Jste zde

Bolest při sexu a velikost penisu

Bolest při sexu a velikost penisu

Pokračování článku "Bolest při sexu a po něm".

Většina mužů se věří, že čím větší a delší penis, tím lepší bude sex. Předpokládají, že toto je jediná cesta k uspokojení ženy. Naštěstí velikost svého penisu muži moc ovlivnit nemohou. Obávám se však, že pokud by to bylo v jejich moci, ženy by se mužům zdaleka vyhýbaly...

Spíše než na velikosti penisu záleží na jeho tloušťce a především na snaze muže ženu dovést k vyvrcholení. Nejde přitom jen o penetraci. Jde především o to, jak muž ke vzrušení ženy přistupuje a jak moc a cíleně se věnuje milostné předehře a navození jejího vzrušení. Žena si může prožít nádherný sex s mužem s malým penisem a naopak s mužem s velkým penisem to třeba ani nepůjde.

Velký penis může být opravdovou překážkou až tehdy, když se do ženy prostě nevejde. Takových případů však bude opravdu jen velmi málo!

Z řady sexuologických výzkumů je zřejmé, že jen pět procent mužů má při erekci délku penisu větší než šestnácti centimetrů. Jedná se však o délku penisu, nikoli o ověřenou šířku penisu, která je pro většinu žen podstatnější.

Řešení problému nesouladu vzájemné velikosti pohlavních orgánů muže a ženy je uvedeno v článku "Jak omezit průnik penisu do pochvy - přehled metod". Řešení se týká především mužů, jejichž penis je podstatně delší.

Opravdové nebezpečí pro ženy představují spíše nadrozměrné sexuální pomůcky, vibrátory a didla. Pořízení nadrozměrných sexuálních pomůcek příroda ovlivnit nedokáže a rozum nejednoho muže (někdy i ženy) má mnohdy dovolenou... Hluboké a agresivní pronikání sexuální pomůcky do pochvy může podráždit poševní vchod, stěnu pochvy i děložní hrdlo. Žena by muži neměla dovolit používat sexuální pomůcky které se jí nelíbí, nebo které v ní nebudí důvěru, že je zvládne... Sexuální pomůcka má být používána se svolením ženy a nikdy by při jejím používání žena neměla vnímat bolest nebo dokonce po jejím použití zjistit, že ji pomůcka zranila. Jednak je to odpovědnost partnera, ale také ženy. Ta by takovéto používání sexuální pomůcky prostě neměla vůbec dovolit. Není nic snadnějšího, než pořídit menší a především vhodnou sexuální pomůcku a používat ji více než ohleduplným způsobem.

Pokud má žena po razantní souloži nebo po nepřiměřeném použití sexuální pomůcky problémy s krvácením z vulvy nebo ji vulva bolí, už toho zpětně moc udělat nelze. Doporučuje se teplá koupel, přiložení kožešiny na podbřišek (dojde k proteplení tkáně) nebo se doporučuje požít nějaký lék proti bolesti. Bohužel je tento stav přímo ideální pro následné komplikace, především záněty pochvy nebo rozvinutí poševní mykózy. Rozhodně to však nemůže být cesta kterou by se milování mělo vydávat. Přece nejde o to, aby po jednom sexu žena trpěla několik dnů, někdy až několik týdnů. Pokud bolesti v rozumném čase nepřejdou, je rozhodně nutné vyhledat lékaře a dále se netrápit samoléčbou. Ani lékař však problémy nevyřeší ze dne na den. Jistá soudnost při sexu se prostě předpokládat musí... Pokud to partner nechce pochopit, pak je rozumnější najít si jiného...

Řadě problémů s velkým penisem se dá předejít správnou volbou vhodné sexuální polohy. Měly by to být polohy ve kterých má žena kontrolu nad průběhem soulože už od počáteční fáze penetrace. Doporučují se především polohy "Žena nahoře", zvláště pak poloha "Jezdecká poloha". Pokud ji žena zaujme pomalu a vzrušená, může v ní podstatně snadněji kontrolovat průnik penisu i penetrační pohyby. Omezení hloubky zasunutí penisu do pochvy je uvedeno v článku "Jak omezit průnik penisu do pochvy - přehled metod".

Pro soulož s mužem s velkým penisem ženy nejméně preferují polohy "Zezadu", a to z důvodu, že muž je v nich dominantní a velmi snadno zapomene na to, že musí bát i ohleduplný po celou dobu soulože a zvláště pak ve chvílích vyvrcholení

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)