Jste zde

Poloha "Zezadu" pro masáž prostaty

Poloha "Zezadu" pro masáž prostaty

Volné pokračování článku "Sexuální polohy" a článku "Polohy pro anální sex".

Masáž prostaty patří k technikám análního sexu. Je to samozřejmě technika, která se dá aplikovat pouze u mužů. Masáž prostaty se dá provádět ve více polohách, ale pro její provedení se přece jen nejvíce osvědčily dvě základní polohy:

  • "Misionářská poloha", tedy poloha, kdy přijímající muž leží na zádech.
  • Poloha "Zezadu", kdy přijímající muž klečí v poloze, kterou můžeme přirovnat k poloze "Na pejska".

Polohy pro masáž prostaty musí především zajistit snadný přístup k prostatě. Obě polohy přijímající partner musí zaujmout cíleně a vědomě. Jedině tak se tato masáž dá vůbec provádět. Obě polohy umožňují snadný a "otevřený přístup" k anální oblasti a masáži prostaty. Proto jsou považovány za základní polohy pro tuto stimulační techniku. Jiné polohy jsou možné, ale nedovolují tak účinný přístup k prostatě přes konečník a proto nemá smysl se jimi zabývat.

Poloha "Zezadu" pro masáž prostaty se zaujme tak, že si přijímající partner klekne na kolena a předkloní se. Pohodlně se opře o lokty nebo o předloktí, případně se hrudí pohodlně položí na polštář. Kolena musí dát od sebe, aby došlo k přirozenému uvolnění hýžďových svalů. Hýždě tak budou vyvýšené a uvolněné. Poloha musí být pro přijímajícího partnera pohodlná a měla by mu dovolit delší přijímání masáže. Z tohoto důvodu je lépe využít měkký podklad, jako je postel nebo připravit nějakou měkkou plochu, vyloženou dekami případně peřinou. Poloha, kdy si muž pohodlně podloží hrudník polštářem na který si uvolněně lehne, je pro delší masáž ideální. Odpadá nebezpečí přetížení rukou nebo otlačení loktů. Důležité je, aby polohu zaujal uvolněně a aby pro něho byla pohodlná. 

Když to řeknu lidově, pak klečí a opírá se o předloktí nebo klečí a pohodlně leží na polštáři. Rozevření kolen umožňuje, aby jeho "vyšpulený zadek" měl mírně rozevřené půlky.... takto zaujatá poloha bude pohodlná i dostatečně stabilní pro delší masáž.

Stejně důležitá, jako je poloha těla přijímajícího partnera, je i poloha poskytující partnerky. Vzhledem k tomu, že masáž prostaty je oblíbenou sexuální praktikou mezi homosexuálnímu muži, musíme vzít do úvahy i to, že poskytujícím partnerem může být muž. To však nic nemění na významu správného zaujetí polohy pro poskytovatele masáže. 

Poloha dávajícího musí být pohodlná a musí umožnit i delší poskytování masáže, případně jiné sexuální stimulace mužova penisu. 

Poskytující partner má několik možností jak je při masáži "usadit". Může při masáži klečet nebo sedět za hýžděmi partnera. Nabízí se použití pevného polštářku, na který se dá pohodlně usadit. velmi vhodné jsou meditační polštářky plněné pohankovými slupkami, které jsou pevné a dobře drží tvar. Poloha "Zezadu" pro masáž prostaty umožňuje snadný přístup pro dotek, snadnou stimulaci, ale také zajišťuje velmi dobrý vizuální přehled o tom, jak se masáž provádí a jak na ni přijímající partner reaguje. To je důležité především pro masáže prováděné při intimním osvětlení pomocí svíček nebo světle aromalampy.

Poskytující partner má snadný přístup k anální oblasti přijímajícího a to umožňuje používání prakticky všech technik pro stimulaci anální oblasti, lechtání peříčky, hlazení kožešinovou rukavicí, hlazení rukou či jemnou masáž vonnými oleji. 

Poloha "Zezadu" je pro masáž prostaty velmi vhodná i proto, že se se v ní dá kromě masáže konečníku, různých forem stimulace této oblasti provádět také anilingus - orálně anální stimulaci nebo souběžně s ním také stimulace penisu rukou. Poloha je velmi vhodná pro hlazení vnitřní strany stehen, nohou, třísel, hráze a samozřejmě i anální oblasti. Velmi často je spojována stimulace penisu rukou formou masturbace a masáž prostaty druhou rukou nebo análním pomůckou, nejčastěji análním vibrátorem.

Dodržujte zásady hygieny!

Pro jakoukoli anální stimulaci, tedy i pro masáž prostaty platí všechny zásady popsané v článku "Anální sex a hygiena", "Je anální sex "nečistý"?" a "Jak se používá "anální klystýr"?".

S hygienou úzce souvisí i způsob provádění stimulace prostaty a kombinace různých sexuálních praktik spojených se stimulací anální oblasti. Myslím, že každému je jasné, že například anilingus - orálně anální stimulaci, je možné provádět pouze do doby, než dojde k jakékoli penetraci konečníku prstem nebo sexuální pomůckou. Tím, co je a co není možné při análním sexu provádět, se zabývá článek "Co se při análním sexu nesmí dělat?".

Anální stimulace a bezpečný sex

Jen pro úplnost připomínám, že anální sex v jakékoli podobě vyžaduje i opatrnost a znalost rizik nákazy sexuálně přenosnými chorobami. Touto tematikou se zabývá článek "Je anální sex bezpečný?" a "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".

 

Pokud vás zajímá otázka, zda nejsou erotické pomůcky pro anální sex nebezpečné, pak se jí zabývá článek "Pomůcky pro anální sex" a "Údržba sexuálních pomůcek".

S bezpečností a také i příjemným prováděním análního sexu a zvláště pak masáže prostaty, souvisí i články řešící otázku, jak moc lubrikantu je potřeba a jaký lubrikant je vhodný. Bližší informace naleznete v článku "Základem úspěšného análního sexu je lubrikace!".

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)