Jste zde

Sexuální polohy vhodné pro období těhotenství

Sexuální polohy vhodné pro období těhotenství

Hlavní téma: "Sex v průběhu těhotenství".
Volné pokračování článku "Sexuální polohy".

Cílem je najít takové sexuální polohy pro milování, při kterých se dá dobře zabránit nadměrnému tlaku muže na ženino břicho a omezit hluboké pronikání penisu do vagíny. Omezení hlubokého pronikání však neznamená zabránění vzrušení, ale pouze omezuje dráždění děložního čípku a tlaku na zvětšenou dělohu. Některé z níže uvedených pozic jsou pro sex běžně používané a jsou oblíbené i mimo období ženina těhotenství.

 • Žena na zádech - "Misionářská poloha". Tato poloha, při které je žena na zádech, by se pro období těhotenství mohla jevit jako ideální, je totiž nejšetrnější. Vhodná však je především v prvních dvou trimestrech těhotenství. S narůstajícím bříškem bude pro ženu čím dál méně pohodlná. Muž při ní nesmí tlačit na zvětšené břicho nebo provádět hlubokou penetraci. Muž na ženě nesmí ležet, může pouze klečet mezi jejíma nohama a ohleduplně do ní vstupovat zepředu. Poloha je vhodná pro muže ohleduplné muže a muže s menším přirozením. Je vhodné, aby si žena podložila kolena polštáři a uvolnila tak svaly nohou. Podložení hýždí a křížové oblasti polštářkem nebo podložkou zlepší pohodlí a umožní pohodlnější penetraci. Při mělké penetraci pak bude více drážděna oblast bodu G v první horní třetině pochvy. Pro každou ženu je to oblast, kde jí stimulace navozuje ty nejvíce vzrušující pocity. Při mělké penetraci navíc nehrozí, že dojde ke zbytečnému dráždění oblasti zadní stěny pochvy a děložního čípku. Současnou stimulací klitorisu se pak žena může vzrušit až k vyvrcholení. Polštář je umístěn pod její spodní části pro větší pohodlí.
   
 • Poloha "Z boku" a poloha "Lžičky". Poloha na boku patří nejideálnějším polohám pro penetraci v těhotenství vůbec. Jedná se o velmi ohleduplnou polohu při které není dosahovaný až tak hluboký průnik a ani zvětšující se bříško milování nepřekáží. Základní poloha na boku i její varianty jsou velmi vhodné polohy pro milování až do pozdních fázích těhotenství. Poloha dovoluje velkou kontrolu nad hloubkou penetrace a umožňuje i velmi mělké proniknutí, případně soulož mezi stehny. Muži zcela stačí i mělké zasouvání, neboť spojení se ženou je velmi těsné. Mnoho mužů také využívá toho, že při použití lubrikačního krému není prakticky žádný rozdíl mezi třením penisu uvnitř pochvy a třením penisu sevřeným mezi stehna. Někdy pak muži nasměrují penis vně joni tak, aby byl v prostoru mezi joni a stehny a kopulační pohyby vedou bez obavy že jejich těhotná žena bude mít drážděn děložní čípek. Překvapením pak může být intenzivní orgasmus, který žena zažije od tření penisu o klitoris, zvláště pak v situaci, kdy muž bude procvičovat techniky oddalování orgasmu.
   
 • Poloha "Zezadu" a "Na pejska" - umožňuje ženě chránit zvětšené bříško a poskytuje muži dostatečný přístup k ženě pro ohleduplnou a kontrolovanou penetraci. Když se žena pohodlně položí na polštáře a zvětšené bříško zůstane volné bez tlaku a napětí, je tato poloha pro ženu opravdu pohodlná. Polohy "Zezadu" a "Na pejska" jsou ideální pro vyšší stupně těhotenství, kdy váha muže je úplně mimo ženino tělo a bříško je chráněno před mužovými pohyby. Ze strany muže je nutné omezit hloubku penetrace i razanci pronikání. Hlavně nesmí docházet ke dráždění děložního čípku nebo tlakům na dělohu a to především ve vyšším stupni těhotenství. Varianta, kdy má žena přinožené nohy je vhodná i pro "soulož ante portas" (před branami), při které může muž penisem vykonávat kopulační pohyby mezi stehny partnerky a vyvrcholení pak dojde mimo pochvu. "Soulož ante portas" je zvláště ohleduplná varianta pro ženu i v nejvyšším stádiu těhotenství.

Poloha "Zezadu" "Na pejska"

 • Žena nahoře - "Na koníčka". Při milování "Na koníka" si žena může určit rytmus i hloubku penetrace. Tato poloha nebude, vzhledem k fyzickým změnám ženy a zvětšení bříška, dlouho tou optimální. Pokud to však jde, řadě žen vyhovuje to, že si mohou samy ovlivnit hloubku penetrace a rychlost pohybu při pronikání. Žena však musí na muži sedět tak,aby jí to bylo příjemné a aby penis příliš netlačil na zadní stěnu pochvy nebo na děložní čípek. Poloha "Na koníčka" je vhodná spíše do konce první poloviny těhotenství. Pak již pro ženu vzhledem k velikosti břicha nemusí být pohodlná.
   
 • Polohy "Tváří v tvář" - také umožňují kontrolovat muži tlak na ženino zvětšené břicho. Při penetraci penis při ohleduplném milování nedráždí děložní čípek a netlačí na dělohu.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)