Jste zde

Opakované milování, opakovaná soulož

Opakované milování, opakovaná soulož

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Některé páry se chtějí za večer milovat několikrát za sebou. Není to nemožné, jen je to pro některé, především muže to může představovat tak trochu technický problém. V každém případě je opakované milování úžasné, zvláště pak tehdy, když po něm spontánně touží oba partneři.

Touha po opakovaném milování

Touha po opakovaném milování nebývá celoživotní a hlavně ne každodenní záležitostí. To hned na úvod uvádím pro uklidnění těch, kteří se už nyní hroutí nad sexappealem partnera nebo partnerky a představují si, co bude dál... V průběhu celého sexuálního živote se řadě lidí bude chtít znovu se milovat. není na tom nic špatného. Když po něm spontánně budou toužit oba partneři, bude to ideální vyjádření vzájemné sounáležitosti a touhy poskytnout tomu druhému krásné chvíle a prožitky. Partneři by měli takové období prožít, když už pro nic jiného, tak proto, aby měli na co vzpomínat...

Touha po opakovaném milování má svá období

Pokusme se společně odhadnout, která období by to mohla být

  • období zahájení sexuálního života s prvním partnerem
  • období zahájení sexuálního života s novým partnerem
  • líbánky
  • zahájení mileneckého vztahu
  • období "druhé mízy"...
  • období se opakují nebo se prolínají ...
  • ...

Touha po opakované souloži se projevuje především u mladých lidí nebo u párů, které jsou spolu krátce a jsou naplněni touhou po milování. Často je však ten hlavní důvod o tom, že jeden z páru chce ukázat, že je "sexuální tornádo" a že po sexuální stránce si ten druhý vybral partnera nebo partnerku správně. Často potřebou ukázat se v lepším světle trpí především muži. Zvláště tehdy, když sexuální vztah s novou partnerkou začíná. Pokud se jedná o muže mladé, milovat se i třikrát za noc nebývá pro ně zas až tak velký problém. Důležité je, aby jejich nadšení sdílela i partnerka. Mnoho žen takovou frekvenci milování prostě fyzicky nezvládá.

Dá se to pochopit v období líbánek, kdy novomanželé jsou na svatební cestě a nic jiného, než společné prožívání krásných chvil, nemusí řešit. Je to krásné období, kdy milování je předpokládanou náplní líbánek. Proto se tomu také říká "líbánky". První manželské milování a hlavně líbánky se pro vysokou četnost milování často spojují s bolestí při sexu a po něm. Často se stává, že "období líbánek" i díky příliš intenzivnímu a častému milování, může v jejich závěru u ženy završit "nemoc novomanželek", která sexuální radovánky na nějakou dobu omezí, ne-li přímo znemožní.

Po odeznění příznaků "nemoci novomanželek" se oba zklidní a jsou manželé...

Další období, ve kterém se opakované milování stává přímo "nutností", je období "druhé mízy", které se u mužů projevuje okolo 50-ti let věku. Většinou se však takto muži neprojevují u svých manželek, ale u nových partnerek, případně milenek. Chtějí jim dokázat, že jsou ještě sekáči!!! Znáte to:

"Na horách je už sníh, ale důle stále ještě jaro...",
jak by řekl strýc Pagáč ze Slovácka.

Jenže jiná, tentokrát lidová moudrost říká:

"Žádný chlap nevydrží na pláži se zataženým břichem celý den".

Pak většinou přichází první infarkt a otázky kolem opakovaného milování se vyřeší tak nějak samy od sebe...

Opakované milování není vícenásobný orgasmus!

Opakované milování (opakovaná soulož) je potřeba odlišit od prožitku vícenásobného orgasmu muže i vícenásobného orgasmu ženy. V případě opakovaného milování se jedná o další samostatné milování v rámci delšího časového úseku mezi jednotlivými akty. U vícenásobného orgasmu ženy následují jednotlivé orgasmy časově hned za sebou s malými časovými prodlevami v rámci jednoho milování.

Pokud se má jednat o další milování, pak je potřeba chvíli počkat. Někdy stačí počkat několik minut, jindy je na regeneraci těla potřeba i několika hodin a nezřídka se to už znovu nepodaří v dohledné době vůbec... Pokud opravdu po dalším milování toužíte, pak čas potřebný k obnovení sexuální síly (u muže dostatečně pevné erekce), můžete využít k dalšímu hlazení, mazlení a laskání. Při touze po dalším milování nic neuspěcháte. Muž i žena se musí po předcházejícím prožitku trochu zregenerovat, odpočinout si. Před dalším milováním musí u obou nastoupit nové fáze vzrušení a u muže provázená dostatečnou erekcí.

Pokud se u muže dostatečná erekce nedostaví, pak není čím penetrovat a musí nastoupit jiné techniky pro dosažení uspokojení ženy. Nejčastěji jsou to techniky masturbační, orální sex nebo využití sexuálních pomůcek. Potom je možné znovu pokračovat v milování a dosáhnout dalších prožitků orgasmů, u žen někdy i vícenásobných. Bližší informace naleznete v článku "Vícenásobný orgasmus ženy" a "Vícenásobný orgasmus u muže.

Opakované milování však má i svá úskalí

Mnoho mužů se domnívá, že když chtít souložit alespoň dvakrát denně, bude jejich partnerka blahem bez sebe. Už jsem uváděl, že proč ne, ale důležité je, aby jejich nadšení sdílela i partnerka. Mnoho žen takovou frekvenci milování prostě fyzicky nezvládá. Mužské i ženské tělo má svá omezení a tato omezení se nijak nevyhýbají i sexuální touze. Více se o těchto omezeních dočtete v článcích:

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)