Jste zde

Odmítání orálního sexu pro malý zájem

Odmítání orálního sexu pro malý zájem

Hlavní téma: "Orální sex".
Volné pokračování článku "Některé ženy, ale i muži nemusí chtít orální sex".

Jednou z možných příčin odmítání orálního sexu může být situace, kdy muž nebo žena o takovouto formu sexu prostě nemají zájem. Ne, že by je orální stimulace nějak odrazovala, ale může se stát, že je tato technika prostě neoslovuje. Pokusme se trochu zamyslet nad tím, proč k takové situaci může dojít. Rozhodně nepředpokládejme, že hlavním důvodem musí být to, že by se jim tato technika nelíbila.

Velmi často se jedná o to, že orální stimulaci poskytující partner nebo partnerka prostě nezvládá nebo neumí...

Pokud orální stimulaci partner nebo partnerka provádí vlažně, bez zájmu, někdy možná i s odporem nebo z donucení, je to vždy poznat na výsledku. Ten, kdo ji poskytuje se stává přirozeně aktivním a ten, kdo ji přijímá, pasivním účastníkem sexu. Pokud je "výkon" nejistý a technika nezvládnutá, pak se není čemu divit, že řada mužů nedokáže svou ženu uspokojit a dovést o vyvrcholení. Opačně to samozřejmě platí stejně...

Běžným zvykem milenců bývá, že se s milostnou předehrou moc nezdržují a brzy přejdou k souloži. To na začátku vztahu nemusí být tak velký problém, ale čím déle jsou partneři spolu, tím více  se dlouhá a nápaditá milostná předehra stává potřebnější. Krátká a zanedbaná milostná předehra ženě nemusí stačit k dosažení vysokého vzrušení a přechod k souloži už to většinou nedožene. Výsledkem je to, že muž velmi brzy ejakuluje a žena pak při souloži už orgasmu nedosáhne.

Velkým nešvarem pak bývá, že muž, který svého vyvrcholení už dosáhl, nemá o orální sex kterým by ženu uspokojil, zájem a tak ji raději nechá tak jak je - neuspokojenou. Nějakou dobu to možná bude žena tolerovat, nějakou dobu si orgasmus navodí sama masturbací po sexu, ale za nějaký čas většinou začne přemýšlet o tom, zda se to nedá řešit jinak, jinde. Myšlenka na nevěru bude s každým dalším projevem sobeckého nezájmu muže silnější a palčivější... nebo odmítání orálního sexu zřetelnější...

Jsou ale také muži kteří orální sex prostě moc nemusí a to se pak samozřejmě projeví i na jejich snaze touto cestou ženu uspokojit. On ten nezájem nemusí souviset pouze s nízkou přitažlivostí orální stimulace pohlaví, ale také s tím, že vlastně ani moc neví, jak to provést. Pokud muž orální sex opravdu neumí, nemá moc velkou šanci ženu k orgasmu dovést. Všechny ženy nejsou stejné a tak je jasné, že ani orální stimulace všechny ženy nevzruší stejně. Pokud muž nezná nebo ani se ani nezajímá o základní techniky orální stimulace ženy a techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu, vzruší ženu jen obtížně a většinou až za dlouhou dobu. Málokterý muž se totiž zamyslí nad tím, zda vůbec ví, co žena při Cunnilingu - uspokojování ženy ústy potřebuje. Většina mužů je totiž přesvědčena, že jsou nejlepší... Pokud žena orgasmus prožije, pak mnohé mají pocit, že to byla fuška nejen pro muže, ale také pro ni. Takovému orgasmu se pak lidově říká "vydřený orgasmus"...

Přitom mnohdy by stačilo kdyby žena muži vysvětlila, že pro ni při orální stimulaci jsou zásadní malé stydké pysky, poševní vchod, klitoris a pro manuální stimulaci horní stěna pochvy. A že když bude muž po důkladné milostné předehře nakonec stimulovat ústy a jazykem klitoris, že je velká šance, že se TO podaří. Důležité je vysvětlit, že nejvíc vzrušujících pocitů ženě přináší především stimulace klitorisu. Málo mužů vůbec ví, že v něm je okolo 8000 nervových zakončení, tedy zhruba dvakrát více než v penisu.

Když žena svého muže naučí jak TO má dělat, většina mužů nakonec v orálním sexu najde zalíbení... Především budou vnitřně hrdí na to, že se TO podařilo... Prostě když TO neumí, musí ho TO žena naučit... Více naleznete v článku "Jak žena naučí muže dotýkat se jejího klitorisu".

Ještě se zastavím u mužů a u felace, tedy uspokojování muže ústy. I tato technika má svá pravidla a o nich pojednává například článek "Felace - techniky orálního sexu pro muže". V mládí to většina mužů zvládne raz-dva. S přibývajícím věkem a postupným snižováním libida muž potřebuje mnohem víc stimulace a navíc cílené stimulace. Muži s problémy s erekcí pak mnohdy na orální stimulaci penisu reagují jinak, mnohdy i ztrátou erekce. Proto se řada mužů felaci nakonec raději vyhýbá nebo se jíž až obávají. Není to proto, že by je to už nebavilo, ale silným důvodem bývá ztráta sebevědomí a obava ze selhání. Je dobré to vědět, protože mnoho žen si myslí, že už to není pro muže tak přitažlivé nebo že dokonce už muže nevzrušují. Pravým důvodem přitom může být právě ztráta libida nebo zhoršující se sexuální dysfunkce.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)