.

Žena po chvíli začne jemným pohybem ruky s hlazením horní poloviny mužova těla z přední strany. Pohyb musí být pomalý, klidný, jistý. Nespěchejte. Pomalý pohyb svědčí o ženině vyrovnanosti, klidu a o tom, že je připravena muži poskytnou pocity bezpečí a citu. Pohyb ruky po celou dobu meditace nepřerušujte. Snažte se pohyb ruky udržet po celou dobu stejně rychlý a přítlak stejně silný. Hlazení se provádí bez olejů, nasucho. Oba budou vnímat pohyb ruky i kontakt kůže dlaně s kůží na hrudi. Žena by pohyb ruky měla provádět tak, aby postupným pomalým pohybem pokryla celou plochu krku, tváře, hrudi, bříška až k podbřišku. Nezapomínejte ani na prsa a jejich bradavky. Pouze hlaďte plným dotekem ruky. Nesnažte se o jejich stimulaci. Prsa a především jejich dvorce a bradavky jsou výraznou erotogenní zónou muže a jednou z hlavních erotogenních zón ženy. Nespěchejte. Na tvář, krk, hrudník, prsa, bříško až k podbřišku si vyčleňte asi tak 5 minut času. Při použití hudby víte, že je to zhruba délka jedné skladby.

Potom pohyb ruky začněte zaměřovat na oblast dolní části břicha a především na oblast podbřišku. Pohyb se může změnit do kroužků mezi pupkem a pohlavím, kde je mnoho nervových zakončení a ta dotek ruky vnímají jako příjemné zklidnění. Pomalost pohybu, teplo ruky a pocity z hlazení jsou pro muže uvolňujícím a nezvyklým zážitkem. Muži totiž na přijímání něhy často "nemají čas"...

Většinou, už uvolněný muž, prožívá velice příjemné pocity které postupně přerůstají v prožitky stavu odevzdání se, důvěry, sounáležitosti, ale i očekávání. Pohyb ruky na podbřišku často splyne v jeden jediný pocit pohybu kruhu a ten už není tvořen pohybem ruky, ale kruhem po kterém se ruka pohybuje. Často se v těchto chvílích se někteří lidé opět dostávají do stavu, kterému se říká "stav změněného vědomí". V těchto okamžicích se pro ně pohyb ruky a pocity které dotek přináší transformují na zážitky a pocity, které jsou zcela jiného charakteru. Někteří vidí barvy, jiní obrazce nebo vzpomínky, které zdánlivě s meditací vůbec nesouvisí. Obraz, pocity, vize nebo vzpomínky přicházejí, prolínají se, odcházejí a na jejich místo přicházejí jiné... Tak nějak popisují lidé stav změněného vědomí. Pokud je hlazení vedeno bez erotického podtextu, muž nepociťuje sexuální vzrušení, ale možné prožuje pocity neskutečné vděčnosti a odevzdání se.

Žena může pohyb ruky postupně rozšířit i na třísla, stehna. Pokud se trochu víc natáhne, zvládne doteky postupně rozšířít a pohyb ruky prodloužit až na nohy. Musí se však přece jen trochu více natáhnout. Důležité je, aby se žena při změně polohy moc "nevrtěla". To by muže možná trochu rušilo. Někdy však nejde změnit polohu těla tak snadno. Není to snadné, ale výsledek za to stojí... Cílem je, aby žena během této části meditace postupně pohladila celou přední část těla muže. Když se trochu posune dolů k nohám, snadněji může hladit nohy, stehna, třísla a podbřišek, když se vrátí zpět do výchozí polohy, snadněji břicho, hrudník, krk a hlavu.

Pokud má muž dostatečně rozevřené nohy, je možné pomalu hladit i vnitřní stranu stehen a okolí pohlaví. Když se dotkne penisu, nebude to na závadu, ale není to cílem. Musím však uvést, že právě takovéto "nechtěné doteky" jsou velice příjemné. Nesnažte se však o nějaké výrazné vzrušování. To naopak ruší a do této části meditace rozhodně nepatří. Pokud se muži ztopoří penis, berte to tak, že muž chce, aby při hlazení nepřekážel.

Délka první části meditace hlazení přední části těla se pohybuje okolo 10 minut, jedná se tedy o délku dvou skladeb. První skladba - hrudník, krk, hlava, břicho až k podbřišku, druhá skladba podbřišek, třísla, stehna, nohy, pohlaví a nakonec celá přední strana těla. Na konci druhé skladby se vraťte do úvodní místa hlazení, tedy do oblasti srdce a zde pohyb ruky zastavte. Dopřejte muži prožít pocit klidu, bezpečí, jistoty, sounáležitosti i vděčnosti, který se po takovémto dlouhém hladivém doteku dostavuje.

Po odeznění okamžiků klidu se partneři vystřídají. Muž si lehne na bok vedle ženy a žena se pohodlně položí na bříško a mírně roznoží. Technika a postup meditace se beze změn opakuje. Muž hladí ženu a ta jeho něhu přijímá...

Pokračování meditace naleznete ZDE v článku "Meditace hlazením - část třetí".

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje