Jste zde

Tantrická masáž je i o vzrušení a fyzické rozkoši

Tantrická masáž je i o vzrušení a fyzické rozkoši

Hlavní téma: "Umění doteku".
Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".

Mezi časté dotazy na tantrické masáže patří otázka vzrušení. Především se na vzrušení svoje, maséra nebo masérky ptají lidé, kteří o tantrické masáži sní, uvažují o ní nebo se na ni už chystají. Je to otázka logická, vždyť většina lidí si tantrickou masáž se vzrušením spojuje.

Cílem tantrické masáže není ani navození vzrušení, erekce, ani není bezpodmínečně vyžadováno vyvrcholení. Vzrušení je tedy chápáno jako přirozená součást pocitů, prožitků, které techniky masáže navozují. Pokud vzrušení přeroste ve vyvrcholení, není to žádný problém ani něco, za co by se přijímající měl stydět.

Musím předeslat, že jinak vypadá vzrušení ženy a jinak vzrušení muže. To sice každý ví, ale "stydlivé" ženy zajímá, zda jejich vzrušení masér pozná nebo nepozná... Muži se takto neptají, ti mají jasno. Zvláštní je, že muži tak trochu tápou a nejsou si jistí tím, zda by vzrušení být měli nebo bude problém, když je masáž nevzruší... Pokud někdo půjde na tantrickou masáž, věřím, že brzy si s těmito otázkami přestane dělat starosti...

Největší podíl na vzrušení při masáži většinou vychází už z očekávání. Ta jsou u každého, kdo na takovou masáž jde naprosto individuální. Přesto si troufnu odhadnout, že každý se vzrušením při tantrické masáži počítá, a možná se na ně přímo těší. Jen někteří, řekněme začátečníci, si potřebují sami pro sebe vytvořit alibi, aby si pak sami pro sebe mohli říct, že za to nemohou... Pro ty, kteří se zbaví očekávání a dokáži bezvýhradně přijímat, je pak naprosto výjimečnou odměnou stav změněného vědomí, který se výrazně liší od běžného stavu bdění, ale není stavem spánku nebo stavu, při kterém v mozku převládají vlny beta.

Stejně častá je otázka, zda masáž vzruší i maséra nebo masérku. Samozřejmě se vzrušení může týkat maséra i masérky. Pravdou však je, že maséři i masérky kteří tantrické masáže provádějí denně, umí nad svým vzrušením převzít kontrolu a masáž poskytují jako dávající a své případné vzrušení považují za stav určitého selhání. Když dávají, nemohou současně brát. Dávající energii prožívá výhradně na úrovni, které se v tantře a ájurvédě říká "láskyplná dobrotivost", přijímající může prožívat jakékoli pocity, včetně vzrušení. Přístup ke vzrušení je na straně dávajícího zcela individuální a opravdu záleží jen na tom, kdo Vás masíruje a s jakým cílem.

Pokud se bude jednat o partnerskou tantrickou masáž, u té se dávající svým vzrušením moc nezabývá a podobně přijímající neřeší jeho případné projevy. Jedná se přece o masáž partnerskou, naplněnou vzájemným citem, potřebou dávat i přijímat. Takovéto partnerské masáže také nejsou žádnou rutinou a určitě nejsou jediným projevem vztahu mezi partnery. Případné milování po masáži nebo i v jejím průběhu není nic, co by muselo vadit.

Profesionální masáž, má li být tantrická, s takovýmito projevy intimity rozhodně nepočítá! Pokud by tantrický masér zneužil svého dominantního postavení, mohlo by to být v lepším případě chápáno jako sexuální obtěžování. Musím však znovu připomenout, že vzrušení při masáži a její zakončení může být velmi výrazně ovlivněno očekáváním a to jak ze strany dávajícího, tak samozřejmě přijímajícího.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)