Jste zde

Ženská prsa - jak se vyrovnat s jejich nedokonalostmi

Ženská prsa - jak se vyrovnat s jejich nedokonalostmi

Hlavní téma: "Ženská prsa".
Volné pokračování článků "Erotogenní zóny ženy" a "Sexuální vzrušení".

"Viděl jsem ženu, která měla na sobě tričko s nápisem "Hádej, co to je!".
Tak jsem jí řekl:"Implantáty?"
A ona mě praštila."
(Autor neznámý)

Zvyšte své sebevědomí!
Injekce, masáže, cvičení, plastiky ... Dnes se nabízí celá řada řešení, jak své poprsí opticky změnit. Optimální a nejjednodušší řešení pro úpravu menších a povolených prsou je, koupit si vhodnou podprsenku! Jinými slovy - nejlepší je smířit se s tím, co vám příroda nadělila a udělat vše pro to, aby jste se cítily pohodově. Ani větší, menší nebo krásnější ňadra nezajistí, že budete šťastnější, spokojenější a přitažlivější. To, že má žena ňadro o centimetr menší nebo má trošku jiný tvar než to druhé, není pro muže až takový problém. Jsou důležitější a podstatnější věci které muže na ženě zajímají. Většina mužů detaily ani moc nezkoumá. Ženy, které mají dostatek sebevědomí a hrdostí, umí nosit každá, i méně dokonalá ňadra. Mějte se ráda taková, jaká jste!

Ženské tělo se stále vyvíjí!
Dokud se ženské tělo vyvíjí a dívka dospívá v ženu, jsou všechny tvary prsou jen jejich vývojovou fází. Veškeré nedokonalosti mají šanci se dospíváním spravit a vyrovnat. Prsa totiž většinou nerostou úplně stejnoměrně a je zásadní rozdíl mezi jejich tvarem a velikostí ve 13, nebo až v 18-ti letech. Proto při dospívání není vůbec nic nutné řešit. Ženské tělo se růstově vyvíjí až do 18-ti let.

Ženská prsa se mění celý život
Ženská prsa jsou citlivý orgán a procházejí během života ženy různými změnami, které jsou podmíněny hormony. Mění se celý život. Nejvíce to bude poznat v období puberty, šestinedělí, během kojení, po ukončení kojení a v přechodu. Také stárnutím a gravitací se mění jejich tvar a pevnost. Tvar a velikost prsou je velmi závislý na celkové kondici těla a na tělesné hmotnosti. Velmi citlivě reagují na zvýšení i snížení váhy, zvláště pak na nadváhu.

Pokud vás muž bude mít opravdu rád, nebude řešit vaše prsa. Pocit štěstí není závislý na velikosti, nebo tvaru prsou a špatný vztah nezachrání ani dokonalá prsa. Není žádný důvod si myslet, že žena nemůže být ve vztahu šťastná a spokojená kvůli svým pomyslným nedokonalostem. Pamatujte si, že ženská prsa jsou především pro děti a teprve pak pro radost mužům.

Vzhledem k tomu, že v pubertě dochází k zásadním změnám vnějších primárních a sekundárních pohlavních znaků, byla přijata stupnice hodnotící jednotlivá stádia změn. Stupnice byla popsána britským pediatrem Jamesem Tannerem, po němž byla i pojmenována. Definuje stádium tělesného vývoje u dětí, mladistvých a dospělých na základě tělesného měření a pozorování vnějších primárních a sekundárních pohlavních znaků. Jedná se především o velikost prsů, genitálií a růst pubického ochlupení. Stupnice je používána u hodnocení tělesného vývoje žen i mužů. Vzhledem k době nástupu puberty, může být doba jednotlivých stádii k každého jednotlivce prožívána různě rychle.

Tannerova klasifikace stádií vývoje prsů má pět stádií:

Stádium Popis
stádium M 1 mamma puerilis s. neutralis: žádné žlázové těleso, nepigmentovaná areola je v nivó (základní úrovni) kůže
stádium M 2 mamma areolata: žlázové tělesno je hmatatelné jen v rozsahu dvorce
stádium M 3 žláza přesahuje obrys dvorce, objevuje se špičatě kónický prs
stádium M 4 prs, někdy i velký, jehož dvorec s bradavkou tvoří puchýřkovitý útvar nad nivó kontury prsu, dvorec je jen málo pigmentován, nejsou patrny Montgomeryho žlázky a bradavka není erektilní
stádium M 5 definitivní podoba zralého prsu, kde je dvorec v nivó prsu, je hyperpigmentovaný a lemovaný věnečky Montgomeryho žlázek, bradavka je erektilní

Jak upravit vzhled prsou?

Dobrá podprsenka
Někdy je nejsnadnější a rozhodně nejzdravější pořídit si dobrou podprsenku. Výběr je značný nejen v rozsahu barev, velikostí a tvarů. Podle konstrukce je možnost vybírat od klasických "lambád", přes "push-upky", korzetové tvary nebo až po podprsenky s kosticemi. Podle potřeby si vybírejte podprsenku podle toho, zda umožňuje přidat výplň a dovoluje tak měnit opticky velikost a symetričnost poprsí. To je možné využít hlavně v případech, kdy je rozdíl vzájemné velkosti prsů znatelný.

Dočasné řešení pomocí injekcí
Macrolane, gel složený z kyseliny hyaluronové, umí zvětšit poprsí pomocí injekce a to v krátké době od 30 do 60 minut. Výhodou je, že prsa díky této metodě působí poměrně přirozeně. Má také své nevýhody. Zvětšení prsou nebo jakákoliv jiná plastická modelace různých částí těla vydrží pouze omezenou dobu - přibližně 12 až 18 měsíců, protože gel se postupně vstřebává. Zákrok je navíc bolestivý a cenově náročný.

Plastická chirurgie
Pokud je rozdíl ve vzájemné velikosti prsů o celou jednu tabulkovou velikost nebo o víc a je to pro ženu opravdu závažný problém, pak se můžete obrátit po doporučení lékaře na plastického chirurga, který váš problém vyřeší operativně. Toto řešení by však mělo být až to opravdu poslední. Ke každému plastickému zákroku na prsou by se mělo přistoupit teprve až v době, kdy se ženské tělo přestane vyvíjet.

Plastika prsou je operace s velkým zásahem do organismu. Odehrává se v celkové narkóze, což může vždy představovat zdravotní riziko. Navíc se jedná o bolestivý zákrok, který ženu omezí nejen v práci, ale i jejich ostatních činnostech. Zanedbatelná není ani finanční nákladnost operace, která je jen výjimečně hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)((L)

Štítky: