Jste zde

Intimní mazlení

Intimní mazlení

Volné pokračování článku "Mazlení upevňuje partnerské vztahy".

Možná se bude zdát, že psát v dnešní době o "intimním mazlení" je úplně zbytečné. Už z tohoto názvu je jasné, že se bude jednat o něco víc, než o "mazlení", ale přece jen o něco méně, než je sex. Koho to vlastně ještě dnes zajímá? Dnes mladí lidé řeší, zda na prvním rande je vhodné mít sex nebo je lépe být zdrženlivější a mít ho až na druhém... Bohužel toto hodnocení vstřícnosti k sexu "není z mé hlavy", ale je vysledované z komunikace s mladými lidmi, kteří své problémy řeší v "poradně sexuologa" na našem webu. Nemyslím si však, že by problém s tím na kterém rande mít sex trápilo úplně každého mladého muže a ženu. Naštěstí jsou i takoví, kteří při navazování vztahu nemají otázku sexu jako základní prioritu.

Tento článek není asi pro každého. Otázka intimního mazlení však není až tak "mimo mísu", jak si asi někteří lidé myslí. V životě má vše svůj čas a pokud v životě něco přeskočíte, už se k tomu vrátíte jen velmi obtížně. Možná za vztahovými a řadou sexuálních problémů lidí stojí právě to, že v životě něco přeskočili a nyní jim tyto zkušenosti chybí.

Ve školství i v jiných oborech se takovýmto lidem říká "rychlokvašky". Skoro mám chuť to říkat i o některých lidech, kteří ve svém životě přeskočili ty jednoduché a přitom tak krásné chvíle vzájemného poznávání a přešli hned k "masturbaci ve vagíně"... Tyto lidi nejspíš techniky intimního mazlení už nezaujmou... Stále je však šance, že zaujmou ty, kterým při navazování vztahu nejde v první řadě o sex.

Už samotný název říká, že se opravdu bude jednat o něco víc, než je mazlení, ale přece jen o něco méně, než je sex. Mazlení upevňuje partnerské vztahy, o tom byl stejnojmenný článek. To by také mohl být i výchozí bod pro intimnější mazlení, které je nad rámec toho úvodního, ale nejde dál, než k technikám něžné milostné předehry. Hranice pro intimní mazlení si každý může stanovit sám, nemělo by to být však za hranicí, kdy dívka (žena) přijde o panenství a chlapec (muž) o panictví. To je samozřejmě stav, kdy se spolu potkají dva lidé bez sexuálních zkušeností a jejich vztah se poté začne rozvíjet v intimnější. Touto hranicí se však mohou třídit i ti, kteří již sexuální zkušenosti mají z předcházejícího vztahu, který nedopadl...

Intimní mazlení se může být ideální cestou pro vzájemné intimní poznávání  partera nebo partnerky - lidí, kteří jsou si už velmi blízcí, ale ještě nechtějí začít žít sexuálním životem. Do intimního mazlení pak můžeme zahrnout doteky a laskání, které jsou intimní, zahrnují i pohlavní orgány, nevylučují nahotu, ale nepřejdou do sexuálních aktivit které by byly zakončeny souloží.

Pokud si nyní říkáte, že se vlastně bude jednat o techniky milostné předehry, máte pravdu. Milostná předehra ale není jen o sexu...

Intimní mazlení se může používat také jako náhrada sexu a později může být také součástí milostné předehry před milováním.

Nebudu se doširoka rozepisovat o všem, co by se do intimního mazlení mohlo počítat. Ještě si dovolím připomenou hranici, kterou jsme si stanovili a tou je, že dívka (žena) nepřijde o panenství a chlapec (muž) nepřijde o panictví. Jinak řečeno vše kromě sexu nebo penetrace pohlaví je v rozumné míře dovoleno.

Neznamená to však, že intimní mazlení znamená, že hned je dovoleno vše... Naopak, vše má svůj čas a opravdu není kam spěchat!!!

A nyní těch několik odkazů na články, které o technikách intimního mazlení už svým obsahem už pojednávají:

Úvodní poznávací techniky

Intimní mazlení a masáž

Intimní mazlení a ženská prsa

Intimní "přípravné" techniky pro poznávání pohlaví ženy

Intimní techniky navozující intenzivnější vzrušení

Intimní techniky hodně důvěrné...

Intimní "přípravné" techniky pro poznávání pohlaví muže

 

Článek se ještě bude doplňovat. Děkuji za pochopení.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)