Jste zde

Snížení podnětů vzrušení při souloži

Snížení podnětů vzrušení při souloži

Rozšíření a doplnění článku "Poruchy vzrušení" a "Erektilní dysfunkce".

Důvodů, proč muž při pohlavním styku - souloži začne ztrácet erekci nebo má pocit, že erekci vnímá jinak než vnímal dříve, je více. Výsledný dojem pevnosti erekce může být ovlivněn některým z faktorů, které si dále rozebereme, ale také jejich vzájemnou kombinací. Jednoznačně se nedá rozhodnout o tom, co za pocity snížené nebo snižující se kvality erekce stojí. Tak si alespoň rozebereme, které problémy to mohou být.

Mezi ty nejčastější důvody pocitu snížení podnětů při souloži může patřit:

  • snížení sexuální touhy
  • ztráta soustředění se na soulož, únava, stres, starosti, zdravotní problémy, bolest, vztahové problémy,...
  • změny pevnosti pochvy (vaginy) ženy v souvislosti s věkem, porodem, záněty...
  • zvolení méně vhodné sexuální polohy pro soulož
  • použití příliš velkého množství lubrikantu
  • problémy s erektilní dysfunkcí
  • ... další...

Snížení sexuální touhy

Poruchy sexuální touhy - libida, sexuální averze, snížená sexuální touha, ztráta sexuální apetence, snížené libido, někdy také sexuální apatie, to všechno jsou názvy pro pojmem, kterým se rozumí ztráta zájmu o sex a snížení touhy. Ztráta sexuální touhy znamená mimo jiné i to, že muž nebo většinou spíš žena bude mít s velkou pravděpodobností problémy i s dosažením vyvrcholení, tedy orgasmu. Bez touhy není vzrušení a bez dostatečného vzrušení se orgasmu prostě dosáhnout nedá...

Stárnutí, fyzické změny, obezita, vrásky, celulitida, změna tvaru a pevnosti prsou a další nevyhnutelné změny na těle i duši mohou být příčinou toho, že se časem vzájemná sexuální přitažlivost prostě sníží a žena muže (muž ženu) přestane vzrušovat. Tato změna v sexuální přitažlivosti pak může být také jednou z příčin snížení sexuální touhy které se promítne do kvality erekce.

Tomu se dá zabránit tím, že partneři žijí společně, vzájemně se podporují a pomáhají si a fyzické změny, které jejich těl nevyhnutelně dotknou, prostě berou jako přirozené. Rady jak poruchy sexuální touhy - libida co nejsnadněji eliminovat naleznete v uvedeném článku.

Ztráta soustředění se na soulož

Není to zase tak zřídkavý problém, jak by se mohlo zdát. Prostě někdy i pře tak výjimečné situaci, jakou soulož je, může muž "utéct" myšlenkami jinam. Nemyslím tím zrovna to, že by při souloži myslel na jinou ženu, to některým mužům naopak pomáhá vzrušení zvýšit. Myšlenky jim mohou "utéct" k problémům pracovním, rodinným, ale také pozornost na soulož může snížit únava, překonávaný stres, starosti, zdravotní problémy, bolest, vztahové problémy... Ztráta soustředění na sex pak většinou znamená snížení vnímání vzrušujících podnětů, což může vést k poklesu pevnosti erekce nebo ke ztrátě erekce. V okamžiku, kdy si to muž uvědomí může být pozdě. Prostě ztrátu pevnosti erekce už "nedožene"...

Změny pevnosti vagíny ženy v souvislosti s věkem, porodem, záněty...

Postupem času se tělo žen i mužů mění, stárne, snižuje se jeho "výkonnost"... Je to přirozený proces který se sice dá omezit, ale nikdy se nedá zcela zastavit. Mnoho mužů, kteří mají sexuální vztah s více ženami ví, že každá z jeho milenek "je jiná". Je to dáno tím, že ženská pochva (vagina) je sice velmi elastická, ale její vlastnosti se v průběhu života mění. Asi nejvíce ji ovlivní porody, přibývající věk a gynekologické problémy. Asi nejméně pak její vlastnosti ovlivní soulož. Jednak není tak častá a hlavně mužský penis není zas tak velký, aby ji nějak výrazně ovlivnil a měnil... Porod a přibývající věk nejvíce ovlivní poševní otvor, elasticitu stěn pochvy, stydké pysky a přirozenou lubrikaci pochvy při vzrušení. Porod je natolik zásadní proces, který musí porodní cesty zvládnout, že je jasné, že po něm ženská pochva (vagina) už nikdy nebude tak úzká, jak byla před ním. Poševní vchod se postupně rozšiřuje, stydké pysky ztrácejí svoji pevnost a pružnost. Přirozená lubrikace pochvy (vaginy) se s věkem postupně pomalu snižuje.

Proto by muž nikdy neměl porovnávat ženy se kterými měl pohlavní styk. Nejsou a ani nemohou být stejné!!! Pokud má muž pocit, že například po porodu už to není při souloži takové, jak to bylo před ním, pak si musí uvědomit. že zatímco jeho penis se nijak nezměnil, ženské rodidla se uvolnila, poševní vchod a pochva zvětšily. Pak je logické, že nemůže docházet k tak intenzívnímu tření penisu o stěny pochvy jak dříve a proto i pocit vzrušení ze soulože může být menší.

Zvolení méně vhodné sexuální polohy pro soulož

Problémy s pocity menšího vnímání vzrušujících podnětů při souloži mohou být spojené s nevhodně zvolenou sexuální polohou. V některých sexuálních polohách muži prožívají intenzivnější a pevnější sevření penisu v pochvě než v jiných. Je to dáno tím, jak pevně je penis sevřen poševním vchodem, stydkými pysky nebo jak intenzivně se tře o stěny pochvy. Právě tyto pocity může vhodná sexuální poloha poměrně zásadně ovlivnit. Jak již bylo řečeno, stydké pysky, poševní vchod i ženská pochva se v průběhu života ženy mění. Každá sexuální poloha je z tohoto pohledu jinak vhodná a její "vhodnost" se mění i v průběhu života. Proto je potřeba experimentovat a najít takové, které budou vyhovovat jak muži, tak i ženě.

Soulož přece není jen o muži, zásadně ji ovlivní právě žena...

  • Obecně platí, že když dá žena nohy k sobě, pronikající muž bude vnímat stimulaci penisu jako intenzivnější.
  • Pokud nohy doširoka rozevře, budou pocity tření penisu v pochvě slabší.

Vhodnost sexuálních poloh je uváděna v článku "Sexuální polohy".

Použití příliš velkého množství lubrikantu

V každé příručce o sexu se dočtete, že bez dostatečné lubrikace není sex příjemný. To je pravdivá informace. Málokde se však dočtete, že když to s množstvím lubrikantu přeženete, může dojít k situaci, kdy při souloži mezi penisem a stěnou pochvy nedojde k dostatečnému tření a muž pak nemusí mít dostatek na penisu podnětů vzrušení k tomu, aby dlouhodobě udržel erekci nebo dosáhl vyvrcholení. Především u lubrikantů na vodní bázi může dojít k situaci, že čím bude žena více vzrušená, tím více bude přirozeně lubrikovaná. Velké množství lubrikantu doplněného přirozenou lubrikací pak vytvoří na stěnách pochvy emulzi, která bude mít vynikající třecí vlastnosti a umožní penisu v pochvě klouzat bez většího odporu. Bez odporu, ale také bez výraznějšího tření - tedy bez stimulačních podnětů, které muže dovedou až k vyvrcholení... Rada je jednoduchá - nepřehánějte to s lubrikanty a používejte jen takové množství, které umožní příjemný, ale vnímatelný pohlavní styk!!!

Zásadní je o sexuálních problémech mluvit

Každý problém má své řešení. Podmínkou pro nalezení toho správného řešení je vzájemná důvěra, otevřenost a komunikativnost mezi partnery. Důvodů snížení sexuálního vzrušení při souloži může být víc. Když si v klidu s partnerkou o problému promluvíte, zamyslíte a zvážíte svou konkretní situaci ve vašem vztahu, určitě společně jakýkoli problém vyřešíte. je potřeba si ovšem otevřeně promluvit. To, že tak lidé nečiní, je nejčastější příčinou, proč problémy narůstají a přerůstají z malých ve velké...

Obecně platí, že každá fyzická i psychická degradace nebo problém má své řešení. Poku sexuální nebo jiné problémy nezvládáte vyřešit sami mezi sebou v manželském nebo partnerském vztahu, je možné (a rozumné) se svými problémy nebo potížemi navštívit odborného lékaře. pokud se mu svěříte, bude se zcela jistě snažit společně s vámi vaše potíže vyřešit.

Fyzické problémy spojené s obezitou, cukrovkou, vysokým tlakem, erektilní dysfunkcí, sníženým libidem a dalšími potížemi se rozhodně zmírní tehdy, když budete sportovat, změníte jídelníček, více budete odpočívat, vyvarujete se stresu, kouření, alkoholu a dalších nešvarům moderní doby. Také pravidelná relaxace, péče o tělo, hýčkání ženy v kosmetickém salonu, na masážích nebo u holiče, pomůže nejen snížit dopady stresu a civilizačních neduhů a dá vám pocit, že jste v kondici a fit... To se pak samozřejmě promítne i do vašeho sexuálního života. Hlavně si pamatujte, že nejdůležitější v sexuálním životě je to, že se mu budete pravidelně a s láskou věnovat. Pravidelnost a prožívání milování naplno jsou základním předpokladem pro překonání všech potíží a nástrah se kterými se v něm můžete potkat.

Jak říká jeden známý

"Nejdůležitější v sexuálním životě je - nepřestat s ním..."

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje