Jste zde

Sexuální polohy a velikost penisu

Sexuální polohy a velikost penisu

Volné pokračování článků "Sexuální polohy" a "Mužský penis".

Žádná sexuální poloha není schopna při milování nahradit cit, něhu a lásku...

Každý muž je od přírody jinak obdarovaný. Kolik je mužů, tolik existuje tvarů a velikostí jejich penisů. Těžko by se našli dva muži, jejichž penisy jsou dokonale stejné... Žádná mezinárodní klasifikace penisů však pro jejich posuzování neexistuje a ani není potřeba...

Obecně se proto penisy klasifikují jako velké... a malé, tlusté ... a tenké... Je to samozřejmě hodnocení naprosto obecné a subjektivní. Velikost mužského penisu se přede se vzrušením mění a tak je takovéto hodnocení také navíc nepřesné. O tom, jak se velikost penisu měří při sexuologických průzkumech a při vyšetření, se dovíte v článku "Mužský penis".

Je obecně rozšířeným názorem, že délka penisu má přímou souvislost se sexuální výkonností muže nebo uspokojením partnerky během pohlavního styku. Sexuologové a především ženy samotné však tento názor obvykle odmítají.

Z fyziologického hlediska pravděpodobně velikost penisu pro vzrušení ženy významná není, neboť citlivá je především zevní část pochvy (vaginy) a zevnitř její první horní třetina oblasti bodu G, kam bez problémů pronikne i krátký penis. Krom toho se pochva (vagina) dokáže velikostně přizpůsobit rozměrům jakéhokoliv penisu. Preference větších penisů u některých žen má tedy spíše psychologické, nikoliv fyziologické důvody. Není však vyloučeno, že "větší" penis může ženu lépe stimulovat fyzicky. Pokud ženy kladně hodnotí velikost penisu, pak je to v souvislosti s jeho tloušťkou ale ne délkou!

Podstatné je dráždění klitorisu a oblasti bodu G

Každá sexuální poloha umožňuje jinak vést stimulaci ženského genitálu tím mužským. Pro ženu je při souloži nejvýznamnější dráždění klitorisu a uvnitř pochvy dráždění oblasti bodu G. Ostatní stimulace ženského genitálu jsou samozřejmě příjemné a sexuální vzrušení podporují, ale tyto dvě oblasti mají pro ženské vzrušení při souloži největší význam. Nejde tedy ani tak o velikost penisu, jako o to, jak dokonale penis v konkretní sexuální poloze stimuluje tato citlivá místa. Podle způsobu dráždění se pak také hodnotí vyvrcholení, které žena při pohlavním styku - souloži nebo jiné stimulaci prožije, jako:

Každá sexuální poloha má jiné dispozice pro takovouto stimulaci a tedy i pro navození některého z uvedených typů orgasmů.

Dobré je ale vědět, že i přes správný výběr sexuální polohy a dokonalé dráždění erotogenních zón, žena orgasmus při souloži prostě prožít nemusí...

Ne všechny sexuální polohy jsou vhodné pro všechny "velikosti" penisu. Většina z nich se však dá vyzkoušet s jakoukoli velikostí penisu. Jen se může stát, že v některých polohách to prostě nepůjde nebo to nebude tak příjemné, jak si představujete. Řada poloh se velikosti penisu dá přizpůsobit, některé zavrhnete už při pokusech je vůbec zaujmout. Ale vyzkoušet se dají všechny... Nic vám nebrání experimentovat a nakonec se vracet k těm, které vám (muži i ženě ) byly nejpříjemnější. Sami nakonec zjistíte, která poloha je vhodná pro penisy obecné klasifikace, tedy pro velké... a malé, tlusté ... a tenké... Ani se muž nemusí moc klasifikovat a brzy zjistí co jde a co už nejde...

Celkový přehled sexuálních poloh pak naleznete v článku "Sexuální polohy".

 

Poznámka:
Značná část sexuálních polo se dá použít i pro anální sex. O tom však jindy...

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)