Jste zde

Misionářská poloha - žena na zádech s pokrčenýma nohama přitaženýma rovně podél těla a s koleny u hlavy

"Misionářská poloha" - varianta muž nahoře

Žena leží na zádech, s pokrčenýma nohama přitaženýma rovně podél těla a s koleny u hlavy.
Muž drží nohy ženy a proniká shora.

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Pokračování článku "Polohy pro penetrační vaginální sex.

Žena si lehne na záda, mírně si podloží pánev, pokrčí nohy a přitáhne je k hrudi. Nohy může přitahovat rukama, případně si je může rukama podepřít. Muž na ni opatrně nalehne, jeho tělo je mezi jejíma nohama. Hluboce ženu proniká. Po penetraci žena opře chodidla nohou o mužovu hruď nebo se koleny zapře o jeho břicho. Hloubku proniknutí může žena měnit nastavením pokrčení nohou. Pokud si žena přitáhne nohy co nejblíže k tělu, změní se úhel pronikání údu a dochází k intenzivnímu dráždění oblasti bodu G. Naopak menším přinožením nohou k hrudi dojde k přenesení dráždění na klitoris, který se dostává do intenzivnějšího kontaktu s kořenem penisu. Pokrčení nohou je možné měnit a stimulace tak celkem jednoduše střídat. Vzhledem k tlaku pokrčených nohou na bříško a na močový měchýř je vhodné, aby se žena před milováním vyprázdnila. Vyhne se tak pocitu nucení na malou stranu.

Při kopulačních pohybech muže a vhodné poloze ženina těla dochází ke kontaktu šourku s perineem a konečníkem ženy. Některé ženy tato doprovodná sekundární stimulace vzrušuje. Podobně je to se zvukovými projevy, kdy narážející šourek vyvolává zvuky "plácnutí", což ale někoho může přivést do rozpaků a jiného naopak vzrušuje.

Poloha není pro ženy až tak moc pohodlná. Pro plnoštíhlé ženy je někdy nepohodlná natolik, že se jí přímo vyhýbají. Přinožení nohou a nalehnutí muže někdy ženě způsobuje obtíže s dýcháním a bolesti zad. Pokrčené nohy jsou také náchylné k případné křeči ve svalech, což lze řešit jedině jejich natažením, ale většinou s přerušením soulože. Bolest při křeči je velmi nepříjemná a může snížit nebo zcela potlačit dosažené vzrušení. Jedná se tedy o polohu kterou asi neocení každý. Je ji možné považovat spíše za  experimentální nebo přechodnou. 

Pocity při pronikání však mohou být hodně intenzivní i vzhledem k tomu, že vynalézavý muž může snadno měnit rychlost i hloubku průniku od mělké penetrace, až po velmi hlubokou. Tyto změny hloubky, směru a intenzity průniku při svalovém napětí většina žen prociťuje velmi příjemně. Kopulační pohyby je vhodné volit spíše pomalejší a hloubku penetrace volit od minimální až po velmi hlubokou. Velmi příjemné je střídavě penisem dráždit klitoris a pak jej teprve zasouvat do pochvy. Ideální je naučit se techniku devíti proniknutí.

Žena má nad souloží určitou kontrolu a pokud jí pronikání není příjemné, stačí muže nohama mírně odtlačit a najde si optimální úhel a hloubku podle svých představ. Pokud ženě přestane vyhovovat mít nohy pokrčené, může je naopak natáhnout a opřít je muži o ramena. Změní se úhel penetrace a s ním i pocity při pronikání. Někdy to může být pohodlnější a prodlouží se délka soulože v této variantě polohy, kdy je muž nahoře.

Tantrický pohled

Jedná se spíše o přechodnou sexuální polohu. Vzhledem k poměrně velkému nepohodlí ženy není možné v této poloze experimentovat příliš dlouho. Může být využita k vyvrcholení muže, neboť intenzita dráždění penisu je velká. Žena nemůže příliš experimentovat s technikami masáže penisu stahováním vaginálních svalů. Důvodem je, že poloha nohou přinožených k hrudi nebývá používána při nácviku posilování PC svalů a žena pak při ní nemá příliš velkou kontrolu nad jejich ovládáním. 

Oddalování orgasmu by z tantrického pohledu nemělo moc smysl, jedině v případě, kdy by po této variantě pár chtěl pokračovat v jiné poloze spojení. Základním problémem je však příliš velké zatížení ženy váhou muže, které jí neposkytuje dostatek pohody pro tantrické meditace. Jako experimentální nebo přechodná poloha je však zajímavá. Je však potřeba dát pozor na překročení hranice nevyhnutelnosti při vzrušení muže, aby nedošlo k předčasnému ukončení milování z důvodu nezvládnutí oddálení ejakulace. Bez dostatečné ochrany proti nežádoucímu otěhotnění se do této varianty spojení raději nepouštějte. Přerušovanou soulož muž nemusí zvládnout a stejně je nedostatečnou ochranou proti oplodnění ženy.

Z hlediska doteků a dráždění:

  • Fyzicky - jen mírně náročnější pro muže. Pro ženu obtížnější a méně pohodlná. Poloha vhodná pro krátkodobé zpestření soulože.
  • Proniknutí - mělké, střední, hluboké i velmi hluboké. Snadno lze měnit hloubku a úhel průniku. Žena může pokrčením nohou ovlivnit hloubku penetrace.
  • Klitoris - slabě při souloži, hodně obtížně při jeho masáži rukou prováděnou ženou i mužem.
  • G bod – dostatečně, oblast dráždění lze ovlivnit přinožením nebo podložením zadečku polštářkem.
  • Emoční prvek - vzrušení může být velmi intenzivní vzhledem k dráždění oblasti bodu G. Muž má omezený pohled na ženina prsa. Oční kontakt je možný. 

 

(AK)