Jste zde

Nepenetrační sex jako antikoncepce

Nepenetrační sex jako antikoncepce

Techniky nepenetračního sexu se dají (za určitých podmínek) považovat za přijatelnou formu antikoncepce. Sex bez penetrace je někdy považovaný za bezpečnější náhradu penetračního sexu. Za zcela bezpečný sex jej však rozhodně považovat nelze! Bezpečnější je především z hlediska snížení rizika neplánovaného otěhotnění ženy. Z pohledu rizika nákazy pohlavní chorobou však je bezpečnější snad pouze masturbace, ovšem ve variantě JÁ a JÁ.

Coitus ante portas - soulož před branami

Volné pokračování článků "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)" a "Intercruralní sex - Coitus ante portas - soulož před branami".

Někdy se může stát, že klasická soulož je v páru plně nahrazena souloží mezi stehna. Důvodem může být touha po bezpečné sexuální technice bez nutnosti použití jakékoli antikoncepce. Pokud je tato praktika dodržována bez výjimek, pak je to bezpečnější antikoncepce nežli přerušovaná soulož, při níž občas k úniku malého množství spermií.

Muž pohybuje ztopořeným penisem mezi sevřenými stehny své partnerky a soulož zakončí orgasmem mimo oblast vulvy. Této technice se někdy říká klasický "coitus ante portas" - soulož před branami. Pokud po ejakulaci nedojde k zatečení ejakulátu nebo jeho zanesení do pochvy, pak nemůže ani dojít k otěhotnění. Tato metoda antikoncepce však vyžaduje přísné dodržení zásady, že po ejakulaci se již ani muž, ani žena nesmí dotknout vulvy dříve, dokud není bezpečně odstraněn veškerý ejakulát z těla ženy a případně i z podložky na které se "coitus ante portas" odehrál. Nejlépe je se před jakoukoli další případnou sexuální aktivitou důkladně umýt.

Páry které tuto techniku praktikují, často uspokojení ženy řeší ještě před uspokojením muže. Nejčastěji volí techniky orální, případně stimulaci poštěváčku prsty nebo některou techniku tření vulvy o tělo nebo penis partnera. Převládá však uspokojení ženy orální technikou, po které následuje "coitus ante portas" v poloze "Na pejska" nebo v "Misionářské poloze".

 

Pro zasmání

"Jsou ženy bázlivější než my muži?"
"Těžko říct. Žena se totiž nebojí ani nejsilnějšího chlapa, ale má strach před dítětem."

Články s podobnou tematikou