Jste zde

Zavedení (zasunutí) penisu do pochvy

Zavedení (zasunutí) penisu do pochvy

Hlavní téma: "Soulož - penetrační pohlavní styk".

Sexuální styk (pohlavní styk) soulož je z evolučních důvodů (zachování lidstva) pro jeho účastníky zpravidla značně příjemný. Obvykle mu předchází milostná předehra, která navodí sexuální vzrušení partnerů a způsobí erekci (ztopoření) penisu muže a přirozenou lubrikaci (zvlhčení) vaginy ženy. Ztopořený penis poté muž ve vhodné sexuální poloze vsune do vaginy ženy. Jeden nebo oba partneři se doteky a pohyby těla dále stimulují až k dosažení ejakulace a orgasmu. Z pohledu oplodnění ženy není dosažení jejího orgasmu podstatné. Pro oplodnění vajíčka zcela dostačuje když dojde k ejakulace muže, tedy k výronu jeho semene do oblasti pochvy a poté k následnému úspěšnému spojení spermie s vajíčkem a jeho usazení v děloze.

Aneb, jak říkají staří latiníci "Finis coronat opus", tedy konec korunuje dílo.

Domnívám se že tento popis soulože celkem srozumitelně popisuje o co jde... Možná vás ale napadne, kdo je (měl by být) za správné "zasunutí" penisu do pochvy "zodpovědný". Ono to vždy nemusí být tak úplně a za všech okolností úkol jen pro muže...

Bez sexuálního spojení muže a ženy, tedy bez soulože by oplodnění ženy nebylo možné a lidstvo by za nějaký čas vymřelo. Pohlavnímu styku mimo tělo ženy se říká Intercruralní sex - Coitus ante portas - soulož před branami, a také při něm muž může vyvrcholit... Vynechám detaily, jen připomenu, že oplodnění ženského vajíčka je možné jen spermatem muže. Sex však není pouze o plození dětí a tak se vraťme k tomu, kdo má zavést penis do vaginy. Muž?, žena? nebo oba společně? Odpověď opravdu není zcela jednoznačná a tak raději řeknu "jak kdy"...

Začneme prvním pohlavním stykem

Když se zamyslíte nad doporučeními které by měly usnadnit první pohlavní styk v životě, tedy první milování, napadne vás, že vůbec není jednoznačné, kdo by měl penis do pochvy ženy vložit a zajistit tak její defloraci. Pro první milování se doporučuje sexuální poloha "Na koníčka" nebo "Misionářská poloha". Tyto dvě polohy jsou však zásadně jiné a už z tohoto důvodu se nedá jednoznačně doporučit, kdo má zasunutí penisu zajistit. V poloze "Na koníčka" žena na penis "nasedá" a proto je logické, že si penis nejspíš zavede ona. Oproti tomu v "Misionářské poloze" by to mohl zvládnout muž. Jenže, jak někdy říkají sexuologové, "penis nemá oči" a tak nejeden muž při těchto pokusech slyšel "trochu výš miláčku"...  je zřejmé, že ideální je vzájemná spolupráce, zvláště tehdy, když TO nejde úplně samo... 

Zavedení penisu provede muž

Základním předpokladem pro uskutečnění soulože je, že pochva je dostatečně přirozeně nebo lubrikantem zvlhčená a mužův penis je v erekci. Pokud mužův penis v erekci není, není čím penetrovat... Pokud při zavádění penisu něco bolí, na vině je většinou malé uvolnění ženy nebo nedostatečná vlhkost v pochvě. Proto je vždy lepší dostatečně dlouho prodloužit milostnou předehru nebo použít kvalitní lubrikant. Pokud má žena pocit že při pronikání "překážejí" malé stydké pysky a penis nejde zasunout mezi ně, ale tlačí do nich, pak většinou stačí uvolnit je prsty. Této úlohy se může ujmout žena nebo i muž.

Zbytek už záleží na tom, jak pevná je erekce penisu. Rozhodně se však nejdříve vyplatí prstem uvolnit poševní vchod a "rozhrnout" malé stydké pysky. Pokud je erekce dostatečně silná (penis je napnutý jako struna) není nutná žádná další podpora a stačí se "trefit". Pokud to s erekcí není úplně dokonalé, je lepší aby muž penis uchopil do ruky a do poševního vchodu ho "navedl"... Přirozená lubrikace ženy je samozřejmě nejlepší a svědčí o tom, že žena je na spojení s mužem připravena a že je dostatečně vzrušená. Pokud však lubrikace dostatečná nebude, použijte raději vhodný lubrikant. Vyhnete se tak pocitům bolesti, která by nedostatečnou lubrikací při pohlavním styku nejspíš provázela.

Zavedení penisu provede žena

Možná si někdo pomyslí, že když penis do pochvy zavede žena, že se to muži nebude líbit nebo že ho to "urazí". Právě naopak. Značná část mužů takovouto iniciativu uvítá a to i proto, že když žena penis uchopí do ruky, je to pro muže velmi vzrušující. Následné zavádění penisu do pochvy pak mnozí z nich považují za projev toho, že žena po spojení touží a že chce aby ji muž souloží uspokojil. Prostě je to chápáno spíše jako velmi silný vzrušující podnět a někteří muži si o to přímo řeknou. Nevyhovuje to většinou jen dominantním mužům, protože mají pocit, že jejich dominance je tím upozaděna.

Jsou však i situace, kdy je přímo rozumné, aby spojení zajistila žena. Většinou je to tehdy, když má žena příliš velké velké nebo malé stydké pysky a ty jsou při penetraci zatlačeny do poševního vchodu. Tehdy je rozumné, aby zavedení penisu do pochvy provedla žena tak, aby stydké pysky jeho zasunutí nepřekážely. Podobně je tomu i tehdy, když žena není vyholená a její ochlupení je značně rozvinuté. Také v tomto případě je riziko, že ochlupení bude vtlačeno do poševního vchodu a že bude bránit zavedení penisu do pochvy. V některých případech, kdy se využívají sexuální polohy ve kterých je žena dominantní, je zavedení penisu ženou vhodné i proto, aby nasednutím na penis nezpůsobila muži zranění nebo a by spojení nebylo bolestivé. Taková "klasická" poloha ve které žena penis zavádí sama, je poloha "Na koníčka". Vypomáhat muži však může i v jiných sexuálních polohách. Vše záleží jen a jen na vzájemné domluvě.

Techniky bez použití rukou

Nejelegantnější je samozřejmě zasouvání penisu do pochvy bez jakékoli pomoci rukou. Pevná erekce je v těchto případech samozřejmostí. Nejde to však praktikovat ve všech sexuálních polohách. Ideální jsou ty, ve kterých má žena rozevřené nohy a je vyholená. Tehdy zasunutí penisu do pochvy většinou už nic nebrání. Některé ženy si zároveň s rozevřením nohou upraví stydké pysky tak, aby poševní vchod byl pro penis úplně volný. Vzrušuje to jak muže, tak také ženy...

Techniky opakování penetrace v tantrickém sexu

Základní způsoby zavedení penisu platí i pro tantrické milování. Při něm však tantra doporučuje dále využívat techniky opakování penetrace v tantrickém sexu, které jsou uzpůsobeny tantrickému přístupu k milování. Doporučuji se s nimi seznámit už proto, že mohou být inspirací i při klasickém sexu.

Jsou také techniky, které se zasouváním penisu do pochvy moc nezabývají a vše ponechávají na "náhodě". Přitom jsou to techniky mimořádně vzrušující a nejeden muž a nejedna žena při nich prožila vyvrcholení. Jedná se o techniku "Sumata" a o "Femorální pohlavní styk". Varianta, kdy tření penisu o stydké pysky a klitoris je kombinováno se souloží, je popsána v článku "Technika sumata a penetrační sex".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje: 

(AK)(Z)(L)