Jste zde

Bisexualita - jak se někdo může stát bisexuálem?

Bisexualita - jak se někdo může stát bisexuálem?

Hlavní téma: "Sexuální orientace".
Volné pokračování článku "Bisexualita".

Na bisexualitu se málokdy pohlíží jako na skutečnou sexuální preferenci. Mnoho, především mladých lidí, si ale není zcela jisto svou sexualitou. Jejich nejistota může pramenit z toho, že se necítí jednoznačně být ani heterosexuály ani homosexuály. Možná jsou přitahováni opačným pohlavím, ale díky tomu, že se ve společnosti neustále hovoří o možnosti "správné volby pohlaví", mnozí si "neumí" vybrat a proto když je možnost, tak experimentují.

V tom, zda je bisexualita skutečnou sexuální preferenci, mnohdy nemají jasno ani odborníci. Muselo by se totiž jednoznačné potvrdit to, že bisexuály skutečně vzrušují obě pohlaví. Problém je, že mnoho bisexuálů má problém se ke své sexuální preferenci jednoznačně přihlásit a tedy se i "správně" společensky zařadit. Nejsou si jisti kam vlastně patří - pro homosexuály nejsou dost homosexuální a heterosexuálové si jimi také nejsou úplně jistí.

Důvodů jak se někdo může stát bisexuálem může být hned několik.

 • Bisexualita pod vlivem návykových látek, nebo alkoholu.
  Při různých neformálních setkáních žen, kamarádek, přítelkyň, nebo při dámské jízdě, může klidně nastat situace, kdy žena v alkoholovém opojení, nebo i po požití omamných látek "podlehne" jiné ženě. Podrobněji v článku "Bisexualita pod vlivem návykových látek, nebo alkoholu".
 • Bisexualita jako reakce na společenské očekávání.
  Tato forma bisexuality není typická pro naše končiny, kde homosexuální styky nejsou ze společenských důvodů, řekněme, běžné. Pokud se ale člověk ocitne v prostředí, společnosti nebo společenském postavení, kde když se nepřizpůsobí, může mít problémy nebo dokonce ze společnosti bude vyloučen, často se tlaku okolí podvolí. Podrobněji v článku "Bisexualita jako reakce na společenské očekávání".
 • Bisexualita homosexuálů
  Týká se to jak mužů - homosexuálů, tak žen - lesbiček, kteří se nedokázali smířit se svou homosexuální orientací a stydí se za ni. Tito lidé často žijí v prostředí, které jinou, než heterosexuální orientaci nepřipouští. Podrobněji v článku "Bisexualita homosexuálů".
 • Bisexualita jako přechod k přirozené sexuální orientaci.
  Člověk může hledat a může se mýlit. Mnoho manželství muselo po letech spokojeného společného života řešit stav, kdy se jeden z páru přiznal, že je jinak sexuálně orientovaný. Podrobněji v článku "Bisexualita jako přechod k přirozené sexuální orientaci".
 • Bisexualita jako být "trendy"
  Jedná se především o napodobování chování VIP a celebrit které může být motivaci být jako ONI a neřešit to ... Především jsou k tomu jednání náchylní mladí, kteří bezmezně obdivují své idoly a vůbec si neuvědomují, že v šoubyznysu je jako reklamu možné využít i jinou sexuální orientaci. Pozornost médií zcela jistě více upoutá polibek dvou žen nebo dvou mužů, než polibek muže a ženy. Snadno a levně se tak "VIP" lidé dostanou k tolik touženému zviditelnění. Podrobněji v článku "Bisexualita jako být "trendy"".
 • Bisexualita jako splnění přání jednoho z partnerů.
  Bisexualita může být i "následkem" realizace představ jednoho z partnerů, většinou muže, který si při společném soužití představuje, jak jeho partnerku uspokojuje jiná žena. Tento požadavek bisexuální chování je velmi častý při skupinovém sexu. Podrobněji v článku "Bisexualita jako splnění přání jednoho z partnerů".
 • Bisexualita ze zvědavosti a touhy po nových zážitcích. 
  Bisexualita ze zvědavosti rozhodně není vzácná. Zvědavost je lidská vlastnost a téměř každý člověk v některém okamžiku svého života prožije myšlenku nebo představu která neodpovídá jeho dominantní sexuální identitě nebo orientaci. O těchto otázkách pojednávají články "Bisexuálně "zvědavý" muž" a "Bisexuálně "zvědavá" žena".
 • Bisexualita jako postoj k sexu jako zábavě
  Často jsou to lidé, kteří sami sebe hodnotí jako ty kteří "nemají se sexem žádné problémy". Prostě "jsou pro každou srandu" a jsou tedy ochotni zapojit se i do sexuálních aktivit s jedinci stejného pohlaví. Podrobněji v článku "Bisexualita jako postoj k sexu jako zábavě".
 • Bisexualita v rámci profese ...
  Tento důvod je novou formou bisexuality, kterou vytvořila pornografie. Předpokládám, že každý někdy v pornu viděl scény při kterých se vzájemně uspokojovaly dvě ženy (podstatně méně často dva muži). Schválně uvádím dvě ženy a ne dva muži. V případě mužů se většinou jedná o dva homosexuály nebo o skutečné bisexuály. Podrobněji v článku "Bisexualita v rámci profese ..."
 • Bisexualita jako vyšší forma sexuálního prožitku.
  Jedním z častých důvod, proč chtějí chtějí lidé vyzkoušet vztah sex se stejným pohlavím může být představa, že bisexuálové mají možnost zažít dvojnásobné sexuálního potěšení. Nechám na úvaze čtenáře, zda toto očekávání může být naplněno. Podrobněji v článku "Bisexualita jako vyšší forma sexuálního prožitku".
 • Důvodů, proč někdo ve svých představách nebo v reálném životě získá zkušenosti s intimním kontaktem s osobou stejného pohlaví, může být jistě více...

Všechny uvedené situace i ty, které uvedené nejsou a přinese je život, můžeme se stejnou pravděpodobností zaznamenat u mužů i pro žen. Častěji se sice představa bisexuálního chování lidí pojí se ženami, ale rozdíl v počtech bisexuálů, mužů nejspíš nebude zásadně rozdílný.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)